с колко шева ви е секциото?

  • 7 308
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 769
Не знам как се броят шевовете... newsm78
Аз и двата пъти имах по един конец изваден от шевана операцията си.

# 46
  • Мнения: 724
Не се виждат шевове, само една линия, имаше само в края на белега един конец който ми отрязаха.
и при мен е  така

# 47
  • София
  • Мнения: 5 656
И двата пъти - вътрешните шевове с абсорбиращи се конци, външния - с един цял конец, който се изтегля отстрани при отстраняването (шевът е интрадермален), тоест отвън не се виждат дупки и конци.

# 48
  • Мнения: 438
Моя е пластичен шев. Друго незнам.Махнаха ми само някакви стърчащи отстрани панделки. Докторката ми каза че пластичните хирурзи правят такива.  Grinning

# 49
# 50
  • Мнения: 11 004
Моето е с лепен шев, само от двата края на белега имаше по едно възелче като панделка. Самият белег е тънка гладка линия.

# 51
  • Мнения: 1 311
Един дълъг конец, който махнаха на 5-ия ден, подкожен (?!?) шев.

# 52
  • Мнения: 153
Моят шев сега 2 г. и половина след секциото, изглежда като тънка бяла линийка, която от ляво вече я няма, а от дясно леко си личи, но се надявам след време и това да изчезне. Спомням си само, че моят оператор каза: "Айе сега да ти направим един естетичен шев". А освен това, като се загледам шева изглежда е шит като тънка плитка, не знам как да го опиша, но изглежда отвън не на права линия, а линия, която е фино оплетена . Има ли някоя от вас с поддобен шев и какво ли значи това?

# 53
  • Мнения: 1 986
Май ще счупя рекорда. Моите шевове са най-малко 18. Поне толкова се виждат още. Не си представяйте дори каква е вертикална красота! Въпреки това операцията ми се отвори. Казаха, че след сепсис е трябвало да изчакат още със свалянето на конците. Но това ми е най-малката грижа, нали оживях!!!

# 54
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
аз съм с много но защото секциото е от пъпа на долу и е втора операция първата беще без конци но при повторна има вероятност да се отвори за това съм шита като кърпен чорап -ужас е. Mr. Green това да ти е проблема  Hug

# 55
  • Мнения: 1 986
Да, и  при мен е така. Първата ми операция е хоризонтална и лепена, но втората е вертикална и страшно грозна. Приятел-хирург ме посъветва да си направя пластична операция догодина, но не зная дали мога да издържа психически на такова нещо.

# 56
  • Мнения: 1 294
Мене ме лепиха и шиха.Шевовете ми са козметични(някакви по-сложни и пипкави за работа) и сега въобще не се забелязват, но не съм ги броила, а разреза е хоризонтален.
Аз пък смятах, че вече никой не практикува цезарово сечение newsm78.Много касапско изпълнение Sick

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
  33uu
И двата пъти ми издърпаха някакъв твърд конец, но шевове не личат.

# 58
  • Мнения: 1 986
Мисля, че вертикалният разрез се прави при спешни операции, малък плод и други усложнения. Понякога е по-важно да спасят бебето и майката, отколкото да мислят за козметичните последствия.

# 59
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
VAVA да така е моята предишна операция е вертикална понеже не се е знаело колко горямо нещо ще извадят  и  по принцип какво ще се вади.

Общи условия

Активация на акаунт