А когато бебето не иска да си спи в леглото?

  • 1 429
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Мисля,че е много малко детенцето ти,за да прави разлика в кое легло е.По-скоро е свикнало да стои на ръчичките ти,или поне сега привиква към това.Също така търси твоята близост,миризма,допир,глас и т.н.Нормално е.
Лягай до нея докато заспи,хващай й ръчичката,гушкай я.Както я научиш от сега-така ще е.
При нас пък се получи обратния вариант-след годинка и половина някъде започна да иска аз да я приспивам и да стоя до нея,докато заспи.Все още така се приспиваме и чакам това да отмине
Спасение има- след втората годинка  Grinning
  Peace

# 16
  • Мнения: 86
И моята девойка все ревеше в началото и имах чувството, че в леглото й има бодли. Приспивах я завита в мой халат от полар и както тръгнех да я слагам в леглото й и се будеше и почваше да плачка.
Установих, че като и прибера ръчичките се кротва и затова започнах да я повивам (не много стегнато) в тензухена пеленка. Това много я успокояваше и неусещаше кога я слагам в леглото й.
Обича също така да се сгуши в някакво чаршавче.
От няколко дни вече успява и сама да си заспива в краватчето и то без да е повита. Само с биберон и тензухена пеленека, която я мятам на ръцете.

# 17
  • Мнения: 660
И ние откарвахме предимно на гушкане първите месеци, но това не ме тормозеше особено, защото ми създаваше добър повод да си седя предимно пред компютъра със спящото или сучещо бебе. Гушвах го при всяко промрънкване и вкъщи детски плач не се е чувал. Naughty
Е, все още спим заедно  Embarassed, защото като ревне посред сън, думи и галене не му въздействат, но иначе през деня постепено сам си създаде някакъв режим, който се научих да следвам и нещата са си пак доста спокойни.


Впрочем в момента ти пиша това на спокойствие, той спи в скута ми... Embarassed Crazy Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 503
Може би има някакъв проблем.Я колики,я глад,я просто майчина прегръдка...
Когато родих, синът ми беше нахранен с АМ и така продължи 3-4 хранения,докато не ми дадоха "разрешение",че мога да пробвам да кърмя!През тези 12тина часа,почти единственото плачещо бебе беше той.Всеки,който минеше ме оплакваше.КОгато обаче започнах да си го кърмя на поискване(при него беше на всеки час),плачът секна!Ядеше много начесто и наддаваше главоломно.Така се хранехме денонощно до към 5-6 месец,когато малко от малко паузите се поразшириха.За мен първия месец беше най-тежък.
С това искам да кажа ,че може би детето изпитва някакъв дискомфорт.Открий какво го тревожи и мисля ,че проблемът ще се реши.


Успех и леко гледане  bouquet

# 19
  • Мнения: 471
Тогава спи при нас на спалнята

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
За щастие нямам такъв проблем, бебчо като спи, спи където и да се намира, но бих ти препоръчала да пробваш разните продукти за колики - капки, чайчета, каквото ти дойде (но не наведнъж де), или да затоплиш коремчето, или да сложиш будилник с пружина - дето цъка Simple Smile - някъде близо до страната на главичката край креватчето... или трите едновременно. (Е, разните капки не наведнъж, де.) Много е мъничко бебочето за да плаче от лошотия / инат. Явно изпитва или физически дисконфорт / болка, или страх... или и двете... А, м/у другото, може и прекалено топло или студено да е. Виж ръчичките и крачетата. Ако са топли дланите, можеш да пробваш с по-малко дрешки. Да, може и да има проблем с дишането, ако има засъхнали секрети в нослето. Изчисти го хубаво. Или нещо памперсите да не са най-подходящите. Или ръбчета или етикети на дрешки да пречат. Или да не стига папото. Или да иска водичка. Проблемът е, че малките мишочета като ги нагуши някой, дори и да не им премахне болката или изобщо проблемът, в много случаи са склонни да потърпят. Нищо, че ги боли или им убива или пари или каквото и да е там - нали поне не е самичко, щом не му е помогнал големия човек, значи явно толкова може, ще потраем. поне прави каквото може. Пък ти си мислиш, че нищо му няма на детето, само иска да ми седи в ръцете.

Разбира се, не е изключено и просто да не иска да спи, а да се забавлява. Да иска внимание... Пробвай част от времето като го вземеш бебока, да не го приспиваш, а напротив, да го забавляваш с нещо. Да си потренира и сетивата, и да се поизмори...

И избягвай да носиш на ръце бебето, че после ще стане тежичко. Поне гледай да седиш или полу-лежиш с него...

Ами, не се сещам за друго. Дано поне някое нещо помогне...

А, да, легло-люлка може да има добър ефект.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Моят син Петър спа при мен на спалнята докато стана на 4 месеца....после нещо в него се преобърна и започна да си спи на легълцето..... бебета!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Твоето бебче е много малко още,вероятно има колики и затова търси толкова близък контакт.Сина ми почти нямаше колики и съответно този филм не съм го гледала. LaughingОставям го в леглото и излизам.Имаше няколко седмици истерии,но после схвана ситуацията и от тогава нямаме проблеми.

# 23
  • Мнения: 2 616
Явно си е до детето. Моят шемет е същия-не признава никой освен мен и не го интересува нищо освен гърдите ми и прегръдките ми-съветът ми е: Просто приеми положението!!!!Явно всичко е на периоди ще се израсте, просто трябва време и търпение. Моят мъж също няма режим, но прекарва около 2/3 от деня си сучейки. Има нощи, когато спи много хубаво, буди се само за нощното си хранене,има нощи-като снощи, когато изобщо не спи, гуши се при мен и аз цяла вечер се въртя наляво-надясно, за да сменям гърдата, която е захапал  baby_neutral baby_neutral baby_neutral Уморително е,но това е положението явно!!!!

Общи условия

Активация на акаунт