Към коя етническа група в България принадлежите

  • 4 472
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 278
Аз съм родена в България и се възприемам като българка, но имам частичка румънско и още по-малка частичка - гръцко. Ти си прави изводите, като си толкова любопитен. Пък и какво е значението, ако се разбираме нормално помежду си ...

# 31
  • Мнения: X
Псолютна българка по всички известни родови клонове!
Е, сигурно някои клончета ми убягват...
Някъде четох, че 40% от американците имали родствена връзка с кралица Елизабет Първа. И няколко милиона с Христофор Колумб. Така че....не съ знай! Като направят ДНК бази данни на целия свят всички ще знаем точно процентно какви сме. Може и да излезе някой афикански крал, представете си, някъде по клоните!  Wink

# 32
  • Мнения: 77
 bgАз съм българче и силна.....

# 33
  • Мнения: 1 470
       Абсолютна българка!И макар че баба ми е пристигнала тук като малка от Македония,пак съм българка,защото там тогава е имало българи...Мъжът ми също е българин,и децата ми...

# 34
  • Мнения: 4 111
Борко, каза, че ще се изненадаме. Аз не съм изненадана.  Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 2 673

само хАЗ ли сАм РОхМКА... newsm78

# 36
  • Мнения: 4 111
Е, не се отчайвай де. Не си признаваме повечето.
Ама си много сладка, ща ми утвориш ли кунсервата, аку убичаш.
 newsm53

# 37
# 38
  • Мнения: 2 673
Е, не се отчайвай де. Не си признаваме повечето.
Ама си много сладка, ща ми утвориш ли кунсервата, аку убичаш.
 newsm53

а не искаш ли санминч с кепчук Joy

# 39
  • Мнения: 216
Според мен етни4еската принадлежност ти е в кръвта! Националната по раждане  Гражданството е съвсем отделно нещо.....като подхванем и религиозните.....
Та мисълта ми беше 4е е доста смесена анкетата зашото може да си бял-евреин- българин, или циганин-бълагарин-мохамеданин...и т.н.

# 40
  • Мнения: 6 167
Аз нация знам какво е, доста злоупотребявано понятие ( нацията не е държавата, хаха как не) - нацията е политическо понятие. Възниква, когато възниква и националната държава (т. доста отскоро)- всички области се обединяват, правят държава, налагат един  национален език ( вече няма само шопски, хасковски и тн), имат си национален флаг, има национален отбор по плуване, има смяна на караула, официални празници, един преобладаващ етнос по възможност  Laughing
Гражданството не е различно от нацията - щото това е нацията, облечена във форма на държавно управление.

Етносите не са ми ясни. И аз мисля, че има нещо общо с кръвта. И със затвореността на съответната общност.
Етносът не е политически продукт, по-скоро генетичен. Знам ли. Трудно понятие е.



Според мен етни4еската принадлежност ти е в кръвта! Националната по раждане  Гражданството е съвсем отделно нещо.....като подхванем и религиозните.....
Та мисълта ми беше 4е е доста смесена анкетата зашото може да си бял-евреин- българин, или циганин-бълагарин-мохамеданин...и т.н.



А в анкетата какво е това българо-мохамедански етнос??? Shocked
Има ли българо-християнски етнос??? Или българо-будистки етнос?
Айде махни тая глупост, защото аз тогава съм от българо-бахайския етнос  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 072
Цитат
Етническа група са хора, които се самоидентифицират един с друг, обикновено въз основата на общоприето родословие, както и на базата на културни, поведенчески, лингвистични и религиозни признаци.

Защо българо-мохамеданите да не са етническа група?


Етносите не са ми ясни. И аз мисля, че има нещо общо с кръвта. И със затвореността на съответната общност.
Етносът не е политически продукт, по-скоро генетичен. Знам ли. Трудно понятие е.

**************************************

А в анкетата какво е това българо-мохамедански етнос??? Shocked
Има ли българо-християнски етнос??? Или българо-будистки етнос?
Айде махни тая глупост, защото аз тогава съм от българо-бахайския етнос  Laughing

Противоречиш си. Уж нещо не ти е ясно, пък квалифицираш разсъжденията на другите.

Пак ще помоля да запазим по хладнокръвен тон в  темата. Защо дори да не сме учтиви?

# 42
  • Мнения: 2 407
Българска.

# 43
# 44
  • Мнения: 212
А в анкетата какво е това българо-мохамедански етнос??? Shocked
Има ли българо-християнски етнос??? Или българо-будистки етнос?
Айде махни тая глупост, защото аз тогава съм от българо-бахайския етнос  Laughing
Самите те се определят като такива т.нар. "помаци" - нито българи, нито турци... за нас те са си българи ама те самите нещо не са съгласни че са българи. та затова ги писах като отделна група.

Общи условия

Активация на акаунт