Мами с двустайни апартаменти да се преброим и споделим!

  • 21 867
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Luda, ние мислим по същия начин да преградим с плъзгаща врата хола, за да има детска и спалня, но имам само едно притеснение, като се затвори вратата не се ли чува в другата част-например ако си говорите със съпруга ти не се ли чува при децата, или пък ако е пуснат телевизора... Rolling Eyes

Моята е от алуминиеви профили и бяло матирано стъкло - светло е, но не е прозрачно.
Не е като тухлена стена, но изолацията е добра. Може спокойно да си говорите тихичко, но ТВ-то се чува и светлината се вижда, освен ако не свети лампа.
Освен това обикновено си говорим и гледаме ТВ в другата стая, а в спалнята само се спи.
На мен ми е много удобно, защото децата са малки и така мога да ги чувам нощем, а и са ми наблизо.


# 61
  • Мнения: 1 311
И аз съм в отбора на панелните двустайни - кухня (9 кв.м.), спалня (12-14кв.м.) и дневна (~21кв.м.).

Досега беше така - спалнята е детска стая, кухнята си е кухня и дневната приютява и нашето легло. Не сме използвали никакви прегради, за да не затъмним излишно помещението. Принципно леглото не се набива много на очи, защото е по-ниско от прозореца и покривката му е светла, с цвета на тапетите.

Сега за зимата с появата не бебето, живот и здраве, мисля временно да се съберем всички в по-голямата стая, а спанята да превърнем на дневна. Като порастне малко бебето мисля да възстановим сегашното разпределение. При положение, че децата ще са (уж) еднополови и с не много голяма разлика, мисля, че е ОК. Е, не че не се надявам на нещо друго, де Laughing

# 62
luda  , аз разгледах твоите албуми и всичко много ми хареса , имаш много артистичен вкус и интересни малки идейки , които много ми допаднаха.Искам да попитам някалко неща :
1.Преградната стена  , разделяща на две стаята-колко Ви струваше и преди колко време  сте я правили
2.Покривалата на диваните във всекидневната са страхотни , изглеждад ми като от някаква естествена материя- лен , памук.Такива ли са наистина и много ли са скъпи?
3.Във твоята спалня това с огледалните врати вграден гардероб ли е?
Еми засега толкова с разпита  Grinning , ако се сетя нещо пак ще питам! Hug

# 63
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
luda  , аз разгледах твоите албуми и всичко много ми хареса , имаш много артистичен вкус и интересни малки идейки , които много ми допаднаха.Искам да попитам някалко неща :
1.Преградната стена  , разделяща на две стаята-колко Ви струваше и преди колко време  сте я правили
2.Покривалата на диваните във всекидневната са страхотни , изглеждад ми като от някаква естествена материя- лен , памук.Такива ли са наистина и много ли са скъпи?
3.Във твоята спалня това с огледалните врати вграден гардероб ли е?
Еми засега толкова с разпита  Grinning , ако се сетя нещо пак ще питам! Hug

1. Преградните врати са първото, което направихме, значи преди около 6-7 години. Тогава не беше, предполагам, че и сега няма да е скъпо. Изработи ни ги фирма за алуминиева дограма, а стъклото е единично, бяло матирано. Едно от най-полезните неща вкъщи. Другото ми е един вграден гардероб, който не съм снимала.

2. Това във всекидневната всъщност са одеяла, много меки и приятни,  по-скоро са като тънка поларена материя, не задържат петна и съхнат бързо. Купих ги от магазин "COMO" по около 30лв., скъпо е за одеяло, но пък ефекта е добър. Взех още един комплект оранжеви и сега докато пера едните, слагам другите. Обичам разнообразието и така лесно си го осигурявам. И възглавниците са оттам, но има богат избор и в "Айко"

3. Не, гардероба е купен от "Айко", мисля, че беше "Перла" в цвят венге и "Персида" в цвят избелен дъб. Мога само да го хваля. Купих си го окомплектован с всички работи вътре и е много, много удобен. Понеже доста обикалях преди това за вградени гардероби, мога да твърдя, че беше е най-изгоден като цена и качество.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Ще ми е интересно да чуя идеи от Доминика и другите мами за нашия бъдещ мъничък апартамент     bouquet

Ние мислим да преградим по някакъв начин  newsm78 хола и да стане обособена спалничка, а другата стая да е детска . Обаче преградата в хола ще трябва да пропуска светлина, иначе спалнята става тъмна

Аз съм преградила така хола на спалня и детска стая, с плъзгаща врата, стана много удачно.

Много ми харесва как е станало у вас   bouquet Даже съм запазила една снимка от албума ти да я покажа на мъжа ми, дано нямаш против   Embarassed Grinning

# 65
  • Мнения: 1 152
Темата малко се отклони, но показвам едни снимки, на които се натъкнах в друг форум. Преградено е по този симпатичен начин:


# 66
  • Мнения: 10 628
Идеи може да видите и във форума на Направи си сам. Един човек беше направил страхотна стена от гипсокартон с ниши и весели цветове, за да прегради хола.

# 67
  • Мнения: 259
Темата ме интересува и е доста полезна.Живеем в апартмент строен някаде около 1965 г.Състои се от дълъг коридор от който се влиза в хола и малко коридорче/от него се влиза в банята и тоалетната,които са заедно и кухнята/.От хола се влиза в кухнята,спалнята и има врата към терасата/не се използва/.От кунята се излиза на терасата,която обаче есамо на хола и спалнята.Т.е кухнята има 3 врати от хола и коридора и към терасата.Размерите и са 3.70 на 2 м.Терасата е 1.20 на 7.50,а хола4.05 на 3.30м,спалнята е с почти същите размери,като хола.Бих се радвала,ако някой даде идеи за преграждане или някаква реконструкция .Ето как изглежда:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113229&photo=2

# 68
# 69
  • Мнения: 1 897
Записвам се да следя темата.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=162153
 А това ще е нащия бъдещ апартамент.В оригиналния архитектурен план жълтата стена между дневната и спалнята не съществува и е една голяма обща дневна.Но мислим да преградим с гипсокартон, а другата стая да остане за детска.Има и една голяма колона пред бокса,но може да се използва за бар-плот(както е начертано в момента) или пък да си остане така.
Вярно е,че ще се получат 2 малки стаи и спалнята ще е преходна,но мисля си че ще е по-удобно и функционално, отколкото 2 големи стаи.Хубаво е детето да си има отделна стая.
Вярно е и че ще ни е малко тесничко,но поне ще е наше-засега за толкова ни стигнаха силите и възможностите.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 07:34 от Ulia

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Ulia, нашият ще е почти същия  Peace

Само дето кухн. бокс е по-малък и няма прозорец  Sad,  а дневната ще я оставим по-голяма за сметка на спалнята  Peace

# 71
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 841
само да поясня, че понятието 2-стаен апартамент, включва 2 спални, а не 1 спалня и хол
едностаен е с 1 спалня, 3 -стаен е с 3 спални
така е било винаги, не знам защо последните години се наложи това погрешно понятие
добре,че след 10години живеене в 88 чиста жилищна площ наи-после се появи ти да ме светнеш,че живея в ДВУСТАЕН АП. Щото според теб холът и всекидневната (40 кв. м общо) НЕ СА СТАИ. Иначе за сведение по нотариален акт АП ми е ЧЕТИРИСТАЕН т.е. хол, всекидневна и 2 спални. Така, че мами живеещи в ДВУСТАИНИ АП нищо не сте загубили Simple Smile

# 72
здравейте- на мен ми предстои да се местя в гарсониера-стая и кухня - изобщо си нямам идея как ще стане . сина ми е на 13 ... Confused

# 73
  • Мнения: 1 897
Лошото при новото строителство на маломерните апартаменти  е, че в повечето случаи дневната има прозорци само от едната страна и то от късата.Така,че деленето и на 2 стаи е почти невъзможно-едната винаги остава без естествено осветление,което е много неприятно.
Но пък в крайна сметка при проектирането и строителството са били предвидени спалня и дневна и никой не се е съобразявал с това,че ние после ще искаме да делим площта и да си правим две стаи от дневната. Немотия, какво да се прави? Embarassed Налага се да прекрояваме жилището,така че да отговаря на нуждите и възможностите ни,като повечето пъти съсипваме иначе добре замисленото разпределение.

# 74
  • Мнения: 282
Лошото при новото строителство на маломерните апартаменти  е, че в повечето случаи дневната има прозорци само от едната страна и то от късата.Така,че деленето и на 2 стаи е почти невъзможно-едната винаги остава без естествено осветление,което е много неприятно.
Но пък в крайна сметка при проектирането и строителството са били предвидени спалня и дневна и никой не се е съобразявал с това,че ние после ще искаме да делим площта и да си правим две стаи от дневната. Немотия, какво да се прави? Embarassed Налага се да прекрояваме жилището,така че да отговаря на нуждите и възможностите ни,като повечето пъти съсипваме иначе добре замисленото разпределение.
Peace
По точно и да исках не можех да го кажа

Общи условия

Активация на акаунт