ССК 2007: Поход в подкрепа на кърменето!

  • 4 676
  • 105
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 843
  Карай, Мери,  капка по капка - вир.  Важното е , че се пРави нещо.
   За съжаление ние двете с Ная, окапахме от шествието точно преди площада. Дребното се преумори и чучна на първата пейка.
    Браво на Бу и всички помагащи за организацията. Гордея се , че бях сред вас:-)) Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 91
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Искам да изкажа благодарности от цялото си сърце на всички, които се присъединиха и показаха съпричастност!  Hug Heart Eyes
Имах притеснения, че ще се сберем 10-15 лудички майки, да правим шествие за смях на гаргите, но за моя радост прогнозите ми бяха безкрайно неверни. По грубо преброяване бяхме около 60-70 човека, майки и деца, включително татковци, баби и един дядо  Grinning

Много, много се радвам, че се събрахме толкова народ и направихме едно чудно шествие!  Grinning Благодаря на всички съграждани, както и на дошлите специално за събитието от други градове!  Hug



Медиите отразяват Похода в подкрепа на кърменето:

В Пловдив правят поход в подкрепа на кърменето - медианет.бг

В Пловдив правят поход в подкрепа на кърменето - бгфактор.орг

Поход в подкрепа на кърмата в Пловдив - btourism.com

Поход в подкрепа на кърменето се проведе в Пловдив - нюз.бг

Поход в подкрепа на кърменето се проведе в Пловдив - топ.бг

По-малко от 1/3 от бебетата на 6 месеца получават кърма - Darik news

Поход в подкрепа на кърменето премина през централната част на Пловдив - БНТ

Среща бъдещи и настоящи майки: Разясняват плюсовете от кърменето … овдив - Дарик Нюз

По някаква причина, която тепърва ще изясняваме, като основен организатор на Похода не е посочена Ла Лече Лига, която е единствен оргазнизатор на събитието по света, включително в новините по БНТ в ранната емисия даже не беше споменато изобщо  Rolling Eyes Защото точно това събитие е изцяло и единствено организирано от ЛЛЛ. Но здраве да е Simple Smile Важно е посланието.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Девил, вашия татко го видях в репортаж на ВВТ в събота, показаха и шествието, разпознах доста майчета - браво на всички, особено на организаторите  bouquet
Много съжалявам, че не успяхме да дойдем  Confused, ноза следващите инициативи ще сме налице  Mr. Green

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ми то нашия тати от 3 телевизии го дърпаха за интервюта, но ние намерихме в нета само това на БНТ, което е репортаж и просто са използвали думите му .... ако можеш да намериш някакъв линк към този репортаж? /ако е качен някъде/

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
А аз търся репортажа на Евроком България, че мойто зверче го показваха доста. То и по ББТ го дадоха как пука един балон  Wink

# 95
  • Мнения: 3 926
Мисля, че след предложението за поход по цици е време да кажа моята идея за похода догодина Mr. Green
Тъй като ще е във Варна (надяваме се) да поръчаме бански с атрактивни надписи - Топло Мляко; Млечен Бар;(на цица по дума) и други такива, а за татковците тениски с надпис - Барман или Млекоползвател... Като ще е за сеир - да е пълен Mr. Green
На децата може да пише - Гордо кърмаче! или Мен ме кърмят, а теб?

# 96
  • Мнения: 2 467
Assinka много хубава идея. Следващите още тениски може да са със закачливи надписи.

# 97
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Закачливи тениски с весели надписи са много хубава идея по принцип за кърмачески хепънинги и прочее.
Световната Седмица на Кърменето и Походът обаче са за отбелязване на събитие, за честване и повишаване на awareness на обществото - привличане на вниманието в положителния смисъл. В този ред на мисли - надписите трябва да са много добре обмислени и преценени така, че да привличат внимание, но да не засягат някого.
'Щастливи майки, кърмени бебета' примерно привлича внимание към общност жени с еднакви интереси (каквито се явяваме ние в случая), които са щастливи от това, че кърмят бебетата си (което в общия случай си е точно така - мнозинството майки, които кърмят, са щастливи от това). Ако беше в обратния вариант (Кърмещи майки, шастливи бебета) веднага почти навежда на мисълта 'Дали това значи, че бебетата на майки, които не кърмят, са нещастни?' и се затъркалва постоянният спор...
Един по-тясно насочен надпис от този вече има за таргет по-специфична група хора (кърмещи майки и зевзеци), докато надпис от по-общ характер, който едновременно дава идея за какво иде реч и не засяга (дори неволно) никой, цели да привлече вниманието на по-широк кръг от обществото.
Малко се омотах, не знам дали изясних мисълта си Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 1 503
Бу-Предлагам те за президент!Страхотна си просто!
Надявам се и другата година да се присъединим към похода(все още кърмещи де...)

АМа от ДАРИК как се те прекръстили на Ръсева...

На мен идеята на Асинка мноооГо ми допада JoyСамо се чудя, дали ще ми се събере надписа на цицата hahaha

# 99
  • Мнения: 150
Искам фланелка с надпис "Млекопитаещо"... Надявам се, че не обиждам никого така Simple Smile А ако има такъв, то нека докаже, че първо той (тя) не е млекопитаещо, след това да докаже, че и аз не съм...
Е, по някое време питая и други течности (джин), което не пречи да съм гръбначно, млекопитаещо, примат... (понякога) Simple Smile

Човечеството е оцеляло благодарение на женските гърди...

# 100
  • Мнения: 3 926
Човечеството е оцеляло благодарение на женските гърди...

Мисля, че фланелка с такъв надпис ще ти тича повече Hug
Не, че млекопитаещо не става, ама горното си е направо лозУнг Peace Чрез кърмене към прогрес! Изобщо ако не става групово да се поръчат майтапчийски тениски, ще взема да си напоръчвам сама няколко, та да си начеша крастата Mr. Green

# 101
  • Мнения: 150
горното си е направо лозУнг Peace
Ако трябва да сме точни, е доста двусмислено Simple Smile Не мислиш ли? Simple Smile

# 102
# 103
# 104

Общи условия

Активация на акаунт