с колко шева ви е секциото?

  • 7 325
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
Мисля, че вертикалният разрез се прави при спешни операции, малък плод и други усложнения. Понякога е по-важно да спасят бебето и майката, отколкото да мислят за козметичните последствия.

Да, така беше и при нас. Казах на доктора, ако трябва да ме разпори цялата, но да изкара по-скоро бебето, защото няма време за губене и най-важното да е живо и здраво, а другото няма значение.
А иначе разрезът е вертикален, 8 шева и сега 6 мес. по-късно имам голяма червена ивица. Но пък имам и прекрасен здрав син. newsm30

# 61
  • Мнения: 1 988
Ne-li, и аз имам хубава дъщеричка на 5 и 1/2 месеца. Да са ни живи и здрави и много да ни радват!

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 01:58 от VAVA

# 62
  • София
  • Мнения: 1 230
2 шева

# 63
  • Мнения: 3 219
7 май и двата пъти.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 592
С един.

# 65
  • Мнения: 17 546
Вертикално, спешно, с 8 шева. Как пък имате секцио с 1 или 2 шева newsm78

# 66
  • Мнения: 500
С 10!Брррр,като се сетя колко ми ги бяха стегнали......Добре,че старшата акушерка ми е близка,че беше по-внимателна с ваденето....

# 67
  • Мнения: 1 919
благодаря на всички за отговорите!

# 68
  • Мнения: 490
С 8 , а за ваденето - не усетих нищо.

# 69
  • София, център
  • Мнения: 3 455
............. все пак 7 пласта се режат за да се стигне до бебето.
?

И аз съм с един шев.
Не знам каква е технологията, конеца е един, влиза от едната страна на разреза,  излиза от другата, и не личи къде е бил.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Моето май е с десет шева,поне толкова преброих.

# 71
  • Монреал
  • Мнения: 631
............. все пак 7 пласта се режат за да се стигне до бебето.
?
Кожа, сланинка, мускули....матка, плацента...ето ти ги само пет. А после тези пластове трябва да се зашият всеки един поотделно /без плацентата  Mr. Green/, така че има и доста вътрешни шевове, в повечето случаи слагат резорбиращи се конци. Не съм учила анатомия, но поне от биологията в училище имам някакви спомени. А за точната цифра - 7, така ми каза гинеколога, който ме ряза.

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 14:23 от dima

# 72
  • Мнения: 17 546
............. все пак 7 пласта се режат за да се стигне до бебето.
?

И аз съм с един шев.
Не знам каква е технологията, конеца е един, влиза от едната страна на разреза,  излиза от другата, и не личи къде е бил.
Ти самата си го казала... конеца е един! Не шева! Не може да се зашие разрез, дълъг поне 7-8 см. с един шев, ако си го представиш образно ще разбереш за какво говоря.

# 73
  • Мнения: 1 174
Нямах външни шевове,само две "панделки"отстрани,които резнаха с бръснарско ножче.

# 74
  • Мнения: 1 233
Лепена съм.

Общи условия

Активация на акаунт