с колко шева ви е секциото?

  • 7 311
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 919
та да питам и аз, че не ми е ясно с колко шева ви е секциото -за външните говоря, знам че някъде се практикува и лепене без шевове, че ми е любопитно Whistling

# 1
та да питам и аз, че не ми е ясно с колко шева ви е секциото -за външните говоря, знам че някъде се практикува и лепене без шевове, че ми е любопитно Whistling

мен ме бяха закоп4али с тел бод  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 371
Моята операция май беше със седем - вече не се забелязват и съм забравила.
 Peace

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
С един Peace

# 4
  • Мнения: 2 309
Идея си нямам, може би защото е с абсорбиращи конци, но не се открояват шевове, всичко е на една тънка резка.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 588
Нямам абсолютно никаква представа. Нито съм питала, нито някой ми е казал. Rolling Eyes

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 5 758
Нямам абсолютно никаква представа. Нито съм питала, нито някой ми е казал. Rolling Eyes
и аз така  newsm78
как ги броите, виждат ли се?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Никакви шевове няма отвън.

# 9
  • Мнения: 205
От вън нямам шевове, лепена съм и разреза е перфектен и много малък. От вътре всеки един има шевове, все пак 7 пласта се режат за да се стигне до бебето.

# 10
  • Мнения: 305
Моят конец го извадиха на 15 ден,беше един такъв дълъг,ама си беше един

# 11
  • Мнения: 858
от вътре  с колко конци са шили незнам,външният разрез е лепен.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 688
Нямам представа,не съм се сетила да питам дори.

# 13
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
от вътре  с колко конци са шили незнам,външният разрез е лепен.

И аз така.

# 14
  • Мнения: 5 393
Нямам шевове отвън, а вътрешните не знам колко са. Thinking

# 15
  • Канада
  • Мнения: 494
От вътре нямам представа,а от вън имах 12 телбода,които ми ги свалиха на 4 ден,само 1 час преди да ме изпишат.

# 16
  • Мнения: 865
не знам newsm78

# 17
  • Мнения: 1 251
Моят шев е лепен и имало няколко вътрешни шева-с конци, които се разлагат сами.Минали са само 22 дни от раждането-а рана нямам-просто една мноооооого тънка ивичка-все едно ми се е събрала леко там кожата.Мислех си, че доста по-страшно ще изглежда раната, а то се оказа, че такава нямам.

# 18
  • Мнения: 4 111
11 шева, толкова конеца преброих. След седмица ми ги махнаха с инструменти - сега има тънка хоризонтална линия.

# 19
  • Мнения: 4 496
Втория път бяха ме нащракали с телбод.Бяха 9.Исках и третия,но доки каза,че вече не го произвеждали.Заши ме по блестящ начин,пак имах 9 шева.

# 20
  • Мнения: 256
Вътрешните шевове не знам колко са.
Външни нямам,само една тънка,недълга черта.
И аз бях защипана с телбод  Mr. Green

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Когато ми вадеха конците по спомен бяха между 5 и 7,но не попитах колко точно са.

# 22
  • Мнения: 1 919
Благодаря на всчики за отговорите.Да обобща резултата : АЗ ПИТАХ ЗА ВЪНШНИ шевове !!!
телбот-няколко щраквания
1 дълъг конец обхващащ цялата операция
лепене
майче най много до 7 конеца имаме тук

Много ви благодаря за отговорите Hug

# 23
  • Мнения: 689
Вътрешните не знам колко са, но от вън имах само 1 конец.

# 24
  • Мнения: 4 111
Благодаря на всчики за отговорите.Да обобща резултата : АЗ ПИТАХ ЗА ВЪНШНИ шевове !!!
телбот-няколко щраквания
1 дълъг конец обхващащ цялата операция
лепене
майче най много до 7 конеца имаме тук

Много ви благодаря за отговорите Hug


Как 7? Аз казах 11!  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 143
Първото ми секцио беше с 12 конеца,второто с 1  Peace .

# 26
  • Мнения: 990
от вътре  с колко конци са шили незнам,външният разрез е лепен.
И аз съм  така  Peace

# 27
  • Мнения: 4 496
Телбода понякога замества шевовете,така че и той се брои.А  защо най-много 7?Аз писах,че имах 9.

# 28
  • Мнения: 1 092
един - единствен шев Peace

# 29
  • Мнения: 207
Моето секцио е с 9 шева! Може и с по-малко!

# 30
  • Мнения: 1 919
Благодаря на всчики за отговорите.Да обобща резултата : АЗ ПИТАХ ЗА ВЪНШНИ шевове !!!
телбот-няколко щраквания
1 дълъг конец обхващащ цялата операция
лепене
майче най много до 7 конеца имаме тук

Много ви благодаря за отговорите Hug


Как 7? Аз казах 11!  Crossing Arms

ИЗвинявай добре НАЙ-ГОЛЯМ РЕКОРД 11 шева ! Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 3 271
Не се виждат шевове, само една линия, имаше само в края на белега един конец който ми отрязаха.

# 32
  • Мнения: 4 111
ИЗвинявай добре НАЙ-ГОЛЯМ РЕКОРД 11 шева ! Peace

Да, ама halapela ме мина с 12!  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 13:50 от Доня Туфиня

# 33
  • Мнения: 1 477
с 4 а накрая остава само червена черта

# 34
  • Мнения: 2 159
Идея си нямам, може би защото е с абсорбиращи конци, но не се открояват шевове, всичко е на една тънка резка.
и при мен така

# 35
  • София
  • Мнения: 3 249
6

# 36
  • Мнения: 3 069
Моите бяха 6 на брой.

# 37
  • Монреал
  • Мнения: 631
5

# 38
  • Мнения: 1 919
 Hug благодаря ви за отговорите!

# 39
  • Мнения: 4 451
И аз не знам колко са вътрешните шевове. Отвън - един.

# 40
  • Мнения: 3 089
ъъъ, не го рабирам тоя въпрос  newsm78
моят мъж присъства на секциото ми и сега го питах. каза, че съм шита с нещо като метална кука, с която ссе 'боде' през двата края на кожата, след което докито нещо възрва и после конецът се късал. и така много пъти докато се мине през целия отвор  Peace
конци не ми махаха - явно са се саморезорбирали. сега имам тънка ивица като белег.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
с 4 а накрая остава само червена черта
и при мен така  Peace

# 42
Вътрешните не знам, а външният разрез е лепен.

# 43
  • Мнения: 397
с 4 а накрая остава само червена черта
и при мен така  Peace
И при мен така. След време и тя изчезва bowuu

# 44
  • Мнения: 106
Какво е това лепене, вие да не сте се объркали с интрадермалния шев?Сега го пракикуват и с какво по точно ви залепиха кожата?Шие се с един конец, който се маха с едно дръпване от едната страна.Това, че имате една линийка, е точно за това, че се шие от вътрешната страна и не си личи.Незнам вас кой ви оперира, ама да бяхте попитали

# 45
  • Мнения: 8 769
Не знам как се броят шевовете... newsm78
Аз и двата пъти имах по един конец изваден от шевана операцията си.

# 46
  • Мнения: 724
Не се виждат шевове, само една линия, имаше само в края на белега един конец който ми отрязаха.
и при мен е  така

# 47
  • София
  • Мнения: 5 656
И двата пъти - вътрешните шевове с абсорбиращи се конци, външния - с един цял конец, който се изтегля отстрани при отстраняването (шевът е интрадермален), тоест отвън не се виждат дупки и конци.

# 48
  • Мнения: 438
Моя е пластичен шев. Друго незнам.Махнаха ми само някакви стърчащи отстрани панделки. Докторката ми каза че пластичните хирурзи правят такива.  Grinning

# 49
# 50
  • Мнения: 11 004
Моето е с лепен шев, само от двата края на белега имаше по едно възелче като панделка. Самият белег е тънка гладка линия.

# 51
  • Мнения: 1 311
Един дълъг конец, който махнаха на 5-ия ден, подкожен (?!?) шев.

# 52
  • Мнения: 153
Моят шев сега 2 г. и половина след секциото, изглежда като тънка бяла линийка, която от ляво вече я няма, а от дясно леко си личи, но се надявам след време и това да изчезне. Спомням си само, че моят оператор каза: "Айе сега да ти направим един естетичен шев". А освен това, като се загледам шева изглежда е шит като тънка плитка, не знам как да го опиша, но изглежда отвън не на права линия, а линия, която е фино оплетена . Има ли някоя от вас с поддобен шев и какво ли значи това?

# 53
  • Мнения: 1 986
Май ще счупя рекорда. Моите шевове са най-малко 18. Поне толкова се виждат още. Не си представяйте дори каква е вертикална красота! Въпреки това операцията ми се отвори. Казаха, че след сепсис е трябвало да изчакат още със свалянето на конците. Но това ми е най-малката грижа, нали оживях!!!

# 54
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
аз съм с много но защото секциото е от пъпа на долу и е втора операция първата беще без конци но при повторна има вероятност да се отвори за това съм шита като кърпен чорап -ужас е. Mr. Green това да ти е проблема  Hug

# 55
  • Мнения: 1 986
Да, и  при мен е така. Първата ми операция е хоризонтална и лепена, но втората е вертикална и страшно грозна. Приятел-хирург ме посъветва да си направя пластична операция догодина, но не зная дали мога да издържа психически на такова нещо.

# 56
  • Мнения: 1 294
Мене ме лепиха и шиха.Шевовете ми са козметични(някакви по-сложни и пипкави за работа) и сега въобще не се забелязват, но не съм ги броила, а разреза е хоризонтален.
Аз пък смятах, че вече никой не практикува цезарово сечение newsm78.Много касапско изпълнение Sick

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
  33uu
И двата пъти ми издърпаха някакъв твърд конец, но шевове не личат.

# 58
  • Мнения: 1 986
Мисля, че вертикалният разрез се прави при спешни операции, малък плод и други усложнения. Понякога е по-важно да спасят бебето и майката, отколкото да мислят за козметичните последствия.

# 59
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
VAVA да така е моята предишна операция е вертикална понеже не се е знаело колко горямо нещо ще извадят  и  по принцип какво ще се вади.

# 60
Мисля, че вертикалният разрез се прави при спешни операции, малък плод и други усложнения. Понякога е по-важно да спасят бебето и майката, отколкото да мислят за козметичните последствия.

Да, така беше и при нас. Казах на доктора, ако трябва да ме разпори цялата, но да изкара по-скоро бебето, защото няма време за губене и най-важното да е живо и здраво, а другото няма значение.
А иначе разрезът е вертикален, 8 шева и сега 6 мес. по-късно имам голяма червена ивица. Но пък имам и прекрасен здрав син. newsm30

# 61
  • Мнения: 1 986
Ne-li, и аз имам хубава дъщеричка на 5 и 1/2 месеца. Да са ни живи и здрави и много да ни радват!

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 01:58 от VAVA

# 62
  • София
  • Мнения: 1 230
2 шева

# 63
  • Мнения: 3 219
7 май и двата пъти.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 592
С един.

# 65
  • Мнения: 17 546
Вертикално, спешно, с 8 шева. Как пък имате секцио с 1 или 2 шева newsm78

# 66
  • Мнения: 500
С 10!Брррр,като се сетя колко ми ги бяха стегнали......Добре,че старшата акушерка ми е близка,че беше по-внимателна с ваденето....

# 67
  • Мнения: 1 919
благодаря на всички за отговорите!

# 68
  • Мнения: 490
С 8 , а за ваденето - не усетих нищо.

# 69
  • София, център
  • Мнения: 3 455
............. все пак 7 пласта се режат за да се стигне до бебето.
?

И аз съм с един шев.
Не знам каква е технологията, конеца е един, влиза от едната страна на разреза,  излиза от другата, и не личи къде е бил.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Моето май е с десет шева,поне толкова преброих.

# 71
  • Монреал
  • Мнения: 631
............. все пак 7 пласта се режат за да се стигне до бебето.
?
Кожа, сланинка, мускули....матка, плацента...ето ти ги само пет. А после тези пластове трябва да се зашият всеки един поотделно /без плацентата  Mr. Green/, така че има и доста вътрешни шевове, в повечето случаи слагат резорбиращи се конци. Не съм учила анатомия, но поне от биологията в училище имам някакви спомени. А за точната цифра - 7, така ми каза гинеколога, който ме ряза.

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 14:23 от dima

# 72
  • Мнения: 17 546
............. все пак 7 пласта се режат за да се стигне до бебето.
?

И аз съм с един шев.
Не знам каква е технологията, конеца е един, влиза от едната страна на разреза,  излиза от другата, и не личи къде е бил.
Ти самата си го казала... конеца е един! Не шева! Не може да се зашие разрез, дълъг поне 7-8 см. с един шев, ако си го представиш образно ще разбереш за какво говоря.

# 73
  • Мнения: 1 174
Нямах външни шевове,само две "панделки"отстрани,които резнаха с бръснарско ножче.

# 74
  • Мнения: 1 233
Лепена съм.

# 75
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
с 10-тина

# 76
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Нямам представа колко шева имах. Пък и вече не личат! Но в никой случай не бяха по-малко от 5! За вътрешни въобще немога да говоря... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт