за шумните познати

  • 1 884
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
... започнат да кудкудякат "я да видим колко сте пораснали,ауууу,колко сте хубави..." и тем подобни,с поне две октави над нормалния човешки глас

Ами не ти ли се е слувало като видиш сладко коте например , така да се зарадваш, че гласът ти да мине в най-високите октави ?

# 16
  • Мнения: 2 197
Ами наистина е неприятно, но за съжаление е абсолютно неизбежно. Аз съм късметлийка, защото дъщеря ми спи абсолютно непробудно и няма шанса това да я събуди. И не се стряска от високи тонове. Просто детето винаги е заспивало на шум. Е, има случаи, когато все пак се събужда, но не съм правила драма от това. Само венъж адски се изнервих, защото ми беше заспала в ръцете по пътя за кухнята, влизам аз вътре и някаква лелка крещи и вдига скандал, че не са и казали лично и персонално, че тази седмица ще се продават 6 купона (става въпрос за един лев отгоре, а и бележката вися цяла седмица). Тогава детето се събуди и много се ядосях, но пък какво толкова. Най-вече се ядосах, защото скандала беше абсолютно излишен и на много висок глас.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
Нямам такъв проблем, защото го свикнах да заспива на хаус и техно музика (ау, каква лоша майка) Mr. Green!
Ако се будеше толкова лесно, сигурно щях да направя забележка.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Още отдалеч им направи знак, че бебо спи и направо ги отбягвай. Щом от човешка дума не разбират, ще разберат по "другия" начин...  Twisted Evil И хич да не ти дреме, хора, които нямат чувство за съобразителност не заслужават твоята. Нито пък да преживяваш това, че може да ти се обидят... Детенцето ти е най - важно.  Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Гледам лошо и правя знаци да се разбере отдалеч.Който иска да се сърди.

# 20
  • Мнения: 1 367
Гледам лошо и правя знаци да се разбере отдалеч.Който иска да се сърди.

И аз започнах така да правя,но не винаги има ефект.
Определено няма лошо да се изразява радост от детето,но щом толкова му се радват,защо му нарушават спокойствието и го дразнят???

# 21
  • Мнения: 490
Много гадно...аз гледам да отмина по-бързо или направо си казвам, че детето ми спи/макар, че е научен на шум, но когато и от който неочакваш се събужда/, обаче в никакъв случай не мога да се справя със свекърва ми и цялото семейство на мъжа ми #Cussing outС изключение на него всички са "луди"-винаги говорят на висок глас /да не кажа и крещят/ и ме нервят адски много,въпреки че малкия не е вече толкова малък, ама що пък да ми стряскат детето. Добре, че рядко се виждаме, но колкото и рядко да е на мен ми става неудобно да правя забележки, а на тях грам-така си говорели Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 1 367
Много гадно...аз гледам да отмина по-бързо или направо си казвам, че детето ми спи/макар, че е научен на шум, но когато и от който неочакваш се събужда/, обаче в никакъв случай не мога да се справя със свекърва ми и цялото семейство на мъжа ми #Cussing outС изключение на него всички са "луди"-винаги говорят на висок глас /да не кажа и крещят/ и ме нервят адски много,въпреки че малкия не е вече толкова малък, ама що пък да ми стряскат детето. Добре, че рядко се виждаме, но колкото и рядко да е на мен ми става неудобно да правя забележки, а на тях грам-така си говорели Twisted Evil
ох,как добре те разбирам...и аз имам същия проблем с тях.не знам защо си мислят,че детето има проблем със слуха и трябва да му викат.то затова плаче от тях,а те ме обвиняват,че не им давам да го пипат #2gunfire

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
А,защо не им кажеш в прав текст,че говорят високо и ти стряскат детето Peace
Аз,на родителите на съпруга ми понеже те говорят малко по-високо им направих забележка/съвсем тактично/ още,когато бебето беше новородено  Peace

# 24
  • Мнения: 1 367
Не помня колко пъти съм казвала,ефектът е за няколко минутки и после се започва пак. Няма спасение..... #Crazy

# 25
  • Мнения: 490
Не помня колко пъти съм казвала,ефектът е за няколко минутки и после се започва пак. Няма спасение..... #Crazy
и при нас

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами помоли ги любезно и учтиво да ти помогнат да го приспиш отново. И им връчи бебето... едва ли ще повторят номера!

# 27
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Като видиш отдалече въпросните шумни познати, прави им знак с пръст на устата. Би трябвало да се усетят. Или казваш "шшшш, бебо спи".
А ако някой ти обяснява как бебето трябва да спи на шум, просто го отрежи. Аз също мисля, че за бебето е добре да спи на шум, но никой няма право да ти се бърка в твоята работа и грижите и възпитанието на детето!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Много си го изнежила твоето бебе. Laughing
Щом ти е неприятно хората да викат около бебето и след като не разбират от забележка, избягвай ги. Друг вариант не виждам.
А като гледам, ти също не си се притеснила особено, че ти се сърдят. Simple Smile

Интересно е, че някои хора се осъзнават, чак когато е засегнато тяхното дете. Имаме едни роднини, които не спираха да крякат до сред нощите, когато сестра ми беше бебе и бързо забравяха забележките, че трябва да са по-тихи. Преди няколко години и те се сдобиха с детенце и най-сетне се научиха да не се кикотят толкова високо.  Laughing

# 29
  • Мнения: 526
Поставям се на твое място и си мисля,че и на мен би ми станало неприятно.Предполагам,че трябва да си малко по-категорична в забележките,иначе не виждам как можеш да избегнеш това "кудкудякане" Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт