Трябва ли на някого да се разреши да не се ваксинира - на гърба на всички остана

  • 48 058
  • 815
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 17 592
Доверявам се напълно на педиатъра си - имам избор за задължителните ваксини - това ми стига  Peace
Мари анка, това че си химик, не означава че си лекар. Тълкуването на подобна тематика от любители е нож с две остриета. А няма да коментирам, че медала има винаги две страни. Това, че някъде е направено изказване подкрепено с мнение на един лекар, не означава, че задължително трябва да му вярваш. (То и спанака имаше рекордно количество желязо, но след 10 години учените се поправиха  Mr. Green) Имунизационния календар е съставян и променян години наред от екипи от специалисти. Както знаеш поли ваксината от тази година е нова. За мен това е верния път, а не пълното отрицание.

Хаха, и аз съм химик. Тъкмо затова зная, че за твърде малко от веществата е известна токсиокинетиката... или дори въздействието като цяло! Както и че данните, до колкото изобщо съществуват,с а чисто емпирични и доста ненадеждни!  Grinning

# 91
  • София
  • Мнения: 1 715
На въпроса на авторката на темата бих отговорила, че ме е страх децата ми да общуват и с ваксинирани, и с неваксинирани (ваксинираните също могат да са преносители, особено скоро след поставянето на ваксината). Страх ме е също да ходят по Софийските улици, да се къпят в морето (може да има болен от Спин в непосредствена близост, а те да са с незаздравяла рана). Страх ме е, но това не е причина да ги вържа в къщи и да им огранича контактите с други деца. Мисля, че голяма част от хората, които не ваксинират децата си, го правят не от простотия, а защото са се информирали, взели са съзнателен избор и са поели риск за децата си (за сметка на друг риск, който са избегнали). Мисля също, че е не по-малко опасно децата ми да се срещат с децата на хора с промити мозъци, с предразсъдъци, хора, които мразят и насаждат вражда към други хора, защото са направили избор, разичен от техния. KatiABV за мен спада към последната група.
Peace Напълно подкрепям.
Ако живеехте в държава, където ваксините не са задължители, бихте скрили детето си вкъщи, така ли? #Crazy Нима мислите, че ожесточената полемика ЗА и ПРОТИВ няма обективно обяснение? Shocked И всички, които отказват ваксини, не са чели, питали и ровили много повече от тези, които сляпо вярват на доктори, дето не си дават труда да се информират, а вярват на заблуди и ги насаждат по веригата? newsm78 Блажени са вярващите, ама само с вяра не се гледа дете. Всеки има право да решава за себе си и децата си. Ясно е, че се живее по-лесно като овца в стадо - да има кой да те води. Само че при лоши последствия тия дето водят, няма да носят отговорността, нито пък такива като авторката на темата.
Разберете, че няма начин да се принуди някой на медицинска интервенция, нито с глоби, нито със заплахи. Както и че вашето ваксинирано дете може да се зарази от друго такова, да не дава Господ.
А скоро законите при нас ще са като тези в другите държави от ЕС. ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА ИЗБОР!  bouquet

ПП: Относно анкетата: "потенциални преносители на опасни болести, за които има ваксини" могат да бъдат и ваксинираните, така че за какво става въпрос hahaha

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 13:32 от Мила-мама

# 92
  • София
  • Мнения: 17 592
milepetrova, поздравявам те за избора да не пишеш повече. Hug
Никъде не съм твърдяла, че съм лекар, но съм химик и бих могла поименно да изброя какви химически вещества има във ваксините и какви поражения нанасят върху човешкият организъм.
Искам да имам право на избор! И вярвам, че един ден истината ще излезе на яве. Grinning
Изключително добронамерен човек съм. Хората, които ме познават, знаят. Скандали не обичам.
Мислих, че просто си говорим.  Simple Smile


Ха-ха!

Да, много ще съм ти благодарна. Моля за ПОДРОБЕН опис на ВСИЧКИ вещества, съдържащи се, примерно, в живото полио. И ПОДРОБЕН опис на въздействието. С цитати на публикациите, ако обичаш - ако наистина си химик, знаеш как се прави. И не цитирай популярни списания или публицистични предавания - само реномираните НАУЧНИ списания с ВИСОК И. ФАКТОР!

# 93
  • Мнения: 229
Категорично съм за ваксините. Ще се опитам да не допусна детето ми да общюува с неваксинирани или болни деца. Знам, че е невъзможно, но доколкото мога ще я спра. Всеки има право на избор, в случая риска си е за родителите на неваксинираното дете.

Абсолютно!!! Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 410
Цитат
Мисля, че голяма част от хората, които не ваксинират децата си, го правят не от простотия, а защото са се информирали, взели са съзнателен избор и са поели риск за децата си (за сметка на друг риск, който са избегнали). Мисля също, че е не по-малко опасно децата ми да се срещат с децата на хора с промити мозъци, с предразсъдъци, хора, които мразят и насаждат вражда към други хора, защото са направили избор, разичен от техния. KatiABV за мен спада към последната група.
Емем, поздравления! Изказала си прекрасно моите мисли!
Категорично съм против ваксините, но не смятам да споря с никого. Просто това е моето решение - да не ваксинирам детето си (има първите ваксини, за което дълбоко съжалявам). Близо 3 месеца четох литература относно ваксините, разпитвах подробно леля ми (педиатър-неонатолог в МА)...и накрая взех това решение.

# 95
  • София
  • Мнения: 10 391
Наистина темата е някак много негативно настроена. Но не виждам смисъл да се обиждат група хора с противни на личното за всеки от нас мнение.
Моите мисли текат така:
1. Трябва да ма право на избор, все пак живеем в демократична държава, не сме под диктатура.
Следователно ще има хора, които не споделят моите убеждения и ще правят точно обратното на това, което бих направила аз.
2. Надявам се да мога да приема това различие, без да ми пречи на общуването с тях. И за тях същото. Без обиди. Ако не мога - прекратявам общуването и до голяма степен признавам моята грешка.
3. Прекрасно би било изборът да е основан на дълбокото познаване на тематиката, години личен опит, наблюдения на проблема и пълна липса на предубеденост (фанатизъм). Ама рядко е така. Т.е. приемам риска да направя личен избор и да нося последствията от този избор.
4. При положение, че има законов начин да се откаже човек да ваксинират детето му - спорът ми се вижда дребнав и толкова.

Не мога да забраня на детето си да общува със всичко живо, което не ми харесва.

Не ми харесва да се нахвърляте и върху авторката на темата - тя също си има право на мнение, макар, че по някои принципни въпроси се различава от моето също.

За протокола - моята дъщеря я ваксинирам.

# 96
  • Мнения: 1 371
Страшни неща пишете , момичета. Дано нищо от тук споменатото не достигне някоя от нас.  Praynig
ЗА ваксините съм, но щом има правото да откажеш ваксина на детето си в Бг- да си ги отказват (ммм, да - остава въпроса за Дг и училищата). Тогава да направят училища за неваксинирани деца - това е шега, разбира се.
На мен лично са ми били какви ли не ваксини (многократно), защото от малка са ме водили в чужбина (най-вече за Африка бяха задължителни, май). Пък няма никакъв ефект след толкова години, нямам даже и алергия към нещо.... Не съм боледувала от нищо (е, един, два пъти съм настивала)(да не ме чуе/прочете дявола  Wink)
Не мисля, че държавата е чак толкова безотговорна и си налага ваксинки ей така. Все пак здравни специалисти са си казали тежката дума.Щом са задължителни, значи предпазваме децата си от нещо по-лошо за в бъдеще.
Успех и здраве на всички!
 Peace

# 97
  • Мнения: 2 242
Мисля също, че е не по-малко опасно децата ми да се срещат с децата на хора с промити мозъци, с предразсъдъци, хора, които мразят и насаждат вражда към други хора, защото са направили избор, разичен от техния.
Изкефи ме  hahaha  newsm51
една ваксина срещу овчемисленето би направила автора си милионер  Wink Mr. Green

# 98
Аз винаги се двоумя дали да слагам ваксина или не.Но винаги слагам.После се поболявам от притеснения.Все съм с термометъра в ръка.Чета как се развиват тия болести и все сравнявам.Може би до 10-тия ден след имунизацията съм в пълна паника.Аз съм виждала дете болно от детски паралич заради ваксина и затова много ме е страх.Но Слава Богу минахме вече ваксините.
И да-бих се притеснила детето ми да контактува с неимунизирано дете.Но пък мисля че всеки има право на избор.Аз избрах превенцията.И реших да не се оставям на случайността,дали ще се появи някоя болест или не,пък тогава да тичам по доктори.

# 99
  • Мнения: 1 371
Мисля също, че е не по-малко опасно децата ми да се срещат с децата на хора с промити мозъци, с предразсъдъци, хора, които мразят и насаждат вражда към други хора, защото са направили избор, разичен от техния.
Изкефи ме  hahaha  newsm51
една ваксина срещу овчемисленето би направила автора си милионер  Wink Mr. Green
И мен ме изкефи  Mr. Green . Извинете ме за офф-а.

# 100
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Пак ли  Tired Няма ли да се разберем най- после, че винаги ще има хора за и против ваксините  Whistling Не може всички като стадо да сме еднакви и да вървим само и единствено в една посока.
На въпроса- слагам и ще слагам всички задължителни ваксини на детето си. Толкова. Не слагам препоръчителни и желателни ваксини.

# 101
  • Мнения: 1 737
Никое човешко същество няма право да прилага каквито и да е медицински манипулации върху друго човешко същество, без неговото съгласие. - закон на ООН, подписан и от България, който стои над закона на МЗ за задължителното ваксиниране.


Ваксинирах от рано детето си, поради липса на информация, което определям като голяма грешка от моя страна и съжалявам за това.

# 102
  • Мнения: 46 579
И Белгия се води цивилизована държава, но си има доста ваксини в задължителния списък, който нямаш право да откажеш.  Wink ...

Леле! И в Белгия ли! Ужас! Нямате ли си кой да ви пусна една Петиция  Mr. Green

# 103
  • София
  • Мнения: 323
Цитат
Мисля, че голяма част от хората, които не ваксинират децата си, го правят не от простотия, а защото са се информирали, взели са съзнателен избор и са поели риск за децата си (за сметка на друг риск, който са избегнали). Мисля също, че е не по-малко опасно децата ми да се срещат с децата на хора с промити мозъци, с предразсъдъци, хора, които мразят и насаждат вражда към други хора, защото са направили избор, разичен от техния. KatiABV за мен спада към последната група.
Емем, поздравления! Изказала си прекрасно моите мисли!
Категорично съм против ваксините, но не смятам да споря с никого. Просто това е моето решение - да не ваксинирам детето си (има първите ваксини, за което дълбоко съжалявам). Близо 3 месеца четох литература относно ваксините, разпитвах подробно леля ми (педиатър-неонатолог в МА)...и накрая взех това решение.
- С това съм съгласна, а и с това
Никое човешко същество няма право да прилага каквито и да е медицински манипулации върху друго човешко същество, без неговото съгласие. - закон на ООН, подписан и от България, който стои над закона на МЗ за задължителното ваксиниране.


Ваксинирах от рано детето си, поради липса на информация, което определям като голяма грешка от моя страна и съжалявам за това.
Вече не ги ваксинирам. Нямам и намерение. И те на боледуват. Това ме прави щастлива. Чета всички постове и на противници на ваксините и на тези, които са съгласни с тях. Информирам се по този начин, а и по други. Моето решение е подплатено с информация и напълно обосновано. Не смятам че съм поела риск. Риска от другото възможно решение за себе си го определям като много по-голям.
Не одобрямвам нападките, нито крайностите в изказванията. Търпимостта и взаимното уважение са човешки качества. Но в някои постове, включително и на авторката, те липсват. Бих могла да се обидя от това, но какъв е смисъла. Имам право да взимам решения, имам право на избор. Това ми е достатъчно.

# 104
  • Мнения: 804
Виждали ли сте дете увредено от ваксина? Виждали ли сте болката в очите на майка му, съсипаният и живот? Аз да! Детето е в инвалидна количка и с тежки психически увреждания. На тази жена не и пука, че имало такъв риск само 1 процент, защото за нея той е 100 процента! И ако тези болести срещу които ваксинират са лечими и съвсем не толкова страшни (макар, че лекарите са се погрижили да ни всеят страх от болести и много хора са хипохондрици именно поради тази причина), то шанс за това дете няма никакъв. Знам, вас това не ви засяга, защото вашето дете не е получило реакция след ваксиниране. На чужд гръб, казват, и 100 тояги са малко. Но това не означава, че организма на детето ви вече не е увреден, не е натрупал тежки метали в излишък (които се ползват като консерванти във ваксините) и не е застраховано след години да развие автоимунно заболяване (множествена склероза, Алцхаймер и мн.др.). Пази Боже! А ваксините са причина за развиването именно на автоимунни заболявания.
И питам, защо в цивилизованите държави има право на избор? И защо тяхното общество не се страхува и няма нищо против неваксинираните деца?
Ами, ако детенцето почине след ваксина? Да, знам това на вас не може да се случи. Но на други се е случвало. В нашият град имаме детенце починало от ваксина. Кой носи отговорността? Лекаря, който е поставил ваксината, защото била задължителна или майката, която не е имала избор?

Ако ви притеснява натрупването на "разни неща" от ваксините, тогава как храните детето си с зеленчуци и плодове. Ако сумирате количеството "боклуци" натрупани в детския организъм от плодовете и зеленчуците и количеството натрупано от ваксини - значи всички ние сме шайка психопати, които ежедневно тровим децата и нас си като ядем тези неща!!! Или е по-лесно да философстваме за ваксините и да си затваряме очите когато застанем пред сергията на пазара. Всичко си има плюс и минус. Да не преиграваме с човешки права и други високопарни изрази. Повече деца загиват при катастрофи, отколкото са увредените от ваксини защото малоумните им родители ги возят на предната седалка или на задната без колани и столчета - къде са правата на тези деца.

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 15:57 от madchen

Общи условия

Активация на акаунт