Мого спешно, моля помогнете!!!

  • 2 879
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 238
Веднага пусни изследвания.Когато с дъщеря ми се случи същото (както си стоеше вдигна 40.5 т-ра) моментално хукнах към първата лаборатория.Оказа се че е със сериозна бактериална инфекция (три вида бактерии).За съжаление предписаните антибиотици не подействаха и влязохме в болница.седем дни поред детето така и не можа да падне под 39-39.5 т-ра,беше кошмарно.Накрая след като я надупчиха с инжекции и я тровиха с какви ли не лекарства,я изписаха направо като парцал.
Не искам да те плаша,но веднага на лекар и изследвания !

Божеее, направо ми се сви корема от притеснение  Cry Cry Cry Cry

Но аз не мога да отида ей така на лаборатория, тук при нас не е по желание(не живея в Бг). Трябва лекар да те упъти, ако той прецени. Освен това в аптеката не можеш да купих почти никакви лекарства без рецепта. Само един вид Панадол има за децата и това е. Това и дадох и аз. Днес е малко по-добре. Температурата е около 38 градуса. Дай Боже да не е нещо сериозно. Но все още няма никакви симптоми на настинка или нещо подобно. Само температура.
Благодаря ви много за съветите. Снощи направо се шашнах от притеснение.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 920
По паниката ти разбирам, че не ти се е сучвало. Моят син дигаше над 39 почти 40 от няма нищо.
В началото изпадах в паника, но тук поне винаги може да отидеш на лекар.
Използвам главно бабешки средства - чорапи и кърпи с вода и оцет, увиване в мокър чаршаф, хладка вана.

А дъщеря ми, която по принцип не вдига високи Т, през лятото редовно слъначсва и вдига Т.

Но не си представям как при 40, може да се чудят лекарите дали е сериозно. Тук за това се вика Бърза помощ.

# 17
  • Мнения: 2 237
Моля те,не се паникьосвай заради мен ! Sad
Не искам това.Само споделих при нас какво се оказа.
И нито един бабешки метод не помогна,нито оцет,нито мокрене,увиване с мокър чаршаф,лекарства....нищо.Абсолютно нищо не можа да свали температурата.И как ще я свали като това са не един а три вида бактерии ! Измъчи се детето.
Дано при вас всичко е нормално и бързо да се оправи детенце !

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миналата събота и Мони беше така - вдигна 40 градуса, бедз никакви други симптоми. Давахме и само температуропонижаващи (не действаха особено) и витамин С. В понеделник вече нищо й нямаше. Има такъв вирус в момента, стряскащо е.

# 19
  • Мнения: 5 362
Присъединявам се към мненията за вируса.И ние имахме подобни преживявания.Както си беше всичко наред,изведнъж вдигна много висока Т.Панадол и подобни не помогнаха.С Хексалгин я смъкна до половин час.Отидохме на лекар-вирус било.
Намери начин да заведеш детето да го прегледат.Желая ви бързо да се оправите! Peace

# 20
  • Мнения: 3 456
Веднага пусни изследвания.Когато с дъщеря ми се случи същото (както си стоеше вдигна 40.5 т-ра) моментално хукнах към първата лаборатория.Оказа се че е със сериозна бактериална инфекция (три вида бактерии).За съжаление предписаните антибиотици не подействаха и влязохме в болница.седем дни поред детето така и не можа да падне под 39-39.5 т-ра,беше кошмарно.Накрая след като я надупчиха с инжекции и я тровиха с какви ли не лекарства,я изписаха направо като парцал.
Не искам да те плаша,но веднага на лекар и изследвания !

Божеее, направо ми се сви корема от притеснение  Cry Cry Cry Cry

Но аз не мога да отида ей така на лаборатория, тук при нас не е по желание(не живея в Бг). Трябва лекар да те упъти, ако той прецени. Освен това в аптеката не можеш да купих почти никакви лекарства без рецепта. Само един вид Панадол има за децата и това е. Това и дадох и аз. Днес е малко по-добре. Температурата е около 38 градуса. Дай Боже да не е нещо сериозно. Но все още няма никакви симптоми на настинка или нещо подобно. Само температура.
Благодаря ви много за съветите. Снощи направо се шашнах от притеснение.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Ами, ти заведи ли я на лекар все пак?
Снощи каза, че нямаш възможност, но днес ми се струва, че трябва да я прегледа лекар.
Давай й много течности!!!

# 21
  • Мнения: 5 877
Спокойно!
През цялото си детство съм вдигала висока температура, често без други симптоми.
Увий в мокър чаршаф, ако искаш да спадне бързо.
И викни лекар да ти каже от какво е.
За по-ниска Т, около 39 градуса, може първо да пробваш с мокри чорапки с оцет.
Някъде препоръчват и хладка вана, не съм пробвала. Може би е по-щадящо за детето от мокрия чаршаф, но не съм го опитвала.
Поразсъблечи във всеки случай детето, не се опитвай да правиш като при големите и да предизвикваш изпотяване - лекар ми каза, че при малките деца това не важало. По-добре да се разхлажда телцето.
И много вода.

Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 952
Не искам да те шашкам излишно, но Т се вдига най-често от късен следобед нататък - поне при моите деца тази тенденция съществува.
Аз на твое място бих завела детето на лекар днес - като не може при GP, не може да няма алтернатива, пък била и платена.
Другото го знаеш - течности и лека храна. Дано оздравеете скоро и дано е нещо безобидно.

# 23
  • Мнения: 14 133
Вирус е!
Моята дъщеря изкара един летен вирус, който е различен от този с температурата. Но питах лекарката и ми каза, че е вирус, при който има само температура и нищо друго. Ще я поддържа така 2-3 дни и после ще спадне. Не се притеснявай!  bouquet
Peace И Сашо изкара такъв преди месец.

# 24
  • Мнения: 4 496
Всички мъже вкъщи го изкараха този вирус.Нас с малката ни подмина,слава богу.

Общи условия

Активация на акаунт