Гардероб с плъзгащи врати

  • 12 188
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 752
И двата ни гардероба са с плъзгащи врати и съм доволна

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Благодаря за отговорите   bouquet
Ще разгледаме гардероба (по- точно плъзгащият механизъм)  по - хубаво днес или утре и ще решим дали да го вземем.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 972
Нашият е такъв,плъзгащи врати с алуминиев кант за дръжка.На вратите има огледала,но заемат 1/3-та от площта т.е. не са само с огледала.Плъзгат се плавно и безшумно,въобще нямам никакви проблеми с тях,но пък майстора им живее вкъщи  Mr. Green

Желая ви успех в покупката!

# 18
  • Мнения: 8 999
Плъзгащите врати са страхотно удобство. Но трябва да имате предвид, когато купувате нов, или прекроявата стар гардероб, че плъзгачите за вратите отнемат около 10 см. от вътрешната дълбочина на гардероба, така че, за да имате стандартните 60 см. дълбочина, то външният му размер, трябва де е повече. Иначе става много тесен. Ние направихме такава грешка поради неинформираност и се сдобихме с гардероб, в който можех да редя само детски дрешки на бебешки закачалки. Дрехите на мъжа ми например, който е доста едър, не могат да се наредят на закачалки, защото вратите не се затварят.

# 19
  • София
  • Мнения: 752
Плъзгащите врати са страхотно удобство. Но трябва да имате предвид, когато купувате нов, или прекроявата стар гардероб, че плъзгачите за вратите отнемат около 10 см. от вътрешната дълбочина на гардероба, така че, за да имате стандартните 60 см. дълбочина, то външният му размер, трябва де е повече. Иначе става много тесен. Ние направихме такава грешка поради неинформираност и се сдобихме с гардероб, в който можех да редя само детски дрешки на бебешки закачалки. Дрехите на мъжа ми например, който е доста едър, не могат да се наредят на закачалки, защото вратите не се затварят.
.

Не знам какъв е вашия гардероб, но при нас и при двата гардероба няма такова нещо дрехите на закачалки и рафтовете си стигат до вратите както при нормален гардероб

# 20
  • Мнения: 1 172
Ние имаме такъв. Досега не сме имали проблеми, но по хотели съм виждала доста прецакани механизми. Така че много ще трябва да внимаваш в избора на фирма-изпълнител.

За малки пространства има и друг тип врати за гардероби - хармоника. Те също са удобни (и такъв гардероб имаме), но пак всичко опира до вложените материали и добрата конструкция.

# 21
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Имам два гардероба с плъзгащи врати и съм много, ама много доволна. От "Айко", съвсем обикновени.

В същото време имам и вграден гардероб,  с плъзгащи врати, но с друг тип механизъм. Почти веднага след монтажа вратите се изкривиха и не могат да се движат, даже и падат ако ги понатегна когато им се ядосам. Сега ще ги сменям.

Между другото в "Бриколаж видях че изработват плъзгащи врати на прилична цена, но не зная какво е качеството.

# 22
  • Мнения: 4 300
Имам два гардероба с плъзгащи врати и съм много, ама много доволна. От "Айко", съвсем обикновени.

В същото време имам и вграден гардероб,  с плъзгащи врати, но с друг тип механизъм. Почти веднага след монтажа вратите се изкривиха и не могат да се движат, даже и падат ако ги понатегна когато им се ядосам. Сега ще ги сменям.

Между другото в "Бриколаж видях че изработват плъзгащи врати на прилична цена, но не зная какво е качеството.
Какво се разбира под прилична цена? Аз гледах цените на Севрол, но не вреди да има база за сравнение.

# 23
  • София
  • Мнения: 607
И аз имам гардероб с плъзгащи врати. Вече 6 години го ползваме и нямам никакви оплаквания. С алуминиева релса е. Толкова леко се плъзгат вратите, че дори малкия сам се справя и се крие в гардероба  Joy
Има 2 плъзгащи врати с огледала, а в средата има чекмеджета.

# 24
  • България-София
  • Мнения: 573
единствения му недостатък е че заради плъзгачите отгоре остава малко луфтче и от там влиза малко прах в гардероба.

Единствен, но огромен недостатък бих добавила, защото при нас се натрупва огромно количество прах и едва ли не трябва да бърша прах и в гардероба на спалнята... Това за евтиното изпълнение на подобен род мебел, въпреки че платихме не малка цена.
Другият, в антрето, го поръчахме в друга фирма, за същтата сума и няма място за сравнение - прах няма, по-плавно се плъзгат вратите и по-здрав изглежда. Малкият му недостатък - не прилепват вратите в страниците, т.е. винаги има един пръст отвор,ако не се постарая да "долепя" вратите докрай.

# 25
  • Мнения: 1 152
Двете фирми /Севрол и Негова/, които ми правиха проект за гардероби с плъзгащи врати работят с добри механизми. Едните дори дават 5 години гаранция. Но поради високите им цени се отказахме от тях. Тези в Бриколаж също са добре. Единият гардероб, който си направихме е висок 2,60 м. и само механизмът струва 300 лв., купен от Крон. Вратите са леки, защото самото ПДЧ е 8 мм дебело, за да не се утежняват допълнително високите врати. А другият гардероб с височина на вратите 2,10 м. е с огледала и МДФ струва 1600 лв. И двата имаха нужда от смазване на механизмите, защото в началото имаше разни шумове и трудности при плъзгането. Сега вече нямаме проблеми.

# 26
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Втора година ползвам такъв гардероб и нямам проблем. Правен е от една от фирмите, която се споменава по долу. Излезе скъп , но пък е точно такъв , какъвто исках като разпределение и т.н.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 133
А има ли някой впечатления от гардеробите на "Интериор 46" Русе? Механизмите им били на Негова.
Спрели сме се на този комплект

http://www.garderobi.info/index.php?m=320&lang=1&categor … 37&prodid=119

И да попитам още нещо, някои от гардеробите с плъзгащи врати имат нещо като четчици с косми по ръбовете на вратите. Каква им е ролята?

# 28
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
[За малки пространства има и друг тип врати за гардероби - хармоника. Те също са удобни (и такъв гардероб имаме), но пак всичко опира до вложените материали и добрата конструкция.
[/quote]
Къде си си поръчала гардероба тип-хармоника? Много ме интересува?

# 29
  • Мнения: 1 152
А има ли някой впечатления от гардеробите на "Интериор 46" Русе? Механизмите им били на Негова.
Спрели сме се на този комплект

http://www.garderobi.info/index.php?m=320&lang=1&categor … 37&prodid=119

И да попитам още нещо, някои от гардеробите с плъзгащи врати имат нещо като четчици с косми по ръбовете на вратите. Каква им е ролята?
Омекотяват удара в стенаната или в станицата на гардероба, като предпазват от нараняване и  шум.

Общи условия

Активация на акаунт