Отговори
# 30
  • Мнения: 2 724
ama какво правеше тези 15 секунди? това ми звучи невероятно? помага ли тази жена и за други неща, не само за цигари? за лакомия , например?? Embarassed
Е ,развесели ме  Laughing.
Записвам се ,за да мога да следя темата /иска ми се да мога да изманипулирам една моя много скъпа приятелка да спре да пуши /.
Аз съм непушач, и то заклет, проклет и тнт ... Laughing
Моят съпруг отказа цигарите преди повече от три години.
Ей така, от раз, без да приема лекарства ,без лепенки ...
В никакъв случай не му беше лесно, но се мотивира и успя .
За съжаление напълня с 10 килограма ,защото никотиновата липса я заменяше с повече храна .
После част от тях свали ,но му е трудно да спазва подходящ хранителен режим ,поради естеството на работата му .
При него се получава йо йо ефект.

# 31
  • Мнения: 267
И аз да се включа! Аз съм си пушачка от 16 год., което са доста годинки вервайте ми Simple Smile! така и не мога да се преборя с този вреден навик/ или по-скоро зависимост/ И Алън Кар четох ама нищо! А иначе съм човек, който се грижи за здравето си- ям уж здравословни храни, спортувам ит.н.Когато съм на корта въздух не ми остава, но въпреки всичко като свърши мача съм първа кипра с цигарата!Знам, че трябва да ги спра, но идея нямам как да стане ooooh! На всичкото отгоре сега се боря с едни 7 кила от браменността и ако трябва да качвам още ще се #2gunfire А диета и отказване на цигарите заедно си е чист мазохизъм според мен! Нямам ниииииикаква идея как да стане по д.............. Освен да се наредим на опашка да пием кафе с тази мацка от Бургас- само това не съм пробвала! Умирам си от кеф сутрин да си пия кафенцето, да си пуша цигарката и да си блуждая, докато организма ми благоволи да се събуди! Дали съм безнадежден случай?!!!
Ако може инфо за тая мацка от Бургас, или е тайна!
На всеки който ми помогне да откажа цигарите давам награда/ ама трябва да я измисля, че не съм печелила от тотото Joy/

# 32
  • Мнения: 861
Най-после един пушач!   bouquet

# 33
  • Мнения: 267
който ако може по някакъв магически начин да стане непушач Mr. Green

# 34
  • Мнения: 437
Здравей РеГе и вие момичета!
Аз съм един бивш много страстен пушач. Цигарите ми доставяха удоволствие много голямо. Започнаха да ми вредят и здравия разум ме накара да осъзная,че така повече не бива. След като реших, просто спрях да пуша. Отначало ми беше трудно,после ставаше все по-лесно, докато сега хем не ми липсват,хем ми пречи ако някой друг пуши наоколо.Не че съм нетолерантна към пушещите,просто димът ме задавя и не ми става добре. Не знам защо,но аз не напълнях,когато спрях да пуша. Била съм много по-пълна като пушачка, отколкото след като ги спрях и сега. Мисля си,че ако не се замести удоволствието от пушенето с удоволствието от хапването, и щом си на добър режим с достатъчно движение няма да напълнееш.
Много мои близки отказаха цигарите,но истината е,че всеки го направи в момент, когато лично се е почуствал мотивиран и готов.
Много е хубаво да не си зависим от тях.(от цигарите,не от близките Laughing )
Дано се усети искреното ми насърчение към тези,които искат да спрат да пушат, макар че така със сухи думи е трудно! Peace

# 35
  • Мнения: 2 811
и аз искам мацката от бургас. а и ми е адашка- и двете сме мацки  Crazy Crazy Crazy искам да ме оттърве от лакомия и мързел - да ме мотивира да бачкам повече!!!

# 36
  • Мнения: 267
Vi4ito, дай моля те координати на тая мацка!Това ако е вярно, просто ще фалира цял един световен отрасъл! Joy Пада им се!!

# 37
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Здравейте дами, много интересна тема, която вълнува и мен (от части). Пуша приблизително от 8 години, като никога не ми се е случвало да изпуша цяла кутия цигари на ден. Последните 3 години пуша по много малко, средно 3 цигари на ден, а ако съм навън в компания и т.н. пуша два-три пъти повече. Не ми е яко да пуша много, не знам Rolling Eyes В същото време почва да ми влиза акъла в главата, че полза от моето пушене няма. Бях си обещала да отказвам цигарите след като отслабна, ама отслабвам супер бавно. Та, чудя се аз, при добър хранителен режим (без глад) и активен спорт (както при мен) дали ще има шокиращо повишаване на теглото или да спирам да си въобразявам глупости Simple Smile Ако има някой на моя хал (или минал по този път вече) да сподели, моля.

Междудругото, веднъж спрях да пуша за около 3 месеца, умирах от кеф, че не ми смърдят дрехите на л***а и се отвращавах като видя пушачи. Тъпчех се много и напълнях много съответно...

# 38
  • Мнения: 19
момичета, при спиране на цигарите, дори и да не увеличите приема на храна се напълнява. факт. метаболизма се забавя, но е временно явление. аз спрях цигарите преди седем месеца от раз, не ми беше първи опит а и изчетох доста материали и то основно за напълняването. по принцип винаги съм била слаба, но страшно лакома, но първияте месец-два качих около 5 кг. Никога преди не бях стигала до такива килограми, въпреки че основно се хранех с плодове и изминавах пеша по 5-6 километра на ден бързо ходене. вярвайте, но след това си влязах в обичайния режим, храня се също толкова лакомо и отслабнах. вече дори съм по-слаба от преди. Вярвайте, че нещата ще се наредят, просто огрганизма има нужда от адаптация след стреса на който е подложен. Килограми се свалят, а цигари не се отказват толкова лесно.
Peace
Точно така стана и с мен, затова те съветвам като откажеш цигарите да намалиш храната. Може в началото да качиш малко, сигурно ще получиш и бонус запек-мен това най-много ме мореше, но повярвай ми си СТРУВА. Начинът по който се променя кожата на лицето, усещането за чиста коса и свеж дъх, тонусът сутрин след като станеш са неща , които вече не си ги давам. Пушех 20 години, не пуша от 2. Не искам да ставам пак пушачка, точно заради гореизброените плюсове. Между другото, когато пушех все ме болеше корема и аз го отдавах на колита, вече 2 години нямам такива болки и се чувствам по-тонизирана и по-свободна.

# 39
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Пушила съм повече от 20 години. Отказах ги с помощта на същата книга на Алън Кар. Според науката, напълняването с до 2-3 килограма е до килограмите, които сте щели да тежите, ако никога не бяхте започвали да пушите. Те могат да се коригират, като всяко временно "изпускане" - като се нагоди приемът на калории спрямо разхода им.

Оттам нататък напълняването се дължи на т.н. заместваща терапия. Когато сме били бебета и сме били разстроени, често ни е давано да сучем или да ядем нещо друго. Оттогава у доста от нас остава връзката "храна-хубаво" или "храна-спокойствие" или "храна-удоволствие".  При цигарите донякъде е задействан същия механизъм, защото смучем нещо, както сме смукали беберона като малки.

При хората, които заместват пушенето с храна, действа този механизъм на неосъзнато ниво. За да се чувстват добре, трябва да пъхнат нещо в устата си, както преди това са пъхали цигара. Храна, бонбони, дъвки и т.н.

Нито една "заместителна терапия" не е достатъчно добра. По причината, че замествайки цигарите с нещо, може да се пристрастите към това нещо - сладко, храна, солети или каквото и да било. Освен това, така не се решава основния проблем - ЗАВИСИМОСТТА. Уж не си зависим от цигарите, ама си зависим да хапваш, когато ти е нервно.... или да смучеш бонбони....

Когато отказваме цигарите осмислено (книгата на Алън Кар е само един от начините за това), не заместваме зависимостта с друга зависимост. Там става постепенно осмислено откъсване на ежедневието ни от нуждата да пушим - и това става преди да престанем да пушим, докато още го правим. Затова се съветва да се пуши интензивно до края на книгата. През това време човек се наблюдава съзнателно, открива си сам моментите, които за него са "отключващи" - например, пиене на кафе, след ядене, чашка алкохол, при мен беше говорене по телефона с приятели, "почивка" за цигара  и т.н.  Следващата стъпка е да скъсаме връзката между тези неща и пушенето. Не да престанем да пием кафе, не да водим непълноценен живот, а да водим ПО-ПЪЛНОЦЕНЕН живот, без цигарите. Да усещаме вкуса на храната, която сме усещали по-малко от половината, защото пушенето уврежда способността да усещаме миризмите добре, влияе и на вкусовите рецептори.  Често казвах, че съм станала като куче, откак спрях да пуша - подушвам всичко на големи разстояния - по-добре дори от мъжа ми, който никога не е пушил. Може би това означава създаване на нова връзка - между същите тези неща и здравословния ни начин на преживяването им.

Нали не вярваме, че цигарите са единствения начин да се справим с нервното напрежение? Ами тези, които никога не са пушили, те не се ли справят добре с тези моменти? Това е доста голяма част от човечеството... Всъщност... те се справят по-добре. Защото не се налага да се тровят допълнително, когато са изнервени.  Но да не преразказвам книгата.

Аз реших да престана да пуша, когато почувствах, че пушенето контролира мен, вместо аз да го контролирам. Трябваше да търся къде да пуша (на работното ми място забраниха), да открадвам минутки за да го правя, да понасям миризма, която на самата мене не ми харесва, да харча пари, които искам да похарча за друго - и т.н.

Пушила съм винаги само леки дамски цигари, които уж миришат приятно... Абсолютна заблуда. Няма цигари, които да миришат приятно на един непушач. Един единствен човек имаше дупе да ми го каже и никога не му повярвах, докато пушех. Откакто спрях, болезнено осъзнах, колко е бил прав..... ooooh!

И накрая - когато се освободим от никотиновата зависимост, тялото постепенно се връща в естественото си състояние на баланс, затова и всякакви диети и т.н. се понасят по-лесно. Пушещия човек има подронено самоуважение (защото пуши и не може да се откаже), загубена вяра в себе си и относително по-ниско самочувствие. Всичко това прави спазването на диетите също по-трудно. Този, който е спрял цигарите уважава себе си повече и има повече вяра в себе си, защото вече е удържал една победа, дори когато не успее от първия път - просто защото се е опитал, направил е усилия. Това ни помага да си кажем - щом спрях цигарите, мога да се преборя и с килограмите.

В обратния вариант - преборих се с килограмите - ама пуша, затова, като спра, не съм сигурна дали няма пак да напълнея.... Съзирате ли червейчето на съмнението в себе си?

Айде пак се олях с писането, моля за извинение, за което.  Heart Eyes Embarassed

Поздравления на всички победили малкото зелено чудовище, което ни е сграбчвало отвътре, искайки си отровата (това е образ от книгата, който ползвах аз)  Simple Smile И успех на всички, на които им предстои това чудесно пътуване.  bouquet Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 35 963
Преди 5 години отказах цигарите  - качих само 2 килограма, които за 3-4 месеца свалих.
След това дори отслабнах още.
Всичко е до мотивация.
Не исках да пуша заради самата себе си - гледах си тена, който беше почнал да пожълтява, гледах на майка си и на всички мои познати които пушеха.
В лицата на хората виждах не очи нос уста, а само жълти кръгове под очите.

# 41
  • Мнения: 2 331
Пушех,но ги отказах преди newsm78  ????през март 2004г.  bowuu на мен ми помагаха по-скоро при диетуване-потискаха ми апетита.сега смятам,че и други неща могат да потиснат глада-чаша вода, например.
а,относно напълняването при отказ на цигари-така е.но,за мен не беше проблем,защото бях бременна и така или иначе щях да качвам кг.просто внимавах повече.
смятам,че при силен стимул ,няма проблем да се спрат цигарите.поне при мен беше така.и преди съм искала да съм непушач,но...докато не забременях ,не се получи.
сега успешно се освобождавам от излишните кг.
а,относно напълняването при отказ от цигари,мисля,че ,вместо да хапваме всеки път,когато ни се допуши,можем да изпиваме чаша вода ,например newsm78 Sick
успех на бъдещите непушачи и прогресивно отслабване!   bouquet

# 42
  • Мнения: 374
Спрях цигарите преди 3 години и половина. На 27 съм, а изпуших първата си цигара на 13. След като се омъжих, забременях веднага след сватбата и в момента, в който разбрах, спрях да пуша. Само че бременността ми се оказа "кухо яйце". Лежах около месец и половина с надеждата, че нещата не са такива, каквито са, но за съжаление грешка нямаше. И в този може би най-нещастенв момент от живота си аз взех решението, че след като около месец не съм пушила, няма смисъл сега да пропушвам. Така мина още един месец, после два, след половин година отново забременях и сега имам прекрасна дъщеричка на 2г4м. Мъжът ми също е непушач и вкъщи не се пуши. От време на време, когато сме някъде с приятели и видя някой да си запали цигара, ми се пропушва и на мен. Обаче всеки път си казвам, че след като съм издържала месец, година, а вече повече от три, е безсмислено сега да запаля.
За килограмите не мога кажа, че съм напълняла. Качих 1-2, но аз го отдадох на това, че месец и половина не ставах от леглото, хранех се по 3 пъти на ден и приемах хормонални лекарства. После като започнах пак да се движа, тези кг се стопиха от само себе си.
Не разбирам хората, които казват, че сега им е много труден период, много са изнервени и напрегнати, затова не могат да спрат точно сега цигарите. Всичко е до мотивация. Повтарям, че аз спрях да пуша точно, когато ми се случи най-голямото нещастие досега в живота, но така усещах нещата отвътре!
И в други подобни теми съм писала, че да седнеш да пиеш кафе с приятели и да запалиш цигара е въпрос на навик. Осъзнах го, като станах непушач. По кафенетата ми липсваше самият жест като обяснявам, да размахвам цигара в ръката, аз въртях из пръстите си захарчета и бъркалки.
Сега откачам само като ми замирише на цигарен дим и имам чувството, че косата ми и дрехите ми се осмърдяват само за секунди. А преди съм живеела денонощно с тази миризма...
Пожелавам успех на всички, които наистина искат да откажат цигарите и ги поздравявам предварително!  bouquetЩом са убедени, че го искат, значи ще успеят да го направят!

Общи условия

Активация на акаунт