Популярно ли е вегетарианството където сте?

  • 2 587
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 994
КТБ, нещо не ми вдъхва доверие тази майнеза, много семена трява да отидат за да се направи един буркан, както и не ми вдъхва доверие другата майонеза, която тук продават - уж с яйца пък не е в хладилник и трае по 1 година  Shocked
Има много варианти за вегетарианство и българската кухня предлага много чудесни постни ястия. Ако някой знае има една малка книжак издадена някъде 97-98 година, "Манастирска кухня", любима ми е. Пълна е с лесни постни манджи (аз не съм вегетарианка).


Нямам в момента буркан да видя какво още имаше, но не беше нещо чак толкова фрапиращо. И винаги трябва да се държи в хладилник , иначе се разваля.

Аз също готвя главно постни неща - ядем леща, боб, патладжан най-често. Полуфабрикатите не ми харесват и не купуваме

# 46
  • Мнения: 6 167
Италианец вегетарианец аз не познавам.
Иначе... има продукти на соева основа, щандове с био продукти, но не мисля, че са насочени към вегетарианците специално, по-скоро към здравословно хранене.

Сещам се за една комедия " Моята голяма луда гръцка сватба" - там младоженецът ( американец) беше вегерианец, а бабата на младоженката ( гъркиня) не разбра какво точно означава да не яде месо, чуди се  и накрая предложи компромис  " ама аз ще му сготвя агнешко"  Та, в тази логика мисля, че се яде доста телешко и пилешко, по-малко свинско месо.
Почти вегетарианци са Laughing

# 47
  • Мнения: 6 167
Joy Joy Не прозвуча толкова смешно сега, като го разказвам, но ако гледате ще разберете. Супер филм е!

Това е истинска случка от една моя командировка в Минск, колежката ми не можа да обясни, какво е вегетарианец (тя е).
В ресторанта на хотела беше истинска суматоха. Викнаха главния готвач (жена беше) да се разберат какво по-точно яде тя.
Аз умирах от срам и не удобство, честно казано.

# 48
  • Мнения: 3 491
Ето това ми е любимата "майонеза" тук - няма нито мляко, нито яйца в нея - направена е от семки от грозде.

Вкусът и близък ли е до този на нормалната? Ще ми е много интересно да я пробвам, от къде я купуваш?
Мммммного е вкусна, току-що я опитах. Heart Eyes КТВ, благодаря, че я издаде.   bouquet Не знам дали ми се струва, но като че има вкус на някоя от българските майонези. Лично мнение, но на мене ми е по-вкусна от тези на Крафт и Хелман, от тях дори и т.нар. "леки" ми се струват достатъчно тежки.
Намерих я точно там, където каза - в хладилните щандове на Whole Foods.

# 49
  • Мнения: 2 032
Ако сте гледали филма Everything is Illuminated,

Да, филмът наистина е страхотен, преди няколко месеца един познат ми го препоръча и го взех на dvd.

В UK има много вегетарианци, ако могат да ги групирам: (1) народ от места като Индия, който не яде месо по религиозни причини, и (2) народ, който не яде месо по хуманни причини.

Аз не спадам към нито от тези групи, просто ме мързи да дъвча месото и ме е гнус от вида му.

Както и да е. По ресторантите винаги е имало голям избор за вегетарианци. Даже и в специализирани ресторанти за пържоли. Лесно е да си вегетарианец тука. Познавам няколко човека, които са веган: и те преживяват добре (пък макар и скучно  Grinning).

Трудно ми е било да намирам вегетариански манджи в:
-Испания;
-Южна Африка;
-някои райони във Франция.

Е, и в Бг преди 20 години имаше само кашкавал пане за немесоядящи, но това отдавна се промени.

# 50
  • Мнения: 1 238
Аз бях вегетариянка много години, после преминах и на веганство, но наскоро открих, че хемоглобинът ми е много нисък- на границата на анемия. За това започнах да хапвампо малко месо.
Тук при нас почти няма вегетарианци, а соевото мляко и продукти са много скъпи.

Сега обаче открих начин да си правя соево мляко, а и остатъка(окара) бил много богат на желязо, та може би пак ще премина на веганство...

# 51
днес 4етох, 4 имало и 'vegansexuals' отказват да правят секс с не_вегетарианци  Grinning

# 52
  • Мнения: 1 783
днес 4етох, 4 имало и 'vegansexuals' отказват да правят секс с не_вегетарианци  Grinning

 Joy

# 53
  • Мнения: 112
Аз бях вегетариянка много години, после преминах и на веганство, но наскоро открих, че хемоглобинът ми е много нисък- на границата на анемия. За това започнах да хапвампо малко месо.
Тук при нас почти няма вегетарианци, а соевото мляко и продукти са много скъпи.

Сега обаче открих начин да си правя соево мляко, а и остатъка(окара) бил много богат на желязо, та може би пак ще премина на веганство...
торнероссе,би ли  споделила на4инът по които приготвяш соево мляко.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт