Повръщане и разстройство - нов вирус???

  • 20 710
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 239
И дете ми деца го караха , но не за това пиша , гледам една всеобща грешка която много от вас правят .НЕ СЛАГАЙТЕ СВЕЩИЧКИ ТОГАВА КОГАТО ДЕТЕТО ИМА РАЗСТРОЙСТВО никакви нито за Т нито за повръщане .Това още повече увеличава дрискането .Всеки уважаващ себе си лекар би следвало да ви обясни това когато заведете детето си пир него.
Бързо оздравяване на всички мъници   bouquet  bouquet

# 46
  • Мнения: 10 699
Момичета, не виждам подобрение освен, че от снощи е повърнал само веднъж. През ноща си поиска бисквитка, изяде половината. Не спах почти, давах му през 5-10 мин. вода с малко хидратин алфа/не го иска ако му го давам разреден по предписание/.
Много е отпаднал, последните 24 часа сигурно е спал 18-19ч. Снощи вдигна температура 38.6.
Вече едва се усмихва, не говори, не иска играчки, отпуснат е. Няма разстройство. Пристъпите на повръщане ги ов;адяваме като му даваме малко вода в момента, в който го видим, че се кани да повърне.Обадихме се на педито и на една позната мед.сестра - казват, че било нормално, първите три дни било така.
Дадохме му малко лечебна хумана, защото от 40 часа нищо не е ял...
Нормално ли е да спи толкова? Сега пак заспа - беше буден час и двайсет минути? Много съм притеснена, за пръв път ми боледува сериозно...

# 47
  • Мнения: 1 701
Момичета, не виждам подобрение освен, че от снощи е повърнал само веднъж. През ноща си поиска бисквитка, изяде половината. Не спах почти, давах му през 5-10 мин. вода с малко хидратин алфа/не го иска ако му го давам разреден по предписание/.
Много е отпаднал, последните 24 часа сигурно е спал 18-19ч. Снощи вдигна температура 38.6.
Вече едва се усмихва, не говори, не иска играчки, отпуснат е. Няма разстройство. Пристъпите на повръщане ги ов;адяваме като му даваме малко вода в момента, в който го видим, че се кани да повърне.Обадихме се на педито и на една позната мед.сестра - казват, че било нормално, първите три дни било така.
Дадохме му малко лечебна хумана, защото от 40 часа нищо не е ял...
Нормално ли е да спи толкова? Сега пак заспа - беше буден час и двайсет минути? Много съм притеснена, за пръв път ми боледува сериозно...
Същата работа е при нас, но с екстри - зверски афти в устата и по небцето, които предизвикват повръщането.  Sick
Вчера свали Т, не повърна нито веднъж, решихме, че се е оправила,  а днес - 4 пъти!  Sad
Водихме я при Масларски във Вита и той установи /след кръвна картина и обстоен преглед, който педката не направи/ херпесна ангина или нещо подобно. Това нещо боли, щипе  и детето не яде нищичко, а каквото хапне го повръща. Едва й наливам водата вече.  ooooh!
Изписа някакво лекарство, което се прави по аптеките - мажа й биберона с него, но последния път повърна и от това.  Rolling Eyes
За спането - и на Калина й падат батериите за около 40-60 мин. и както си седи, ляга. Понякога само си лежи, понякога се унася за малко... като парцал...  Tired
Чудя се кога ще свърши този кошмар... имам чувството, че от неделя до сега е минал цял месец.......  Tired

# 48
  • Мнения: 10 699
Направо ще полудея вече... След следобедния сън се събуди весел, поиска си солетки, дадохме и малко лечебна хумана. Изглеждаше, че се оправя. После заспа, събуди се с рев и повръщане. Обадихме се на позната мед.сестра - ами било нормално, какво сме се шашкали, все пак това било само втори ден!
След 8 свещички и 2 приема на капки, строга диета и лечебна хумана, дадохме пак натриев цитрат, направихме чай от мента, даваме и разредения хидратин....
Е какво е това повръщане - вече 52 часа не можем да го овладеем.........

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
И ние сме с този вирус.Първо мен ме хвана.Само,че нямах Т само разстройство,поврэщане и яки спазми.Направо прикляквах по улицата.От снощи мъж ми е така,а вече и малката е с разстройство Sad

# 50
  • Мнения: 10 699
Момичета, мъжът ми размачка гръбчето на малкия и определено му просветна. Аз обаче не издържах 5 дни да го гледам така отпаднал, вече нямаше сили да се обърне сам или да плаче и пак отидохме в спешното във Варна. Попаднахме на д-р Петкова, много се изненада, че нищо не е ял толкова дни и не са ни направили изследвания досега. Пусна му кръвни и излезе, че е обезводнен. Включиха му система серум, рева, после заспа и се събуди точно като изтече банката. Това много му помога, вече два дни яде като разпран, весел е и играе!
Не подценявайте този вирус, ужасен е! Мъжът ми и баба му също се разболяха, казаха, че по-лошо не са боледували никога!

# 51
  • Мнения: 511
Точно така- оводнявай на 5 мин с по лъжичка. Може да даваш Вомитусхийл капки.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт