Юлско-августовски сладки приказки, или Кои сме тук? - 30.07-5.08

  • 3 888
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
Мимка, много мили снимки - родни.
Ама снимката на Бг граница много ме впе4атли - една такава ... многозна4ителна - с този семпъл надпис, тип плакат, като на комунисти4еските манифестации и многото пътни знаци, показващи 4е ... нещо по пътя не е съвсем наред
А стол4ето ви за кола 4итаво ли си го полу4ихте на слизане от самолета? Я да те питам - какви са разпоредбите за стол4етата в България. За Томи, който ще стане на 5, малко след като идем, изисква ли се да пътува със стол4е?

Ели, от няколко дни ми е влязла мухата да те питам, и все забравям, 4удя се какво ли озна4ава заглавието на Чешката ви седми4на тема. Ама направо мира не ми дава Simple Smile Мислех там да се навра най-нахално и да те питам, но реших тук да го сторя. За някаква камила ли иде ре4 наистина? Кажи, 4е ина4е ще умра от любопитство. Знаеш, 4е съм му фенка на този език. Айде да не преписвам изре4ението и да ходя да търся Милош Simple Smile 
Тема: O svatém Kamilu slunce má největší sílu. Simple Smile

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 08:20 от МАЙКА

# 31
  • Мнения: 6 390
Привет банда

Майка
с тоя Милош всеки път се смея като го споменеш  Joy
Иначе тая Камила дето е в заглавието, всъщност е този Камил  Joy

Не се сещам за дума на бг или анг., но на чешки на тези неща им викат праностики  Wink и за всеки месец, има поне по 20х
за месец юли са например

Ако вали на св.Мария, 40 дена няма да спре

Колкото жито има до св.Килиан, толкова ще остане

Има ли знойно слънце на св.Винсент, ще има руйно вино

Колкото облаци на св.Якуб, толкова сняг през зимата

От св.Анна става студено раното.... или ще има слана по рано, в смисъл сутрин

На св.Камил, слънцето има най-голяма сила.

та това последното ни е заглавието  Mr. Green
Иначе на св. Камил и тази година паднаха Т.рекорди - 39,7 май беше
И това с годините са забелязани едни и същи явления, и хората са си направили тези ... ъъъ поговорки, който периодически се повтарят...
Питай Милош той може и по добре да обясни  Wink Mr. Green

# 32
  • Мнения: 7 914
Добро утро , момичета!

искам и тук да поздравя една много мила Рожденичка:

Morki,

Честит Рожден Ден !!!


# 33
  • Мнения: 6 390
Честит Празник, Морки!  bouquet
Бъди здрава и много щастлива!

# 34
  • Мнения: 5 475
Бонжур от мен!  Hug

Честит рожден ден на Морки! Hug
Много здраве и сбъднати мечти!  bouquet




  Hug Вес,съжелявам че не се обадих,но нямахме много време. Rolling Eyes
  Аз не съм ходила изобщо на Черноморието от 15 години.
Бяхме на Златните,материалната база е супер - нови хотели,заведения.
 Peace

Цените ,ако още малко се покачат ще достигнат тези по Френската или Италианската ривиера. #2gunfire
25 лв.- чадър с 2 шезлонга  Crazy
Такситата - 40 лв от Златните до Балчик(еднопосочно). #Crazy
Кафе на заведение до плажа 3,00лв.
Чаша ,пълна с резен диня ,поднесена на плажа 5,00 лв.
 Да не говорим и за цените по заведенията. Crazy
Последната вечер ,вечеря за двама 120 лв.(2 шопски салати,порция луканка и 2 порции мешана скара с бира)
Това което изобщо не ми хареса е обслужването- чакаш с часове да те обслужат,много бавни,некомпетентни,прекалено много сервитьори,които не правят нищо,редовното "удряне в сметката". #Cussing out
 Както и вечния стремеж по заведенията да минат хората по всякакъв начин. Tired
 Thinking Гледаш меню с хубави снимки,поръчваш- пристига ти 2 пъти по-малко количестово,от това което си видял написано в менюто ,естествено половината гарнитури и украси от снимката ги няма...накрая обаче сметката си е същата. Crossing Arms
   Laughing Много ми стана смешно като поръчах едни картофки със сирене ,в менюто имаше само пържени картофки (250 гр.),Сервитьорката каза ,че няма проблем да са със сирене. Wink
   Донесената порция не беше повече от 100 гр. и отгоре 20 гр.сирене (колкото 2 пъти да настържеш на рендето)...идва сметката и....порцията картофки - 2,50,а за сиренето 3,00 лв.  #Crazy
   Иначе от хотела сме доволни,много спокоен беше и чист.Единствената забележка ,която мога да направя е пак по отношение на обслужването.Влизаш за закуска,сервитьорките гледат "на кръв",няма "Добро утро",няма нищо... #Crazy

 В крайна сметка с бг морето май ще сме дотук. newsm78
Видяхме какво е. Confused
По-добре в Турция,Хърватско,Гърция.Плащаш почти колкото при нас,но поне те обслужват на ниво. Peace

  Eli_cz ,това което цитираш са като народни поверия. Rolling Eyes
 И тук има подобни неща. Peace

 

# 35
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Giorgia ти ми уби ентусиазма Rolling Eyes На мен не ми пука, дали ще ми кажат добро утро, свикнах с това. Чак ми е ставало неудобно, като вляза някъде и кажа добър ден и продавачките ме гледат странно. Май ще го ударим на принудителна диета като идем на море с тези цени, които казваш Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 5 475
Пепе,става дума за Златни пясъци.може другаде да е по-евтино. Rolling Eyes
 Макар че по време на престоя ни четох в 24 часа сравнение между курортите и на Слънчев бряг цените също са такива.По-умерено е на Несебър,Поморие,Китен .. Crazy
 Говорих и с някой сервитьорки,казаха че цените чувствително са нараснали ,заради членството в ЕС.
  Според мен ,ако се увеличат още туристите ще спрат да идват.. Tired
   Thinking Може би съм свикнала на друг тип отношение,но ми се струва ,че ниското ниво на обслужване прави впечатление на чужденците. Tired А и не виждам какво толкова ще стане ,ако се усмихват и са любезни.
  Едно момиче ми казваше,че работели по 10-12 часа и понеже виждали колко им плащат,пък колко печели собственика един вид си го изкарвали на гостите... Crazy
   А за пътищата да не говорим,с кола не идвам в Бг. Twisted Evil Дупки,карат като бесни и то с коли ,които едва не са се разпаднали.. ooooh!

   Например в София съм с далеч по-различни впечатления. Simple Smile
  Навсякъде където сме били нивото е много по-добро. Peace
   

# 37
  • Мнения: 3 388
Честит рожден ден  Морки! newsm51

# 38
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Честит рожден ден, Морки! Много щастие и ведро настроение ти желая!    bouquet   bouquet   bouquet

Джорджия, видяла си мила и родна картинка  Laughing Явно по моите родни места все пак търговския нюх играе по-голяма роля, и поздравите за добре дошъл и довиждане не се пропускат, 15 мин. чакане за поръчката са нещо нормално (да ти донесат поръчаното или част от него), въобще може да се каже, че съм доволна. Но като цяло славата на бг курорти май е доста лоша вече, защото чужденците масово бягат. Иначе, и да ми се беше обадила, нямаше да можем да се видим - заради алергия, изкарах почти цялата си почивка на легло.  Confused А за бясното каране... нямам думи. Пътуването ми до София с автобус беше кошмар, шофьора караше като камикадзе Close в насрещното! При 2 ленти за движение, (по 1 във всяка посока), понякога коли се принуждаваха да излизат извън пътя, в пясъка, за да не се залепят като гербова марка отпред на автобуса, а нашия "герой" усмихнато им подсвирваше и махаше с ръка за благодарност!  #Cussing out И на кого да се оплачеш? Ще звъннеш във фирмата, и ще ти кажат, че да, ще направим забележка на шофьора, но хората бързат и предпочитат да стигнат по-рано, за където пътуват. Нямам думи.

# 39
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Вес, не убивай всичко наивно в мен. Това с карането явно няма да се промени и след 3 поколения Confused

И не ни се смей със Звездичката, ще видиш ти, като ти дойде до главата, т.е. в ръцете бебе  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 195
Ели , на Китен бяхме . Станислав не спи на обед по принцип , но пътя го измори . На плажа - това е към 18.00 часа , след цял ден във водата  Crazy

Майка , столът ни е невредим . Бях го опаковала яко . На пук на всички дето казват , че хвърлят багажа по самолетите , искам да кажа че нямам нищо счупено и саковете ми са чистички както когато ги качиха . Нямам оплаквания . За столчетата в Бг. не знам доколко години .Някой ми каза , че е до възрастова граница , не до килограми ( както е тук ). Ние го взехме , защото натам пътувахме с кола . Но за безопостност на детето си е ОК.

Джорджи , к'ви са тия цени  #Crazy  Ние бяхме на хотел - 3 звезди , с басейнче , стаите готини , плажа на 200 метра . Беше в горичка , та хладно , нощем чак студено ( при температура в Търново - 45 гр. Трябваше да платим 60-70лв. за двойна стая , но като отидохме се изненадахме приятно - направиха ни отстъпка на 56лв. Чадър на плажа - 4 лв.
А цените по ресторантите - по -евтини от Търновските  Rolling Eyes  На морето изхарчихме по-малко пари , отколкото в Търново , хем бяхме с баба .
Вечеря за 7 човека ( две от които деца ) - 80-100 лв . със ракиите , вината и др. глезотии . Накрая масатаси оставаше претрупана . А в Търново вечеряме само с моя мъж и то без екстри за 50лв.  #Crazy    На морето си остава по-евтино .



# 41
  • Мнения: 2 195
За обслужването - елате в Холандия . Може да са усмихнати , но ти бавят страшно много поръчката , пепелника не се сменя докато не си тръгнеш , макар и да прелива , донася ти таблата с две ръце , тръсва я на масата и така отсервира  Rolling Eyes   ooooh! 
А бе хубаво си е в България  Flutter

Морки , честит рожден ден , мила ! Да си жива и здрава и много хубави нещица !    bouquet    bouquet    bouquet

# 42
  • Мнения: 7 914
Момичета, да се похваля при е грейнало едно слънце да не повярва човек Party Party Party


само да се събуди малкия хубосник и ще търчим навън да разходим - урааааа Party Party

pepelyashka
 нека ни се смее и нашия ред шЪ дойде Mr. Green


Giorgia
 ЕС или неЕС.. явно някой неща не се променят  Rolling Eyes... т.с. освен покачването на цените де Crazy

mimkata
 ама поне се храните заедно... а в БГ ми се е случвало да донесат първо на единия после на другия.... ако сте останали само на питие да ти грабнат чашата с половината питие и да те гледат с очакване дали ще платиш или ще поръчаш пак Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 195
А , Звезди , тук по-често са ми взимали чашата наполовина , че не ме и чуват като си я искам обратно  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 5 183
Ахой, народе!!!

Елинко, много благодаря за разясненията за Камилата в 4ешката тема Simple Smile
Интересни поверия.
Помня, като бях малка, празнувахме илинден на 2-ри Август, по стар стил. Систър, брат4едката и дядо са именници тогава (20.07 е сега).
Баба ми казваше, оба4е, 4е на него ден морето винаги взимало жертва. В смисъл 4е на него ден винаги имало удавен, може би щото сме морски град и се следят тези неща...Не знам колко е варно.

Звезди, наслаждавай се на слън4ицето! Как е сладур4о?

Джорджи, радвам се да те видя пак сред нас!  Hug Как е Борянка?

Честит рожден ден, Морки!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт