каква помпа за кърма

  • 1 682
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте , въпросът ми е има ли зависимост между това каква помпа за кърма използваш и количеството изцедена кърма.Аз имам ръчната на Чико,но с нея изцеждам само 5-10мл,чудя се дали ако си купя друга помпа мога да увелича изцежданото количество?

# 1
  • Мнения: 6 029
ох тая на чико е ужасна:( аз с нея голяма борба водих. казват, че тази на Авент била много добра.

# 2
  • Мнения: 814
да, вземи си тази на AVENT, обаче ръчната. От личен опит ще ти кажа, че тя ми свърши страхотна работа и с който съм говорила все е останал доволен от нея. Обаче не взимай електрическата - първо е много скъпа и втора не дава резултат при всеки, защото май зависи от форма на гърдата и т.н. На мен ми бяха дали да пробвам, докато кърмех, но нищо не стана.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз имам Амеда, електрическата ме измъчи навремето, ръчната е много `по-продуктивна`

# 4
  • Мнения: 950
Аз ползвам ръчната на Чико (не спринцовката) от 8-9 месеца и все още продължавам с нея. Много съм доволна. Имаше период, в който съм цедила дори повече отколкото моята дъщеря изяжда на едно хранене.

# 5
  • Мнения: 291
не съм чула да има недоволни от помпата на АВЕНТ, вземи си я нея

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
AVENT ISIS  Peace
Ръчната, много е добра

# 7
  • Мнения: 1 924
А ти сигурна ли си,че я ползваш правилно?Защото имам същата и в първите дни с мъка изцеждах по десетина милилитра, а гърдите ми се пукаха по шевовете.
Трябва да се създаде хубав вакуум-чак да ти посинее гърдата на мястото около накрайника на помпата.В началото това става доста болезнено,аз затова не успявах-болеше и не натисках добре.
Ако не става, се насочи към ръчната на Авент,както са ти казали-все добри отзиви има за нея.

# 8
  • Мнения: 2 807
Avent ISIS Peace

Ползвала съм само ръчната обаче, така че не мога да направя съпоставка между ръчната и електрическата на Avent.

А на ръка пробвала ли си да се цедиш?
Има мами например, които и с помпа (дори Avent), и на ръка - пак нищо не успяват да изцедят, а иначе кърма си имат и кърмят дълго време.

Най-добре е, ако имаш позната с помпа на Avent да я вземеш и да пробваш...

Успех!  Hug

# 9
  • Мнения: 1 420
Аз също ползвам Авент Айсис и съм много доволна  Peace Заслужава си всеки лев  Laughing

# 10
  • Мнения: 264
Аз пък си ползвах основно ръката.  Grinning Имах електрическа на Чико, голямо бръмчене беше. Истината е че ако се изчеждаш ръчно е по-трудно и уморително, но ми се струва че е по добре за гърдата. Чувала съм, че вакуума на помпичките може да нарани тъканта отвътре. Тъй ли е, не знам. При мен такива ефекти нямаше.

# 11
  • Мнения: 146
Ръчната на Авент, много е добра Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 380
Ръчната на Авент, много е добра Simple Smile
И аз смятам да си взема такава.
Имам въпрос към кърмещите и кърмилите мами: ако детето си суче достатъчно(не 4е знам колко точно е достатъчно, но ще попитам педиатъра), нужно ли е да се изцеждам с помпа?

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ръчната на Авент, много е добра Simple Smile
И аз смятам да си взема такава.
Имам въпрос към кърмещите и кърмилите мами: ако детето си суче достатъчно(не 4е знам колко точно е достатъчно, но ще попитам педиатъра), нужно ли е да се изцеждам с помпа?

Достатъчно се е насукало, като пусне само гърдата; тогава не е нужно да изцеждаш. Изцеждането е в случаи, че излизаш навън и някой друг трябва да нахрани бебето,
или ти не искаш да кърмиш навън
или гърдите са напрегнати и цедиш само колкото да се намали напрежението. ..Или ти трябва малко кърма против запушено носле или за баня Wink
 Peace

# 14
  • Мнения: 3 521
AVENT ISIS  Peace
Ръчната, много е добра


 Peace Peace

sladkish4e, пепелчшка ти е отговорила много подробно - не е нужно да цедиш за щяло и нещяло, бебето е най-добрата помпа Grinning.

# 15
  • Мнения: 1 380
Благодаря ти  pepelyashka за инфото. На мен ще ми се налага явно да изцеждам , защото октомври продължавам със следването си и мъжа ми ще храни бебето, когато съм на лекции.
Ами мисля да кърмя на обществени места, въпреки, че има хора, които все още се възмущават, всякаш е по-нормално да видиш млада жена полугола по улиците с колан вместо пола, а не е морално да кърмиш бебето си на пейка в парка примерно. въобще не ми пука. Нека да дойде някой да ми направи забележка. Даже скоро на една от лекциите на списание "9 месеца" една майка кърмеше бебето си и си беше  сложила едно шал4е на гърдите, за да не вижда. Мисля и аз да се обзаведа с такова шал4е.

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Благодаря ти  pepelyashka за инфото. На мен ще ми се налага явно да изцеждам , защото октомври продължавам със следването си и мъжа ми ще храни бебето, когато съм на лекции.
Ами мисля да кърмя на обществени места, въпреки, че има хора, които все още се възмущават, всякаш е по-нормално да видиш млада жена полугола по улиците с колан вместо пола, а не е морално да кърмиш бебето си на пейка в парка примерно. въобще не ми пука. Нека да дойде някой да ми направи забележка. Даже скоро на една от лекциите на списание "9 месеца" една майка кърмеше бебето си и си беше  сложила едно шал4е на гърдите, за да не вижда. Мисля и аз да се обзаведа с такова шал4е.
Ха! Колежка т.е. също студентка Sunglasses Аз с първото така кърмех, хвърчах по лекции, през паузите понякога мъжът ми носеше бебето да накърмя и така...Добро решение за мобилни мами е слингът, препоръчвам горещо, хем не си товариш ръцете много, хем скрито-покрито.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 380
Благодарян ви моми4ета. Hug

# 18
  • Мнения: 8
Здравейте мами!

Искам да попитам някой дали си продава помпата за кърма, ако има такива моля отговорете ми.

 Благодаря!

# 19
  • Мнения: 2 159
много съм доволна от авент, и до сега когато ми се наложи я ползвам

# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте мами!
Искам да попитам някой дали си продава помпата за кърма, ако има такива моля отговорете ми.
 Благодаря!

Тук в продавалника редовно се продават, трябва да следиш обаче защото авентските изчезват бързо, и аз съм с Авент Исис Peace :
http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=7

# 21
  • Мнения: 1 288
аз ползвах на авент и съм много доволна.

# 22
  • Мнения: 8
Blagodarq za informaciqta elpet  

# 23
  • София
  • Мнения: 6 258
Като родих сина ми бях с обикновена бълг. помпа тип спринцовка. Изцеждах, и то не малки количества, но много скрибуца и заякнах от помпане. Беше ми писнала и след това като се наложеше цедях главно ръчно. Затова сега още щом разбрах, че съм бременна си купих Авент, надявам се да е по-лесно с нея.

# 24
Определено ръчната помпа на Авент ми е фаворит. Когато не бях наясно, бях още в родилното, когато пратих мъжа ми да купи. Той донесе една на Камера, с балонче. Ама толкова ме боляха гърдите, че нищо не можех да изцедя. После свекито ми донесе някаква тип "спринцовка", но болката беше още по-ужасна. И накрая ми писна да ме боли и да цедя постоянно на ръце, прежалих 80 лева, но и за миг не съжалявам. Бебчо е почти на годинка и продължавам да я ползвам успешно, да не говорим, че с нейна помощ успях да нацедя за малкия кърма за пет дена и отидох на екскурзия в чужбина Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 483
Аз съм ползвала на Дисни и на Авент.И иска да кажа,че тая на Дисни ми допадна повече.

# 26
  • Мнения: 2 011
Ползвам Авент от 1 месец,наистина е много лесна за ползване,но много бързо й се амортизираха гумените части,а от тях зависи вакуумът.Сега не прави толкова добър вакуум,а резервни части не знам къде продават,макар че съм чувала,че имало.А тази на Дисни изобщо не проработи при мен,никакъв вакуум  newsm78 така си седи в кутията.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Най-обикновена цилиндрична помпа на Бейби нова е моята. И по100 мл от гърда цеди.

# 28
  • Мнения: 400
Здравейте , въпросът ми е има ли зависимост между това каква помпа за кърма използваш и количеството изцедена кърма.Аз имам ръчната на Чико,но с нея изцеждам само 5-10мл,чудя се дали ако си купя друга помпа мога да увелича изцежданото количество?

Аз ползвах Авент, не ми хареса особено,много ми разранява зърното.

Купих си на Чико, за 26 лв., не е с дръжка, а с гумен мехур, като на апарат за кръвно. СТРАШНО съм доволна!!!

# 29
  • Мнения: 452
В болницата ми донесоха на Камера-ми не можех да изцедя и 5 мл. с нея. Цедях се на ръка. На следващия ден ми купиха на Авент-с нея се родих направо. Това е най-добрата ми покупка.

# 30
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
АВЕНТ!

# 31
  • Мнения: 1 328
Ползвам Авент от 1 месец,наистина е много лесна за ползване,но много бързо й се амортизираха гумените части,а от тях зависи вакуумът.Сега не прави толкова добър вакуум,а резервни части не знам къде продават,макар че съм чувала,че имало.А тази на Дисни изобщо не проработи при мен,никакъв вакуум  newsm78 така си седи в кутията.

Може да се ползва и без големия накрайник с "венчелистчетата" - става доста по-добър вакуум. А тези при дръжката са си ОК..

# 32
  • Мнения: 452
Ползвам Авент от 1 месец,наистина е много лесна за ползване,но много бързо й се амортизираха гумените части,а от тях зависи вакуумът.Сега не прави толкова добър вакуум,а резервни части не знам къде продават,макар че съм чувала,че имало.
Аз я ползвам 6 месеца почти, нищо им няма на гумените части newsm78.  А до скоро я ползвах след всяко кърмене Confused .Тук във форума наскоро четох тема, в която пишеха за координати на вносителите на Авент, от които можеш да си закупиш отделни части.

Общи условия

Активация на акаунт