Кой ви подкрепя за кърменето?

  • 2 911
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 849
Такава хубава анкета Simple Smile Повдигам я.

От майка ми и мъжът ми, най-вече. Изобщо от семейството като цяло и бебето в частност имах подкрепа първите месеци. После имах повече подкрепа, но тогава вече знаех повече, а в началото, когато ми беше най-трудно, ми трябваше най-много Simple Smile

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 857
За жалост ме подкрепяше само майка ми.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 504
Най-вече  мъжа ми..макар, че и всички останали са горди, че кърмя..пък и сега откакто проходи..и идва и сама ми вдига тениската...направо се побъркват...как ходи и още я кърмя...

# 48
  • Мнения: 2 567
Засега всички около мен, но знам от опит с първата ми дъщеря, че като мине годинката и подкрепящи не остават  Grinning

# 49
  • Мнения: 875
Засега всички около мен, но знам от опит с първата ми дъщеря, че като мине годинката и подкрепящи не остават  Grinning

ааа, не е вярно! и сега си ме подкрепят по същия начин  Simple Smile . само едната ми баба се изказва неподготвена от време на време (че храня детето с тая застояла кърма като се върна от работа  Tired ), но с нея се справям набързо.

# 50
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 205
Засега семеиството ме подкрепя.Но ще видим по нататък,живот и здраве ако кърмя.Желание не ми липсва,дано и у детето остане...

# 51
  • Мнения: 8 917
Моля да ме извините, ако ви се вижда тривиална темата, но за мен е интересно.
И то защото - в началото всички ме подкрепяха, а сега - само мъжът ми.
(Бебокът ми е почти на година и половина).

Честни казано не ми е пукало кой ме е подкрепял - в нещо което съм убедена, че е правилно не ми трябва "подкрепа". Но не съм имала противници де Laughing

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Най-вече и предимно съпругът ми. Все по-често от околните чувам алабализми за Крали Марко и прочие, но отдавна съм спряла да им обръщам внимание ....

# 53
  • Мнения: 728
майка ми,(която е кърмила и мен и сестра ми до 1г.)
мъжът ми,(който е на мнение,че е наложително кърмене поне до 6м.)
съседка-акушерка,(която дойде в къщи още пэрвият ден след изписването да ми покаже как да кърмя и често идва да ме окуражава,когато съм на ръба да се откажа-при болки в зърната или пореден мастит)
На всички други им е безразлично,дори педиатърката смята,че не си заслужавало да се мъча,на пазара имало доста добри АМ(добре,че съм си ината и поне за сега не се отказвам)

# 54
  • София
  • Мнения: 1 603
... и то защо - аз най-лесно я успокоявах и приспивах, нещо, което той не се беше научил да прави с други методи и направо викаше 'Аз не мога, ела ти!'... та така - ще подкрепя, къде ще ходи Laughing

И при нашия татко, това е силен мотив  hahaha.
Иначе, съвсем в началото,тогава, когато имах най-голяма нужда, от една мила приятелка /видна форумска кърмачка  Hug/ и от бебка - тя просто си засука и никога не ми е създавала грижи. За сега не срещам неодобрение, пък за после ще видим.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 11:14 от supi4ka

# 55
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Я да актуализирам - на 3г подкрепящите са още по-малко, отколкото на 2г Mr. Green
Таткото твърдо се изнервя вече, макар че дребната суче основно вечер за заспиване, спокойно минава и по 2-3 дни без сучене (т.е. не ни пречи да ходим някъде сами, ако решим) - явно вече си е стигнал предела, пък и му пречи постоянната съпоставка, че баткото е кърмен месец и нещо, а с дребната съм се уливала вече Laughing
Бабите само клатят глава потресено-удивено и коментират няма ли да я отбивам вече и дори не се впечатляват от факта, че тя си се отбива съвсем сама. Кърменият ми до 3,5 г баща на моменти се умилява, че внучката ще го задмине - но като цяло е в отбора на бабите Mr. Green
Дребната и тя вече не е много в собствения си отбор - напоследък е взела да обяснява важно `аз съм вече голяма и не мучкам мимки`, това е мантрата през деня, но вечер надава боен вик и сучене трябва да има, независимо че е 5 секунди, само от келешлък Mr. Green
Такава е картинката на подкрепящите около мен hahaha

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 849
Е, ако съм честна - към три години нито майка ми, нито мъжът ми ме подкрепяха толкова ентусиазирано, както в началото Mr. Green
Градацията е както следва - новородено - 1 г - 2г - 3г, където на три вече и най-силните привърженици почват да забелват очи Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 12 269
  Аз засега май продължавам да имам подкрепата на таткото. Другите отдавна са наясно, че нищо не зависи от тях. Вчера направиха 1,6 г малките, мисля че някъде до втората годинка таткото е ок, защото е чел все пак препоръките на СЗО  Wink Но след това ще видим, то да си призная и на мен май ще ми дойде вече в повечко след 2-та годинка, но никак не си представям аз да ги отбивам, все ми се иска сами да го направят  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 614
Моля да ме извините, ако ви се вижда тривиална темата, но за мен е интересно.
И то защото - в началото всички ме подкрепяха, а сега - само мъжът ми.(Бебокът ми е почти на година и половина).

Не, че не ме подкрепят в решенията ми, но то е защото ставам зла, като започнат да ми дават много акъл  Mr. Green
Но истински само мъжът ми и...2-годишното бебе  Mr. Green

# 59
  • София
  • Мнения: 3 064
Мъжът ми, педиатърката, родителите ни питат само, отвреме - навреме още ли суче, аз казвам да, и толкова. Нито подкрепят, нито пречат.  Никой досега не се е чудил чак толкова. Не знам и аз докога ще изкараме. Преди да родя, мислех няколко месеца, после - айде до година, после... докато иска, ама има моменти, в които ми писва, та се замислям за безболезнено постепенно отбиване. Но и това не е сигурно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт