Гардероб с плъзгащи врати

  • 12 184
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 271
Имам такъв гардероб, само че от масив. Споко, стабилни са Peace

# 31
  • Мнения: 187
И да попитам още нещо, някои от гардеробите с плъзгащи врати имат нещо като четчици с косми по ръбовете на вратите. Каква им е ролята?

Това са противопрахови четки - предотвратяват влизането на прах през луфта, който остава между вратите. "Омекотяването" на удара на вратите в страниците на гардероба се постига чрез специални стопери, които се монтират на релсата.

# 32
  • Мнения: 4 300
Двете фирми /Севрол и Негова/, които ми правиха проект за гардероби с плъзгащи врати работят с добри механизми. Едните дори дават 5 години гаранция. Но поради високите им цени се отказахме от тях. Тези в Бриколаж също са добре. Единият гардероб, който си направихме е висок 2,60 м. и само механизмът струва 300 лв., купен от Крон. Вратите са леки, защото самото ПДЧ е 8 мм дебело, за да не се утежняват допълнително високите врати. А другият гардероб с височина на вратите 2,10 м. е с огледала и МДФ струва 1600 лв. И двата имаха нужда от смазване на механизмите, защото в началото имаше разни шумове и трудности при плъзгането. Сега вече нямаме проблеми.
За какви размери говорим? Нашият е Г образен, като двете рамена са по около 2 метра.

# 33
  • Мнения: 1 152
Двете фирми /Севрол и Негова/, които ми правиха проект за гардероби с плъзгащи врати работят с добри механизми. Едните дори дават 5 години гаранция. Но поради високите им цени се отказахме от тях. Тези в Бриколаж също са добре. Единият гардероб, който си направихме е висок 2,60 м. и само механизмът струва 300 лв., купен от Крон. Вратите са леки, защото самото ПДЧ е 8 мм дебело, за да не се утежняват допълнително високите врати. А другият гардероб с височина на вратите 2,10 м. е с огледала и МДФ струва 1600 лв. И двата имаха нужда от смазване на механизмите, защото в началото имаше разни шумове и трудности при плъзгането. Сега вече нямаме проблеми.
За какви размери говорим? Нашият е Г образен, като двете рамена са по около 2 метра.
Единият е 1,80 м дълъг, а по високият 1,40 м дълъг. Не са големи, но ми вършат чудна работа.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Аз правих по поръчка нашия гардероб в спалнята с плъзгащи врати! Ами какво да ви кажа, докарва ме до лудост всеки път! Толкова некадърно е направен. Вратите първо не ме се застопоряваха при отварянето, също така най-редовно си излизат от релсите и вече лайсните са ми надрани от плъзгането. Колко пъти го виках прехваления майстор, нищо. Нормално било, зашото вратите били тежки. Излезе ми 1800 лв и изобщо не съм доволна. Друг път ако поръчвам ще заложа отново на гардероб с плъзгащи врати, но на доказани професионалисти, ако ще и 3 пъти по-скъпо да излезе!

# 35
  • София
  • Мнения: 9 477
Нашият гаредероб в спалнята е от АИКО- модел "Перла"и на близо 3 години.
Супер доволна съм от него!! Hug

По-удобно нещо немога и да си представя! Wink
Още като го сглобяваха майсторите тогава, казаха, че на такъв гаредероб, просто няма какво да му се развали, защото механизмът си е от тип "вечен". То си е една алуминиева релса, по която се търкалят ролките, носещи трите врати. Просто се търкалят наляво или надясно, дефакто. Wink
Като недостък мога да кажа само, че влиза прах вътре.
Но предимствата на гардероба са толкова пъти в повече, че отминавам факта с праха с лека ръка. Grinning

# 36
  • Мнения: 5 178
Кажете във Варна добър майстор за такива гардероби, имам една ниша в коридора на която трябва да сложа плъзгащи врати

# 37
  • Мнения: 702
Нашият е вграден с плъзгащи врати,но имам проблем, че се получава конденз в гардероба, а от там и мухъл.

# 38
  • Мнения: 5 178
Шоши, едва ли е от гардероба поскоро е от стената зад него, В едната квартира имахме такъв проблем, стената на гардероба граничеше с банята и от банята на горния етаж просмукваше влага..

# 39
  • София
  • Мнения: 6 967
Шоши, едва ли е от гардероба поскоро е от стената зад него, В едната квартира имахме такъв проблем, стената на гардероба граничеше с банята и от банята на горния етаж просмукваше влага..

Така е, а може да е и от външната изолация+стъклопакетите ,ако имат такава.

# 40
  • Мнения: 702
Стената зад гардероба е външна и няма изолация. Вратите му са уплътнени  и като го отворя топлия въздух от стаята влиза вътре и прави конденз. Проблема е само през зимата.

# 41
  • София
  • Мнения: 642
запис!

# 42
и аз съм в ремонт и ми беше много интересно тава което прочетох тук. Имам питане - аз също искам да си направя вграден гардероб в спалнята с плъзгащи врати но май няма да стане защото не попаднах на подходящия майстор. Препоръчайте ми някой който да го направи.
Предварително благодаря

# 43
  • Мнения: 5 475
Имам такъв гардероб и определено съм доволна.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт