Мерите ли си обиколките, когато сте на диета или само се теглите??

  • 2 724
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 631
Аз меря и кг и см. Стимул ми е повече см, като видя, че свалям мерки дори и кантара да не отчита аз съм ентусиезирана Simple Smile
И аз така  Party
То иначе 2 глътки вода може да поемеш и кантара да ти ги отчете като 300гр.  Mr. Green И обратното!  Peace

# 46
  • Мнения: 13
И аз да споделя.
от месец и половина сме на режим с мъжа ми. Той вече шести килограм смъква (шкембенцето му съвсем зачезна, но хич не е искал да мерим обиколки). Преди изобщо не го интересуваше кантара, сега обаче се мери честичко (но когато се сети) и е много доволен. Дори напоследък се качва на кантарчето заедно с дънките, ключовете, портфейла си... и пак е доволен! Може би мъжете ги интересува повече процеса (че се действа в правилната посока), а не резултата...

при мен е обратното!
в килограми съм свалила само 1,5 кг, но по 6 см от ханш и талия и 1-2 см от бедро и дори 1 см от коляното (4 пръста над). Както се забелязва - мен си ме интересуват резултатите и стриктно си ги следя! при това се меря в един и същи 4ас, сутрин, след като съм била вече в тоалетната и преди да започна да похапвам и т.н.

ще си позволя и нещо като изводче от така споделения опит.
Стриктното следене на сантиметри и килограми при мен доведе до леко обезсърчаване, защото в един момент нещата се застояха... та сега, за да балансирам настроението си, си похапвам повечко, и шоколадец дори, при това редовно! (успокоителното е, че резултатите не се променят! май съм засилила метаболизма добре - ... от което е видно, че нарушавам режима, но продължавам мазохистично да следя положението и понякога дори виновна се чувствам... а бе пълна лудница!!)

Докато при мъж ми, който се забавлява с кантара и хич не го интересуват точните цифри, се случва обратното - щастливо и ведро продължава в ритъм. и дори когато кривне от режимчето никак дори не се чувства гузен, защото като цяло е на прав път.

а сега де, коя позиция е за предпочитане....

# 47
  • Мнения: 187
 HugОпределено на съпруга  Mr. GreenАз доскоро бях само на кантара, но от седмица вече си измервам обиколките.Ако не мърда едното, то поне другото го прави Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 461
Да по правилно е ,но аз се меря само на кантара а оставам дрехите да си кажат дали има промяна в обиколките Peace

И аз така  Mr. Green Наскоро даже ми се наложи да си казвам гръдната обиколка, а хич не я знаех колко е Embarassed

# 49
  • София
  • Мнения: 462
И аз не меря обиколки...досадно ми се струва , а и....мисля че ще изпадна в шок след първоначалното мерене Mr. Green
Имам спомен от едно време , когато талията ми беше 62 см ,ханша 93...сега съм ги удвоила най - малко!
Като смъкна още 10 кг може и да ги премеря.Иначе основно по стари дрехи се ориентирам, къде и колко съм свалила.
А да..и като се оглеждам си забелязвам промените.

# 50
  • Мнения: 861
Понякога и мерките не показват реално процес на отслабване  Rolling Eyes. Това го разбрах докато ходех на атицелулитни масажи. На кг си бях същата, а обиколките на краката ми се увеличаваха и то при спазване на диета. Тогава масажистката беше шокирана  #Crazy, но установи оттоци на краката. Така че когато тялото задържа вода, обиколките също нарастват, въпреки, че това не е реално напълняване  Tired.

# 51
  • Мнения: 187
 Hugда,да мисля, че е така Grinning

# 52
  • Мнения: 1 339
В крайна сметка ако се абстрахираме от това какво показва сантиметъра и кантара може да се мерим и с дрехи. По дадени дънки аз разбирам колко съм надебеляла или колко съм отслабнала. За блузите и те горе долу показват, но обикновенно при дънките разликата се усеща повече  Peace

# 53
  • Мнения: 3 036
Аз не се меря на кантар, нито със сантиметър.
Гледам да се напъхам в старите си дрехи, които съм се чувствала добре.
Май това ми е "кантара"

# 54
  • BG
  • Мнения: 390
оттоци на краката. Така че когато тялото задържа вода, обиколките също нарастват, въпреки, че това не е реално напълняване  Tired.

Как се справи с тези отоци, аз имам същия проблем.

# 55
  • Мнения: 861
Не знам дали съм се справила-не съм се мерила отдавна. Правих си разни изследвания: кръв, урина, ехограф на бъбреци, кардиограма. Нищо нередно не показаха, което е хубаво, разбира се. По принцип оттоците са признаци на проблеми със сърцето или бъбречна недостатъчност, но и двете болести са много сериозни и лекарите ми се изсмяха, защото имат много други симптоми освен подуването.
Сега знам със сигурност, че след прием на въглехидрати, на другия ден съм подута и знам, че е задържане на вода, защото след похапване на сандвичи, след това изпивам по 1-2 литра вода, която обаче не изхвърлям, по-точно го правя, ако следващия 1 или 2 дни ям само плодове. Масажистката тогава смяташе, че имам оттоци и без да съм нарушавала диетата  newsm78. Незнам дали е била права, физиотерапевт е по образование, не знам доколко трябваше да й се доверявам. А може би просто нямаше как да обясни защо бях единствената й клиентка, на която след процедурите, мерките не намаляха, а се увеличаваха.  Crazy

# 56
  • София
  • Мнения: 5 734
Аз съм само на кантара.Скоро една приятелка взе да отслабва.Кантара и не ще да мръдне от една позиция,но дрехите и видимо почнаха да и хлопат  newsm78.Тогава се заговорихме,че преди диета е хубаво и мерките да се вземат.

Общи условия

Активация на акаунт