Изхвърляли ли сте животни?

  • 3 173
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ама пък съм гледала само хамстери... Не съм чула за такива бездомници.

1-вия ми хамстер, като дете си го намерихме на улицата. Брат ми и съседчето що зор видяха, докато го хванат  ooooh! Милия Рижко... беше много сладък.  Hug

Не съм изхвърляла и мисля, че никога не бих. Ако ще си взема животно, то ще да е за да го гледам. Нямам сърце за подобен род дела  Tired
Но виж съседите си изхвърлиха предното коте и окото не им мигна. Да видим това, дето го имат сега колко ще оцелее...

# 61
  • Мнения: 14 654
Лично не съм изхвърляла, но баба ми колко много е изхвърлила...Имахме 7-8 котки на двора и си ги хранехме. Те си раждаха котенца и периодично баба ми ги подмамваше със салам, затваряше ги в една жълта кофа и ги отнасяше във "Враждебна" чак, за да не се върнат никога. Изхвърли и кучето ми Крум, което ми беше подарък от тогавашното гадже пак във "Враждебна", понесе го вързано в чувал. Като тръгваше, чувалът се мяташе и скимтеше, не знам как не я беше срам да върви така. Казва, че го оставила вързано, защото можело да я ухапе, ако го пусне.

# 62
  • Мнения: 374
една приятелка каза, че баба й изхвърляла новородените котенца(или кученца май беше  newsm78 ) във варела.....и аз ей така изгледах  Shocked

# 63
  • Мнения: 1 002
една приятелка каза, че баба й изхвърляла новородените котенца(или кученца май беше  newsm78 ) във варела.....и аз ей така изгледах  Shocked

това си е било практика навсякъде , всяка баба по селата го е правила , вярвай ми ...

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ми да, и още го правят по селата. И майка ми ги пращаше на "пътешествие". На село просто няма начин. Котката ни си беше "гражданка", ама много й хареса на село. Бързо се "запозна " с местните котараци. Раждаше по 2 пъти в годината. И понеже тя е научена да идва и да врънка за храна, малките гадинки се учеха от нея.
Но никога не сме ги пропъждали преди майка им да ги научи да ловуват сами. Пък и не е като да са свикнали в апартамент и да ги стовариш насред полето. Те си се раждаха и живееха на двора. Иначе докато живееше котката в града, беше на противозачатъчни. Ама в селски двор не можеш да я удържиш.

# 65
  • Мнения: 1 488
Аз животни не съм изхвърляла, напротив, прибирала съм вкъщи. Но пък съм била свидетел на изхвърляне и убиване на домашни любимци от баща ми. А също и няколко любими котета бяха прегазвани от кола. Едното баба ми го намери, прегазено на пътя, недалеч отнас. Взехме го и го погребахме вкъщи на двора. Където е погребано и кучето, което брат ми намери и си го отгледахме до старини. Много плаках, беше ми много тъжно от всички тези случки. Бях дете, но си спомням всичко. Мисля че се отразява на психиката на децата, така че ги предпазвайте от такива гледки. Сега нямам домашен любимец, но много бих искала да имам. Дано скоро да ми се осъществи мечтата.   

Общи условия

Активация на акаунт