Езикът

  • 2 769
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
нямам какво да добавя по темата  Misc Bomb

ти нали не си редактираШе мненията? сега и моето ли да трия???

не редактирам... имах някакъв проблем и като ти отговорих в твоето не се виждаШе емоуШъна, така моето губеШе смисъл  newsm78

# 46
  • Мнения: 2 952
   Аз  доста време  говорих английски докато науча иврит тук......но пък си го използвах английския и в Б-я....така че ...не е само на курс да се докараш , пък без  да си го говорил.Смущава така - да ... И това минава , давайте смело , аз  говоря сега на 4  езика активно в момента и понякога незнам как  я докарах тая работа , аз ли съм , не съм ли .... Mr. Green Whistling  Шантава работа , става механично някак си.

# 47
  • Мнения: 227
A Az puk imam tozi problem kogato triabva da govoria s maja si - i to zaradi edin edinstven pat, kogato savsem v na4aloto kazah 1 izre4enie sas strahoten akcent i toi ne se sdarja da ne se razsmee.... ot togava ne moga da se otpusna i da govoria s nega na ezika...a ina4e navan si prikazvam bez problem s vsi4ki. A s nego na angliiski vse 06te..imam 4uvstvoto, 4e mi sazdade ne6to kato kompleks ako triabva da govoria s nego... newsm78  no 6te mine skoro.. nadiavam se..Grinning

# 48
  • Мнения: 13
И при мен я има езиковата бариера.Много лошо нещо,вместо да напредвам плямпайки дори глупости понякога,аз си мълча като риба.Трябва да се говори,колкото се може повече,осъзнавам го (както и ти),но нищо не правя по въпроса.Като съм в Бг казвам по някое изречение с мъжа си,но когато трябва да го кажа на французин си глътвам граматиката.
Горе главата и да не ти пука,така ще го преодолееш.

# 49
  • Мнения: 27 524
О, да, разбира се, съвсем нормално е. Аз минах 4 нива в София, 3 в Брюксел и след всичко това ми отне още 2 години докато се отпусна да говоря  Grinning

# 50
  • Мнения: 1 299
Имам една приятелка, която си намери гадже грък. Да, ама тя и дума не знаеше гръцки. Общуваха на английски, но пък неговия английски беше доста лош. Само след няколко месеца я чух да говори по телефона доста свободно на гръцки с него. Питах я - как го научи толкова бързо, а тя - най-ефективно език се учи в леглото  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Има си хора, на които езиците са им играчка Mr. Green

да бе да.... аз това дето съм го научила в леглото гледам да не го използвам пред хората... Embarassed
Иначе на мен проблема ми е, че и да се опитам с датския и аз не се усещам кога си минавам на английски и до там...май никога няма да науча друг език освен английски Tired

# 51
  • Мнения: 312
Здравейте на всички,
Езиковия проблем стои пред всеки дръзнал да забегне в чужбина.А тези дето казват,че са го научили за 1 или 2 месеца са абсолютни измамници.Аз съм вече 6 месеца във Финландия и не мога да го проговоря тоя език.Е вярно,че е доста труден,но...... ooooh! няма начин трябва да се учи.Освен това аз съм на мнение,че колкото и време да живееш в дадена страна не си застрахован от грешки. Разликата е,че ако контактуваш с достатъчно интелигентни хора няма и да се разбере,че грешиш,а за другите които ще ти се присмеят  hahaha не си струва да им обърнеш внимание.
Така,че споко- всяко нещо с времето си. Чувала съм,че четенето на вестници също помага за бързото усвояване на езика.

# 52
  • Мнения: 314
При мен нещата стояха така, че бях започнала да уча шведски 2-3 месеца преди да се преместя и понеже макар че знам английски на много добро ниво писмено и при четене, рядко съм го използвала активно при разговор, винаги щом си отворех устата да кажа нещо на англ., то излизаше първо на шведски. И това продължи около 2-3 години. Така че още отначало бях "принудена" да се мъча със шведски.
Мисля, че прескочих езиковата бариера чак след 3-тата година (като се има предвид, че първата бях с малко бебе и въобще не ми оставаше време да се занимавам активно с езика).

# 53
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Карах курс (първо ниво), после на частни уроци, в Бг. Проговорих едва след като дойдох да живея тук, а бяхме заедно с мъжът ми 7г преди това. При нас той говори по-добър български от колкото аз гръцки, за това и до днес в къщи сме на моя роден език, а не на неговия Laughing. В самото начало на моите опити да говоря, свекър ми каза една умна приказка "когато не си сигурна как да кажеш нещо, по-добре се опитай да го замениш, от колкото да си останеш със страха, че ще е грешно".
Аз също съм на мнение, че език не се учи за месец или два.
Успех!

# 54
Аз пък искам да разбера как мога да намеря фирма в БГ която да ми предостави работодател за работа в Испания?Някой не може ли да ме посъветва. Мога да започна като камериерка, но проблема е че не знам езика.Разпитвам, но никой не ме ориентира към определена фирма за работа.Тази идея ми се върти из главата имам и приятелка която е съгласна да тръгне с мен , но не можем да открием верния път, а се страхуваме от измамници, които ти предлагат уж много неща, а накрая нищо.Много ще съм благодарна на някой, който ме насочи как да действаме.Благодаря Ви предварително.Знам че темата не е такава , но реших да опитам тук може пък някой да ми отговори Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт