Семейна драма

  • 5 403
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
Доста е трудно за една жена да работи,да гледа дете и домакинство сама,още повече когато става въпрос за голяма къща с двор ,басйн и т.н. , нормално е след като е перфекционистка да се сразни,че не успява да поддържа всичко в ред.Аз също ги имам тези проблеми - искам всичко да е ОК  и "полудявам" като трябва да чакам  неопределено време .Покрай мъжа ми ,който е  "тежка гемия" малко попривикнах да съм търпелива ,всъщност доста търпелива станах ,но не ми е приятно.

Моят съвет е да и предложиш все пак да наемете някой за помощ , може би е от хората ,които не искат никой да им се пречка и смятат ,че те най-добре се справят /както съм и аз,което отчитам като недостатък,защото се нагърбвам с всичко и често не ми остава време за мен/ ,но мисля,че може да пробва щом се затруднява,а пък може и да свикне.

# 46
  • Мнения: 647
Чета , чета ,...мъча се да се поставя на твое място , на мястото на жена ти и т.н. Единственото което забелязвам е , че всичко в твоя живот е съградено така , че то да бъде идеално. И ти се надяваш точно на това. По това което описваш за жена ти -за нея съграденото изглежда просто като едно бреме.
Според мен вие се нуждаете от една лечебна доза нещастие  за да можете да се преоткриете !

# 47
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Цитат
В момента в който седна да пия бира(мой порок признавам си) нещо я човърка и докато не ме извади от равновесие не спира, всяка вечер има хигиенно, довършителни, дизайнерски или друг тип мероприятия (пазаруване, административни дейности и т.н. ) 
Ами сипи и на нея една бира или каквото там пие, отпуснете се край басейна и си харесайте място и време за изкарване на отпуската. Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 537
Гледайте заедно филма "Американски прелести". Една от сюжетните линии е за жена, обсебена от перфектния си дом и съпруга й, който просто мечтае тя да е непринуденото момиче от преди 20г. Може случаят ви да не е баш същия, но си струва гледането

# 49
  • София
  • Мнения: 6 198
Хареса ми поста на krasian.

Стана ми интересно това,че тя ви казва какво да облечете сутрин /за детето е разбираемо/. Познавам такава жена и мъжа и. Тя е властна и обича да командва парада, винаги е била такава и винаги такава ще си остане. Той предпочита някой друг да мисли за битовизмите и "несъществените" работи, затова и позволява тя да ги организира. Когато тя прекали с навлизанито в личната му свобода, той вдига яка пушилка и понеже му се случва рядко, тя изведнъж онемява и омеква. След някоко дни историята започва наново. И т.к. все пак държат един на друг, а и са имали доста добри моменти заедно така си живеят вече 40 години  Confused
Напоследък той взе да се прави че не дочува, за да се оправдае че не е чул някое от разпорежданиятя и  Mr. Green

Та мисълта ми е, жена ти не е ли била и преди такава, макар в по-малко жилище с по-малко грижи?

# 50
  • Мнения: 843
Много хубави мнения прочетох...Simple Smile) Съгласна съм, че се налага  да има помощен персонал... също и почивка.
     Няма какво повече да добавя, освен да благодаря на автора.
      Защото ме подсети, че напоследък прекалявам мъъъничко.  Още тази събота ще  направя лично наш уикенд... без пазаруване, тичане ,мрънкане..  Прекрасна  храна и ледено бяло вино.  Или водка с тоник. Блясък в очите.  Дължа му го.   и го желая:-))

# 51
  • Мнения: 619
Може би е време на смениш тактиката на 180 градуса.
Т.е. ако ти проявиш малко ензаинтересованост може да се усети....накъде отиват нещата .
В интерес на истината и аз се бях преврънала ... в злоядо грубо и студено същество.
Причината беше колкото основателна толкова и глупава.Сякаш обаче осъзна... грешката си....и сега се старая да . съм малко по-въздържана и да не избухвам за глупости или стари неща ,за да не стане така, че един ден нищо да не го задържа при мен  Cry

# 52
  • Мнения: 1 800
Опитах се да прочета всичко. E man доста подробно е описал ситуацията, но не видях никъде, да е завел някъде жена си- на кино, концерт, ресторант( или каквото тя обича) newsm78. Поставям се на нейно място-цял ден работа, вечер дете, грижа за дома. Все отговорности, къде е нейната почивка?
 Разбирам и теб-опитваш се да и дадеш стандарт, който малко хора могат да си позволят в Бг. Нормално е да искаш да излезеш на бира, но тя има ли време за себе си?
 
Не искам да ти казвам какво да правиш, но понеже питаш за съвет ето няколко идеи:
1. Наемете си домашна помощничка- поне за по-тежката работа(основно чистене, поддръжка на двора).
2.Наемете си детегледачка, поне за 2 вечери в седмицата, и правете нещо сами.
3. Направете план заедно за довършителните работи по къщата. Всеки има право на почивка, затова и тя е изнервена, защото не ce спира. Работата никога няма да свърши, ама годинките си летят.
4. Ако вечеряте в къщи, ти почисти след вечеря. Много жени се чувстват слугини в това отношение-сготви, сложи, изчисти -бекрай Crossing Arms
5. За разнообразие  прибери ти детето някоя вечер, така тя ще има време да ходи някъде.

Определено сте в голям стрес. Но незнам защо малко на неблагодарност от страна на съпругата ти ми намирисва. Peace Трябва тя да влезе малко из форумите и да види за какви мъже се пише тук ooooh!

Успех, дано нещата се оправят!

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 21:38 от benson10

# 53
А тъй като съм се заемал неведнъж и нещата се подобряват временно а след това излизат нови пробойни във взаимоотношенията, съм се изчерпал от към идеи какво да правя точно.
Все пак държа на нея достатъчно, че да опитам отново ... лошото е че с времето и това намалява  Confused Все ми се струва че живота е твърде кратък че да го губим за безсмислени каузи.
Човешките взаимоотношения са така, усилия непрекъснато трябва да се полагат. Както сега си вечерял и утре ще трябва също да го направиш нали!? Така че не преставай с жестовете и не търси под вола теле. Отношенията в семейството са така нагоре-надолу по кривата, но нали знаеш кога чертата е равна?

# 54
Браво за въпроса,заинтригува дамите,и много от тях видяха себе си,и завидяха тайно на жена ти  Money
Всичките искат едно и също(внимание,нежност и много др. Embarassed)
Каквата и друга да манериш след време може схемата пак да се повтори newsm78,ами тогава накъде,към следващата ли Thinking и така до кога,все от нулата до десет и после  отначало,
Най добре питай щастливите,но те за съжаление не са тук   Simple Smile,а може да питаш и жена ти какво иска или се обърнете към професионалист в областта на семейните взаимоотношения......

# 55
  • Мнения: 376
Аз съм същата перфекциониска, а мъжа ми много прилича на теб. Не само по това, че сте една зодия, но и по разсъждения. Ами при нас разликата е че той също иска като се прибере от работа да седне и да си пие биричка и да си изпуши цигарата, т.е. да се отпусне и да си почине и след това ако има нещо евентуално ще го свърши, а аз съм обратната страна...........искам да съм си свършила задълженията, за да мога да седна и да си почина. И ето го конфликта той се опитва да си почине, аз искам да съм с него и естествено сядам да му правя компания, но моят мозък не почива, защото има куп несвършени неща и започвам да питам; това направи ли, а онова, а ще станеш ли да свършиш едикое си. В резултат имаме вашата ситуация, но при едногодишен брак. Не мога да ти помогна със съвет, само ти казвам как вероятно стават нещата и че нейните намерения вероятно не са, да ти скапе почивката, напротив тя отчаяно иска да може спокойно да седне и да си почине заедно с теб. Намерете баланса ти се ангажирай малко повече със задачите, а тя да намали изискванията си.
А пък аз сама ще си направя извод как да се държа в годините напред, т.е. историята ти ми бе полезна. Успех  Grinning

# 56
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сякаш четох нещо писано от мъжа ми
само той няма твоите сили и инициатива да постигне това което си постигнал...та има и разлики
има нещо важно - ако преди време си връчил шефската шапка на жената...и си я оставил да командва кораба - значи тя е капитана.
в това аз не вижда мнищо лошо -о просто това значи че тя тегли кораба, а ти сиправил нещо др през това време.
само не се обиждай - аз не наирам в това никакво преимущество - това си е товар, и ако и да има в чуждите очи някаква тежест, то тя е благодарение на факта, че повечето завиждащи не са били капитани...

мисълта ми е, че моите отрицателни черти като капитан се засилват когато се чувствам несигурна или имам пробелми в личен план /който не винаги е свързцан с мъжа ми и детето/
напр станах адски подозрителна след едни смс-и на скъпия
няма да те питам има ли причина жена ти да е ревнива - ти сам си помисли и не изкл възможността и най-скритата лъжа да бъде открита...
както и не пропъскай възможността по някакъв начин и тя да е залитнала и това да е причината вечно да енедоволна от теб - тя си търси поводи да е недоволна...за да има поводи да е невярна..... дори да е само платонично, това би я предизвикало да стане такава

и в крайна сметка ще кажа, че реално идея си нямам защо са ви такива чувствата - изложеното по-горе е просто мое предположение на минимално количество факти и то едностранчиви, шанса да има нещо вярно е малък...но пък може да те наведе на наякоя и др мисъл

а и сръдлива ли е жена ти? да не е обидена за нещо дето не си казва?
и още нещо - дали наистина й е приятно в секса са теб - често жените лъжат и като се трупа неудовлетвореност води до общо недоволство ото партньора!!!!

# 57
  • Мнения: 413
И аз имах подобен проблем, откакто сме в ново жилище само мрънкам, че има за довършване, а той иска да седне и да гледа ТВ.
След 3 месеца оправихме почти всичко, сега съм по-спокойна, ходим по разходки, почивки...и чакам спокойна да родя.
Помагай и, във всичко, вършете всичко заедно, тя има нужда от теб, затова не те оставя да си четеш книгата, винаги търси контакт с теб, па макар и да ти се кара, това е пак начин на контактуване.
След като е перфекционистка, едва ли ще се съгласи да остави цялото домакинство на чужд човек, тя се доверява само на себе си, а работата и идва в повечко.   А ти си изморен, положил си целите си усилия да и устроиш този лукс, който тя не оценява, иска ти се да си отдъхнеш... и това ще дойде, когато според нейните представи почти всичко е свършено.
   Тропни на масата с юмрук и заяви твоите искания, стресни я, за да слезе от небесата и да не хвърчи нависоко, така както има днес, утре може да няма нищо.
   ...И още един съвет - Освети къщата, т.е. нека да дойде поп и да освети къщата, без много гости и шум. Хората завиждат и това се отразява на отношенията ви. Може да не ми вярваш, но аз и моя мъж се убедихме вече в това.
   Успех, ние жените не сме никак лесни, но пък лесно се подкупваме.

# 58
Много си я разглезил тая жена, това е проблема, позволил си да ти се качи на главата.Бъди твърд, покажи характер, за неща, на които държиш, като излизането вечер с твои приятели на бира.

# 59
  • Мнения: 3 423
Много си я разглезил тая жена, това е проблема, позволил си да ти се качи на главата.Бъди твърд, покажи характер, за неща, на които държиш, като излизането вечер с твои приятели на бира.
Понатупвай я поне веднъж месечно.
И се оправдавай, че е заради ПМС-о й.

Общи условия

Активация на акаунт