изплащане ва болнични

  • 2 571
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 353
Здравейте!
Аз съм в болнични от м. Май. До сега  ми е  изплатено всичко за м.Май. По принцип ако няма някъква грешка ги изплащат около 15 дни след като са представени в НОИ. Вие може да сте ги дали на работодателя но друг е въпроса той кога Ви изплаща осигуровките за съответният месец. И чак тогава ги носи в НОЙ. Така че ако не са Ви наред осигуровките няма да има скоро нищо за харчене.
Това е моя съвет защото аз лично си оправям нещата и затова нямам закъснения.

# 16
  • Мнения: 9 973
Преди два дни са ми превели 310 лв. за 04 и 05 месец.,а две седмици по-рано си взех парите от 01-03 мес.
Просто-КУРАЖ..............когато ги отпишеш тия пари,тогава съвсем случайно ще ги откриеш в картата!
Не разчитай на тях,винаги имай алтернатива-това е НОИ!!!!!!!!!! Joy Joy Joy

# 17
  • Мнения: 1 745
Аз съм болничен от януари и до сега са ми превели за януари и февруари,а миналата седмица-и за още един месец,но не знам за кой,мисля че за юни.Като се обадих да питам каде са ми парите за март,април,май... ми казаха,че имало несъответстие в имената ми,защото се омъжих.Обаче аз подписах на 14.04. ,а теми бавят за март????Няма как да ми напишат болничния с новата фамилия още март...Като я питах ЗАЩО жената на телефона дори не можа да ми отговори.Само повтаряше "Оправете си имената и ще ви ги изплатим"!!!  #Cussing out Нямам думи за тия нещастници.Ми ако разчиташ на тези пари?!!!Със сигурност преди е имало много по-малко недоволни и ощетени хора,от колкото има сега,с тая нова система.Това е 100 %.

# 18
  • Мнения: 319
А аз не знам дори колко болнични според тях трябва да получавам  #2gunfire . Един път ми изплащат една сума, друг път друга. В началото все едни кръгли дето никак не ми се вързват с никой месец. Имам чувството, че някой го мързи да изчислява или нямат достатъчно кадри и сега плащат каквото им падне, а пък в последствие ще изравняват. Но смятам като се видя малко по-свободна да им направя едно посещение на добра воля да видим кой как е с математиката  Crossing Arms .

# 19
  • Мнения: 2 336
А аз не знам дори колко болнични според тях трябва да получавам  #2gunfire . Един път ми изплащат една сума, друг път друга. В началото все едни кръгли дето никак не ми се вързват с никой месец. Имам чувството, че някой го мързи да изчислява или нямат достатъчно кадри и сега плащат каквото им падне, а пък в последствие ще изравняват. Но смятам като се видя малко по-свободна да им направя едно посещение на добра воля да видим кой как е с математиката  Crossing Arms .

и при мен е така #Crazy Thinking

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 238
Много важно е работодателя да внася навреме осигуровките,аз си получавам болничните например за юни на 15 юли,но осигуровките за юни ми се внасят още на 1 юли.А ако има голямо забавяне е хубаво да се обадиш до НОИ,ако има грешка по данните в болничния,не ти се обаждат да ти кажат,а разчитат ти да отидеш да вземеш болничния и да отстраниш неточностите.Имам позната която има да взима пари за януари и не са преведени още

# 21
  • Мнения: 17


Момичета, ако имате съмнения направете  си незабавно проверка! Аз исках подробна разпечатка за преведените ми суми и периодите, за които се отнасят от два месеца и най-накрая като я получих ми се объркаха понятията. Shocked В бонични съм от януари и това е единственият месец, за който обезщетението ми е правилно изчислено. За всеки следващ сумите намаляват , като за последния месец съм получила 2/3 части от полагащата ми се. Сега ми правят преизчисления, а кога ще ми ги изплатят - не знам. Грешката била софтуерна, но ако това е истината - сигурно има и други грешки.
Проверявайте, защото с тези преводи на части не можеш да им хванеш края, а грешки явно има.

# 22
  • Мнения: 842
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Много ми е интересно как така се получава, че ако забавиш да подадеш декл. 1 или 6 в съответните срокове, веднага ти тресват глоба, а ако тези от НОИ не ти преведат парите в срок, нищо не следва.  И какво значение има работодателят кога е превел осигуровките? Базата ми за изчисление на болничния ми е до март включително, мен какво ме грее, че работодателят ми още не е изплатил заплатите за месец юли например.  Абе въобще   #Cussing out  А има хора, които само на тези пари разчитат, ама никой от НОИ не го грее това.  #2gunfire
 Спирам дотук, че яко се нервирах.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 899
Всички в НОИ са за  #2gunfire !!!
Аз работя в държавна институция, която до момента не е имала никакви пропуски относно осигуровки, пенсионни вноски, болнични и други такива, а и следи буквата на закона под лупа! А ето, че и аз нямам една стотинка внесена по нито един от болничните ми до сега. В НОИ си правят, каквото си искат - първи са, когато трябва да ти вземат парите, но за обратното - може да чакаш до Второ пришествие!

# 24
Чудя се понякога на тези от НОИ ако не им изплатят заплатите за няколко месеца как ли ще се почувстват?!?! Явно някой трябва да го направи, за да започнат да изплащат болничните навреме!!!

# 25
  • Мнения: 9 050
Чудя се понякога на тези от НОИ ако не им изплатят заплатите за няколко месеца как ли ще се почувстват?!?! Явно някой трябва да го направи, за да започнат да изплащат болничните навреме!!!

Ооо, не си мисли, че не им се случва. Даже доста често им се случва да не им изплатят заплатите навреме.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Момичета, ходете в НОИ, по телефона  не става, и си търсете правата. На ме до края на април не ми бяха изплатили болничен за януари. Прехвърляха ме от телефон на телефон, лъгаха, мазаха, опитваха с да изкарат болницата и работодателите виновни, накрая им спретнах един скандал на място и всичко се изясни много бързо. След това не съм имала проблеми, миналата седмица ми изплатиха обезщетението за юли.  Пиша това, защото знам, че за всички тези пари са важни и всички разчитаме малко или много на тях. Затова, не се оставяйте да се подиграват с вас, а настоявайте да получите онова, което ви се полага. Успех!

# 27
ZinaSt, значи би трябвало да знаят в такъв случай от НОИ какво означава да имаш да взимаш пари, а да не ти ги дават! Чувството е доста гадничко, да не говорим за материалния аспект!...

# 28
  • Мнения: 9 050
ZinaSt, значи би трябвало да знаят в такъв случай от НОИ какво означава да имаш да взимаш пари, а да не ти ги дават! Чувството е доста гадничко, да не говорим за материалния аспект!...

Миличка, до каква степен изплащането на парите зависи от касиерката в едно предприятие? Същото е и в НОИ. Тези, които приемат документите, отнасят всичко, а те са най-малко виновни. По веригата от приемане на документа до извършване на плащането има толкова хора, че....Един да не си свърши работата и всичко отива по дяволите.

# 29
  • Мнения: 434
Много ми е объркана тази работа.. какъв е най-ранния срок в който можеш да си получиш болничния. Аз съм в болничен отскоро (4.08) и незнам кога да почна да проверявам...?!

Общи условия

Активация на акаунт