Мохито...

  • 15 283
  • 155
  •   1
Отговори
# 75
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Някой ден ще го пробвам - след толкова аплаузи.  Mr. Green
И аз му се наточих smile3503

# 76
  • Мнения: 177
Аз пък толкова да не го харесвам това мохито Sick
Казвам му "блато"-така изглежда
А от известно време пропагандата в негова полза е толкова много и на всякаде...
Но явно е доста популярно (вече) и харесвано. НАЗДРАВЕ! Laughing

П.П.  Прави се с джоджен, не такъв за зрял фасул, а специална разновидност. А джоджена, като цяло, е вид мента

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 18:43 от *Neti*

# 77
  • Мнения: 515
Ммммммммммм това ми е любимия летен коктейл  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Много е свежарски  Peace

# 78
  • Мнения: 4 392
Oooooooooooooooххх........защо ми трябваше да влизам в клюкарника днеска...........
Малко, да започна от далече....откакто съм на тема деца(има няма вече 2 години и половина ) не пия алкохол, като не броя 5 глътки бира или вино или нещо за наздраве за празниците примерно.Преди обаче си пийвах редовно, обичам нощния живот, заведенията,  купоните и т.н. не се напивам , но обичам алкохола определено.Та...с тази ми бременност толкова ми се пиеше алкохол, че 2 пъти сънувах разни ми ти там алкохоли сервирани пред мен.........и сега като прочетох темата и така ми се допиииииииииииииииии  едно ледено мухито......направо място не мога да си намеря пред компа...еееееееееееех толкова ми е любимо

Иначе, за мен си го имало винаги
Пий едно! Нищо няма да ти стане.  Peace  Поне ще ти мине меракът. Да не е по- добре да сънуваш алкохолища?! Rolling Eyes

# 79
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Най-страхотния коктейл! Обичам да го пия цяла година. За последно го пих в Слъчев Бряг. Беше чудесен!

# 80
  • Мнения: 918
Мохитото не ме интересува. Пия мартини с малко лед и мнооооого маслини. Heart Eyes
Обаче ако стана бабийероска, ще пропия, какво да правя.. Hug
Впрочем аз го знам под друго име:

 http://en.wikipedia.org/wiki/Caipirinha
Ако е същото, разбира се.. Thinking

Ако Кашаса-та е ром- същото е. Peace

Кашасата е точно бразилска ракия, а аз харесвам Кайпиринята повече от Мохитото, в нея няма мента.

# 81
  • Мнения: 4 392
Мохитото не ме интересува. Пия мартини с малко лед и мнооооого маслини. Heart Eyes
Обаче ако стана бабийероска, ще пропия, какво да правя.. Hug
Впрочем аз го знам под друго име:

 http://en.wikipedia.org/wiki/Caipirinha
Ако е същото, разбира се.. Thinking

Ако Кашаса-та е ром- същото е. Peace
Кашасата е точно бразилска ракия, а аз харесвам Кайпиринята повече от Мохитото, в нея няма мента.
Но предполагам, че алкохолът се усеща повече и не е толкова ароматна като мохитото.

# 82
  • Мнения: 13 512
Мохитото е по-фин коктейл от кайпиринята. Какви ли не вариации опитах за 10 дни в Бразилия....но предпочитам Мохитото, защото е по-слабо алкохолно, ароматно, разхлаждащо- мога да изпия няколко, без да ги усетя, а от кашасата боли глава.

# 83
  • Мнения: 3 861
искам мохитоооооооооооооооооооооооооооо

прочетох всичко, което сте изписали

не съм опитвала досега, но вече знам, че ми харесва

искаааааааааааааам  Crazy Crazy Crazy

# 84
  • Мнения: 918
Мохитото не ме интересува. Пия мартини с малко лед и мнооооого маслини. Heart Eyes
Обаче ако стана бабийероска, ще пропия, какво да правя.. Hug
Впрочем аз го знам под друго име:

 http://en.wikipedia.org/wiki/Caipirinha
Ако е същото, разбира се.. Thinking

Ако Кашаса-та е ром- същото е. Peace
Кашасата е точно бразилска ракия, а аз харесвам Кайпиринята повече от Мохитото, в нея няма мента.
Но предполагам, че алкохолът се усеща повече и не е толкова ароматна като мохитото.


Да кашасата е все пак ракия, по тръпчив вкус и както си предположила, вкусът на алкохола е водещ. Не трябва да се прекалява заради захарта, аз затова я пия с половин порция захар Laughing. Има и ''зимен" вариант - нарича се Батида, но няма парчета лайм, а само лим. сок и мед, вместо захар.  Айде наздраве.

# 85
  • Мнения: 389
Ох, ох, ох ...  Tired

Кайпиринята и качасата са ми познати. Имах еднократно изживяване с тях. Приятелка се скъса да ми хвали коктейла - пила в Германия, много свеж бил. Е, освежих се. Зеления лимон така ми раздразни болния стомах, че още преди края на вечерта се разделих с него и цялото си стомашно съдържимо.

Иначе мохитото е приятно, но не е моята напитка. Лятото гравитирам около вариации на ментата - с мляко, със спрайт, със сок банан ... Даже вкуса и мириса на мента вече асоциирам с летните вечери.  Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 6 039
http://www.bacardimojito.com/home/default.aspx

ето нагледно как се прави мохито с Бакарди ром
но според мен с една забележка - кафява захар

# 87
  • Мнения: 389
Допълнение: Над 35 блок Дубровник, на мястото на предишната сладкарница Неделя има един коктейл бар, където обстановката е много приятна, коктейлите са страхотни, а цените са умерени.  Peace

# 88
  • Варна
  • Мнения: 10 800
Допълнение: Над 35 блок Дубровник, на мястото на предишната сладкарница Неделя има един коктейл бар, където обстановката е много приятна, коктейлите са страхотни, а цените са умерени.  Peace

Близко ми е до градината на детето.  Laughing

# 89
  • Мнения: 7 605
Как ми потекоха лиглите, не ви е срам  Crazy  Последното мохито беШе преди 3 години....после бременност, кърмене, но ето 4е скоро Ще дойде и мой ден  Mr. Green

А къде във Варна правят добро Мохито?

А, и аz това Щях да питам. Обикновенно го пия в Планет, там ми харесва, но приемам и други предложения. След 3 седмици съм там и си намерих не само компания zа пиене, но и бейбиситър  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт