Ясла в центъра на София

  • 1 268
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 493
Напоследък много е актуална темата за яслите ми прави впечатление. След няколко дискусии по въпроса за яслите разбрах нещо, което ме изненада - че трябва да се подава молба за ясла много рано... едва ли не година по-рано (все пак всички казват различни срокове).
По принцип съм решила да давам малката на ясла някой хубав ден се чудя в коя да бъде. Аз живея близо до пл. Славейков. Знам на близо 2 ясли - едната на ул. "Хр. Белчев" и другата на ул "6ти септември". Много ще се радвам ако има някой впечтление от тези двете да ги сподели, а също приемам и препоръки за други ясли наблизо.
Благодаря. Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 668
Моята дъщеря ходи в яслата на "6 септември".
В общи линии изобщо не съм очарована от тази ясла, дори мислех да я местя от там, но после реших, че все някак ще изкара до юни (после ще се изнесем на вилата, а след това ще й дойде времето за ДГ).
Притесненията са ми няколко:
- Храната е гадна. Това го твърдя със 100% сигурност, понеже ми се наложи миналата година известно време да взимам от кухнята им и в сравнение с кухнята на "Аспарух" това, което готвят може да се нарече единствено "помия".
- Ралица постоянно е болна. Откакто тръгна през октомври не вярвам да са й се събрали и 2 месеца сборно ходене. Постоянно пускат кашлящи и сополиви деца, изобщо не ги преглеждат сутрин при приемане.
- Част от госпожите-мед.сестри са направо ужасни. Мен ме тресе шубето като ги видя, та си представям детенцето ми как се чувства... А са гръмогласни... и се карат...
- За толкова време така и не я научиха да спи следобед там. Все ми казват, ще свикне къде ще ходи, ама тя не ще да свиква и познай вечер какво вкиснато чудовище си имаме в къщи...
- Не пускат родители на тържествата, такова нещо като родителска среща няма.

Единственият плюс е, че както си подадеш молбата, така ще ти приемат детето.

Дано не съм те уплашила много - виждам доста дечица, които с радост си ходят, може би моите изисквания са високи? Или тези на Рали? Shocked

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
на Хр. Белчев има не 1 , а 2 ясли.

друго няма да комемтирам. smile3505
няма смисъл просто.

живея и до 2-те ясли на 5мин път и познавам и майки - но комент, че едвам се сдържам smile3505

тази на 6-ти септември - взимах храна оттам докато кухнята на Аспарух беше в ремонт поради авария - храната - но комент!
а това е яслата с рап музика, която пускят на малките там, бях пуснала и специална Тема за рап музиката в яслите, усилена на максимум, минавах всеки ден под прозорците на тая ясла и ушите ми са чули доста неща, вкл. и рап музика newsm68

# 3
  • Мнения: 2 534
Мислех и там да гледам , ама вие направо ме разбихте .
Работя наблизо и са ми удобни.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Liorena
на Хр. Белчев има не 1 , а 2 ясли.

друго няма да комемтирам. smile3505
няма смисъл просто.

живея и до 2-те ясли на 5мин път и познавам и майки - но комент, че едвам се сдържам smile3505

тази на 6-ти септември - взимах храна оттам докато кухнята на Аспарух беше в ремонт поради авария - храната - но комент!
а това е яслата с рап музика, която пускят на малките там, бях пуснала и специална Тема за рап музиката в яслите, усилена на максимум, минавах всеки ден под прозорците на тая ясла и ушите ми са чули доста неща, вкл. и рап музика newsm68


спомням си я темата за рап музиката в яслата...  Sunglasses

Аз днес говорих с една позната, която детето й е в една от двете на Хр. Белчев (незнаех че са две, затова незнам в коя от двете е). Каза че е относително доволна.
Добре тогава дайте други идеи за ясла в центъра, защото аз знам само тези. Едно време имаше една където сега е УГО2 - брат ми ходеше там, но сега мисля че не съществува...

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Втората ясла на Хр.Белчев е до Лагуна, а другата е по-близо до Патриарха. Тази твоята позната като е доволна, знае ли, че цяла зима децата (поне във първата ясла) не ги изведоха навън нито веднъж Shocked , а има двор яслата.

за друга ясла около нас не се сещам.

само за тези 3-те.

# 6
  • Мнения: 2 534
То май е практика да не ги извеждат зимата .
Важи за почти всички ясли .

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: jenia vulova
То май е практика да не ги извеждат зимата .
Важи за почти всички ясли .



 #Shocked ами не знаех #Shocked стига бе, вярно ли smile3556 ти се шегуваш нещо smile3516

# 8
  • Мнения: 668
Сещам се за още една, но предполагам, че ще ви е далечко. Намира се до НДК, на ул. Ралица №4.
Ето къде се намира

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Liorena
Цитат на: jenia vulova
То май е практика да не ги извеждат зимата .
Важи за почти всички ясли .



 #Shocked ами не знаех #Shocked стига бе, вярно ли smile3556 ти се шегуваш нещо smile3516

И в нашата ясла не ги извеждат зимата. Но то наистина е е доста трудно да се справиш с 15 тичащи, но още спъващи се деца, а и като навън е кално и мокро...трудна работа. Надявам се сега като изсъхне вече всичко и да ги изкарват.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 280
Наистина не ги извеждат зимата в яслите нали могат да лепнат несто и после нали се сещате какво ще стане и без пова е всеобщо мнението, ходещите на ясла постоянно боледували.

# 11
  • Мнения: 6 315
Цитат на: honey13
Сещам се за още една, но предполагам, че ще ви е далечко. Намира се до НДК, на ул. Ралица №4.
Ето къде се намира


Това са хубави ясли. Подадох молба за тях вече Simple Smile. Водят се оздравителни.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
не, чакайте сега, всичко мога да подмина с лека ръка, ама не и това, момент, момент, моля ви се много.

аз искам пак да попитам, защото реших, че е някаква глупава шега. хайде да ми повторите като на дебил отново:

значи, детенцето се завежда сутрин в яслата, и след това какво? Thinking през зимата - заведените сутрин деца стоят в ялисите през деня Без да бъдат изведени навън за час, два (на двор или там каквото ще да бъде). правилно ли разбирам, или аз нещо...... Crazy

в смисъл през целия ден ли стоят вътре? това ме интересува.

# 13
  • Мнения: 1 533
Лиорена, защо се чудиш? Ако е много студено, както беше тази зима, на мен по-станно би ми било една госпожа и две лелки примерно, да успеят да облекат 20 деца или колкото са там и да ги изведат навън. Деца на възраст между година и нещо и две и нещо. Сложна не, ами невъзможна задача - ескимоси, шалове шапки, ботуши.

# 14
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Liorena

 Без да бъдат изведени навън за час, два (на двор или там каквото ще да бъде). правилно ли разбирам, или аз нещо...... Crazy

в смисъл през целия ден ли стоят вътре? това ме интересува.

 Абсолютно равилно разбираш, точно това е принципа, децата не се извеждат навън, още повече, че повечето родители са доволни от това #Puppy dog
 Точно по тази причина, аз ходя да ги прибирам по рано(отивам да ги взема към 4.30) и се прибираме пеша моткайки се през градинки и магазини Laughing
 Сега като се стопли вече ги извеждат навън, поне тази седмица всеки ден са излизали, не се извеждат не само децата от яслата, но и от детската градина.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 493
Лио, на моята позната детето е в тази, която е по-близо до Патриарха. Каза че не е супер доволна, но условията са приемливи и директорката била свестна. Аз така или иначе ще трябва да отида да ще видя за какво става дума.
Искам да ви питам дават ли да надникнеш какво представлява яслата?  Rolling Eyes

я кажете нещо за тази до НДК?  Sunglasses

# 16
  • Мнения: 2 534
Тази ясла на `Ралица`съм чувала от майки , че е хубава . Не съм разпитвала подробно , но отзивите като цяло са положителни.
Аз пък желая детето ми редовно да го извеждат дори и зимата , какво да предприема по въпроса ?!Май нищо не може да се направи , ама ще ги проверя аз тези неща , ще вдигна на бунт поне половината майки в яслата.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
значи, много ви благодаря за отговорите, значи нямало шега.
но в моите представи, лично за мен е Недопустимо детето ми през Зимата да не излиза поне за 1-2 часа навън независимо от времето и климатичните условия.
затова така реагирах и не можех да повярвам първоначално.

през Зимата да не изведеш по обяд дете на разходка граничи с престъпление. т'ва е.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 493
Мда... И аз съм на мнение че трябва да излизат. Явно ще трябва да се ходи на ясли от следващата пролет.... а после като дойде следващата зима ненам какво ще се прави... Rolling Eyes
Аз също мисля, че децата трябва да излизат зимата. Засега не съм й спестявала разходки освен ако наистина не е много кофти и студено времето, но тя все още е бебе. Догодина може и в по-лоши дни да поизлизаме... знае ли човек... Sunglasses

# 19
  • Мнения: 6 315
В тези до НДК сме били сестра ми, аз и племеникът ми. Яслите имат голям двор. Нямам представа как и кога извеждат децата все още. Чисто е, жените които гледат дечицата са много приветливи и така Simple Smile.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 663
И аз съм била в яслата на Хр. Белчев и Н. Рилски, после на градина на Поптомов (сега е с някакво др. име) и после на у-ще в 127-мо Grinning

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: asa
градина на Поптомов (сега е с някакво др. име) и


ул. "Гладстон" е сега Rolling Eyes и аз съм била в тази Детска градина.
ходех с ужасно голямо нежелание и със сълзи на очи. Cry

# 22
  • Мнения: 811
Лио, за извеждането на дечковците.
Първо да спомена, че задължително си извеждам децата и в студ, и в сняг.
Но в яслата 15-20 деца - 2 лелки. Там е топло, две жени за колко време ще ги облекат всичките? И първите облечени няма ли да са тотално потни докато ги изведат?
През следващата зима с Малчо ще процедирам "дълго прибиране" от ясла  Grinning и готово. Дали ще го изведа в 12 или 16 часа не виждам особена разлика.
То и тази зима през деня го извежда жената, а след 17 и аз.
Та не е чак толкова фатално, че в яслите не ги извеждат  Simple Smile

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: dari
Та не е чак толкова фатално, че в яслите не ги извеждат  Simple Smile



ОК, ок. Simple Smile

ама аз няма да го проумея.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Liorena


ул. "Гладстон" е сега Rolling Eyes и аз съм била в тази Детска градина.
ходех с ужасно голямо нежелание и със сълзи на очи. Cry


Лио, защо така? Grinning
Аз и до сега като си гледам снимките изпадам в умиление. Само хубави спомени имам. Grinning

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: asa
Цитат на: Liorena


ул. "Гладстон" е сега Rolling Eyes и аз съм била в тази Детска градина.
ходех с ужасно голямо нежелание и със сълзи на очи. Cry


Лио, защо така? Grinning
Аз и до сега като си гледам снимките изпадам в умиление. Само хубави спомени имам. Grinning


ами хайде де, просто ми беше много противно да ходя.
всяка сутрин плачех на майка ми "отпиши ме, мамо, моля те".
ама това е било преди 100 години де.
и до ден днешен като мина оттам (а това е почти всеки ден )само неприятни спомени ми нахлуват.
както и да е. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 534
Цитат на: dari
Дали ще го изведа в 12 или 16 часа не виждам особена разлика.
quote]
Как да няма разлика , в 16ч зимата навън е вече сумрачно и `кучешки`студено .
И ние с бебе Поли все всеки ден навън , не е излизала само десетина дни тази зима . Само дето не се кали детето , четири пъти се разболява , но един път само беше на антибиотик . Вируси , какво да правиш !?

Общи условия

Активация на акаунт