Мохито...

  • 15 241
  • 155
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Тук-таме срещам от постовете на съфорумките тази думичка. Засега се казва ей-така, между другото... все едно става дума за чай...  сещам се аз защо...  Laughing

И понеже преди време четейки в един руски форум се натъкнах на снимка на една рускиня, седяща на бара с коктейл, ми стана горе-долу ясно що е то.  Mr. Green

Понеже съм въздържател, затова...
  Whistling

Та, ето какво казва чичко гугъл за тези, които не са в час:

Цитат
Мохито (на испански: mojito) е традиционен кубински коктейл, който се приготва от следните пет съставки: мента, ром, захар (или сироп от захарна тръстика), зелен лимон и газирана вода. Комбинацията от освежаващ цитрус и дъх на мента прикрива силния опияняващ ефект на рома и прави коктейла подходящ за лятото. Приготвя се във висока чаша. По рецепта прилича на ментовия джулеп.

Името е умалително от думата mojo, която означава „африканска магия“.

А ето и как изглежда:



И сега към същината на въпроса:

Откога се предлага по баровете, та не съм го чула? (нищо че съм въздържател)

Пили ли сте, как е на вкус?  Laughing

Е, бабиейросите, предполагам, си лягат и стават с него.  Laughing

# 1
  • Мнения: 417
Пия алкохол,но изобщо не съм в час с коктейлите.За първи път го чувам и не съм ги пила.

# 2
  • Мнения: 4 392
Мохитото не ме интересува. Пия мартини с малко лед и мнооооого маслини. Heart Eyes
Обаче ако стана бабийероска, ще пропия, какво да правя.. Hug
Впрочем аз го знам под друго име:

 http://en.wikipedia.org/wiki/Caipirinha
Ако е същото, разбира се.. Thinking

Ако Кашаса-та е ром- същото е. Peace

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 22:07 от ЧерешОвка

# 3
  • Burgas
  • Мнения: 35
Аз съм пила.Много популярен коктейл.по принцип знам че се слага кафява захар.на мен лично ми е малко силен,тоя бял ром се усеща все пак  Grinning даже скоро гледах на едно заведение че има и мохито ябълка,праскова и т.н  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 210
В момента си направих едно и си пийвам с кеф Mr. Green
Отдавна се предлага по баровете тук-особено лятото. Има и заведение с това име от поне 5-6 години. Много е приятно - може би заради листенцата мента Wink

# 5
  • Мнения: 984
Мисля, че е време да си спретнем и една коктейлна книга /нещо като справочник/ с най-мъдрите коктейли на клюкарите.
Туй мохитото е слаба парцуца...аз да ви заръчам едно друго нещо /най вече за въздържатели, като Киса/ : 100мл тъмен ром, 7 капки добреоформени пресен лимон, две глътки бяло вино /шардоне/ и 4-5 ледчета във форма на сърце! Уфффф, Фидан ПОдкастро се нарича коктейлчето. hahaha Майтапче - оригинално "Куба либре".
 

# 6
  • Мнения: 2 768
Пийм, рИдовно.  Grinning

Даже си имам специално хаванче за мохито.


На мен само не ми стана ясно с каква точно мента се прави? Според Уикипедия съставката е Spearmint, което си е баш джоджен на български  newsm78

Някой вещ в занаята може ли да внесе яснота по въпроса?

# 7
  • Burgas
  • Мнения: 35
слагат се листа от мента.изстискани зелени лимони,вода,кафява захар,ром и листата Simple Smile или поне така го правят в Бургас  Wink

# 8
  • Мнения: 2 821
И аз знам, че се слага джоджен, не мента Thinking
Пила съм, харесва ми Simple Smile

# 9
  • Мнения: 884
Този коктейл на снимката много много не ми прилича на добро Мохито ! Crossing Arms
Любимото ми питие е и в къщи си го правя-прекалено често !  Mr. Green
За да се направи хубаво Мохито захарта,лайма и шепа листа мента се начукват хубаво в чашата с дървено чукалце(или там както се казва) за да си пуснат соковете.Пълни се чашата с натрошен лед, сипва се качествен ром и се долива малко тоник/сода. Наздраве!  Grinning
 ЧерешОвка ,Кайпириня се прави с качаша само -бразилски ром от кафява захар !  Naughty
Като дойдеш на гости ще те науча аз на мурафети !  Grinning

# 10
  • Мнения: 5 622
Не съм пила аз. Но ми стана интересно. Ще трябва да опитам  Grinning

Пия Мартини с лед и Бейлис в къщи най-често. Изобщо не умея да бъркам котейли  ooooh! А коктейл с листа от джоджен не си представям въобще  Crazy

# 11
  • Мнения: 1 113
Ета, джоджанът си е вид мента.

# 12
  • Burgas
  • Мнения: 35
не е джоджен!мирише на него,но когато оближеш листото се усеща вкуса на мента по езика  Naughty

# 13
  • Мнения: 884
Забравих да кажа, Много върви на детски Рождени Дни! Mr. Green

# 14
  • Мнения: 984
Доколкото съм чувала има 7 вида мента. А мохито се прави с джоджен /вид мента/.

# 15
  • Мнения: 25 649
Ще ми развалят рома с мента!  Crazy
Дечица, как да не ги удуши човек? Веднъж ще ги заведе на баня, а те ще му изядат сапуна...  Mr. Green
Ееех, къде остана Синият Хавай? А Дайкири? А Куба-либре?
Еееехххх...  smile3518

# 16
  • Мнения: 11 747
Аз съм фен,от любимите питиета ми е! Flutter
Правя и в къщи,слагам мента.Пила съм и извън БГ,мисля,че слагат мента,на джоджена не съм му специалист,ако много прилича на ментата,възможно е да не съм го разпознала.Все пак трябва да има ментов аромат.

# 17
  • Мнения: 2 768
Под името "мента" съм купувала до сега 3 различни треви  Grinning

А в двора на свекърва ми има точно такава, като от снимките на мохото.

Според нея, е вид джоджен, наистина с по-ментов вкус. Ще си бъркаме с нея коктейли!


Бубе, не съм ти вече комшийка, ама знаеш къде живея  Wink  Crazy

# 18
  • Мнения: 5 103
Голям фен съм на Мохито.Ментовия аромат е много важен.

# 19
  • Мнения: 1 113
Ех, Как`Сийке, всичко в днешно време развалиха. И му слагат едни такива имена...
Снощи си поръчах коктейл с екзотичното име Папагал. Не пишеше какво съдържа и аз си помислих, че ще е едно такова шаренко, на папагалово оперение ще го докарва по цвят. А то излезе водка, джин и портокалов цвят. Викам на сервитьорката: "Защо се казва Папагал? Той коктейлът си е жълт!", пък тя ми казва: "Като го изпиеш и започнеш да повтаряш едно и също, ще разбереш!"  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 884
Аз съм си поръчвала на Златни ,на 1 басейн на плажа, Мохито и барманът излезе извън бара,надупи се до мен в 1 саксия и оскуба 1 увяхнал джоджен  Joy . Съпругът ми си глътна граматиката   hahaha

# 21
  • Мнения: 2 401
Веднъж с двама господа направихме сметка от 130 лв. само с Мохито-та.  Аз бях преводачката.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Айде, за всички ни ще има по едно МОХИТО...  Joy

# 23
  • Мнения: 948
Пила съм Мохито!Харесва ми!Едно от питиетата-фаворити ми е! Heart Eyes
Киса, мерси!Айде, наздраве! Hug

# 24
  • Мнения: 11 747
Мохито не е нов коктейл - известно е,че Хемингуей го е пиел много в Куба с двойна доза ром - като за него  Wink По-рано не знам дали е съществувал.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Веднъж с двама господа направихме сметка от 130 лв. само с Мохито-та.  Аз бях преводачката.

Ъ, че каква е цената на този коктейл?  newsm78

# 26
  • Мнения: 884
Евтин е,ама явно са се застояли !  Grinning

# 27
  • Мнения: 11 747
Веднъж с двама господа направихме сметка от 130 лв. само с Мохито-та.  Аз бях преводачката.

Ъ, че каква е цената на този коктейл?  newsm78
На Златните тази година беше 6.50лв

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 358
Мадре миа...

Тези мохитос ми навяват такива мокри спомени  Crazy Медитеранео, пусти плажове и много, много мохитос  Grinning И накрая така се намокрихме, че ни се искаше да не си тръгваме от бара  Rolling Eyes

Обичам мохито, защото обичам бял ром.
Слага се джоджен, да. Джодженът е мента. Дива. Това знам аз.
Цената в баровете наоколо се движи между 4 и 7 кинта.

# 29
  • Мнения: 25 649
Снощи си поръчах коктейл с екзотичното име Папагал. Не пишеше какво съдържа и аз си помислих, че ще е едно такова шаренко, на папагалово оперение ще го докарва по цвят. А то излезе водка, джин и портокалов цвят. Викам на сервитьорката: "Защо се казва Папагал? Той коктейлът си е жълт!", пък тя ми казва: "Като го изпиеш и започнеш да повтаряш едно и също, ще разбереш!"  Simple Smile
Joy
Навремето с мъжа ми (още бяхме гаджета) на Слънчев бряг в коктейл-бар "Чайка" (по-дъртите не може да не го знаят!  Mr. Green) попитахме сервитьора защо ни препоръчва "Синия Хавай." А той ни разказа историята за бялото и червеното вино. За който не я знае, става въпрос за следното:
Един баща попитал порасналия си вече син:
- Синко, гледам, че всяка вечер излизаш с приятели, ходите в кръчмата, чувам, че и алкохол поръчвате, та да те питам, ти какво пиеш?
- Вино, тате. - Отговорил синът.
- А какво вино пиеш? - Продължил да любопитства бащата.
- Ами бяло вино, тате.
- Грешиш, синко! Я ми кажи, като пиеш бяло вино, какво пикаеш?
- Ами бяло, тате.
- А така, а като пиеш червено вино, какво пикаеш?
- Пак бяло, тате.
- Аааа, видя ли сега защо човек трябва да пие червено вино, като изпикае бялото, значи, че червеното е останало в него.

 hahaha

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 791
На тази снимка вижте барманът откъде вади ментата, в консервиран вид ли я има?

http://www.e-stomatology.ru/fotoalbums/2006/cuba/image23.jpg

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 358
На буркана не пише ли Маслини  newsm78

# 32
  • Мнения: 884
В баровете,където се поръчват комерсиални количества Мохито ,предварително се измива и изчиства от стеблата.Както виждаш на буркана пише ,,маслини''  Wink

# 33
  • Мнения: 2 401
Веднъж с двама господа направихме сметка от 130 лв. само с Мохито-та.  Аз бях преводачката.

Ъ, че каква е цената на този коктейл?  newsm78

Не беше съвсем евтин, ама и много неща трябваше да се обсъдят.

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 22:55 от минзухар

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 791
В баровете,където се поръчват комерсиални количества Мохито ,предварително се измива и изчиства от стеблата.Както виждаш на буркана пише ,,маслини''  Wink

Българска работа... няма изхвърлят буркана, я.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 131
слагат се листа от мента.изстискани зелени лимони,вода,кафява захар,ром и листата Simple Smile или поне така го правят в Бургас  Wink
Тази вечер го гледах в менюто на едно заведение, но като че ли не се казваше така  newsm78, но съставките бяа същите. Следващия път ще го пробвам. Laughing

# 36
  • Мнения: 884
В баровете,където се поръчват комерсиални количества Мохито ,предварително се измива и изчиства от стеблата.Както виждаш на буркана пише ,,маслини''  Wink

Българска работа... няма изхвърлят буркана, я.
Laughing
Това имал човекът под ръка.Няма да купува специален буркан за ментови листа,я!  Laughing

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Веднъж с двама господа направихме сметка от 130 лв. само с Мохито-та.  Аз бях преводачката.

Ъ, че каква е цената на този коктейл?  newsm78

Не беше съвсем евтин, ама  много неща трябваше да се обсъдят.
В това заведение струваше 5 лв.

# 38
  • Мнения: 884
Много варненки в събота вечер във форума!Няма ли за вас летни забавления?  Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Много варненки в събота вечер във форума!Няма ли за вас летни забавления?  Laughing
Забавленията спът в съседната стая. Laughing

# 40
  • Мнения: 6 039
mojito ми е любим коктейл през лятото, но избягвам да си го правя. Преди години, 6-7 само това правех, непрекъснато издирвах мента, след това стихията затихна. Преди месец-два пих най-страхотното мохито в живота си в Лондон в Пинг-Понг
огромна чаша, много мента, много лайм, много натрошен лед и 2 черни сламки,ммммммммммм след него ме е много  трудно да си поръчвам във Варна. Сравнение не може и да става. Точно в какво се крие тайната - не знам

# 41
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ето как  и с какво да си направите мохито
http://www.cocktail.uk.com/db/viewCocktail.asp?ID=136&t=Moji … y=cocktail+recipe
Наздраве!
Вили

# 42
  • Мнения: 13 512
Единственият коктейл, който пия  през лятото. Някой попита отдавна ли се предлага. Аз имам спомен от Скай бара на  Гранд Хотел Варна преди 20-на години.

# 43
  • Мнения: 222
Много е готин,но когато го пия почти не усещам алкохола...

# 44
  • Мнения: 884
Malenna,страхотна снимка! Точно това е Мохито!
п.п. може ли адреса на бара !

# 45
  • Мнения: 2 673
Пила съм Мохито.
Наистина е супер освежаващ коктейл. Само дето някъде така мачкат ментовите листчета, че ми влизат през сламката и е неприятно. Немога да ги гълтам, ...Смачкани яко ги предлагат в един бар  в Лозенец. Там повече няма да си поръчвам Crossing Arms Всъщност знам ли newsm78толкова ли намачкани трябва да са ???
Иначе и аз чух това лято за напитката.

# 46
  • Мнения: 6 039
Malenna,страхотна снимка! Точно това е Мохито!
п.п. може ли адреса на бара !

ooooooo, бара се намира на супер лесно място
това всъщност е японски ресторант и на втория етаж са предимно питиетата. Интериорът на бара е жесток. а за коктейлите - нямам думи.
това е адреса, за този, за който аз говоря. наистина горещо го препоръчвам

Ping Pong
Address 45 Great Marlborough Street, W1F 7JL
Tel 020 7851 6969

на много лесно място е, ето тук има карта
http://www.squaremeal.co.uk/restaurants/london/view/83383/Ping_Pong

# 47
  • Мнения: 6 039
МОХИТО-МАНИЯ Grinning

RED MOJITO




Mojito Cupcakes


Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 00:32 от Malenna

# 48
  • Мнения: 884
Благодаря за адреса и картата ! Наистина е на много лесно място,но трябва да знаеш къде да търсиш!  Wink При първа възможност ще го посетя !
За да върна жеста :Най-хубавите Маргарити в Лондон :
http://www.cafepacifico-laperla.com/laperla/index_cg.htm
В невероятна атмосфера с малко дъх на стара Куба!И храната е добра!  Peace

# 49
  • Мнения: 6 039
mersi,
може да заформим един гид в Лондон. Знам и други интересни места за хапване / нетрадиционни/ Wink

# 50
  • Мнения: 3 835
Еми и Мис Бу писали ли са по темата?

Специалистки са, що мохито са изпили на морето. Mr. Green

Направо ще взема да го опитам този коктейл, с него вървяло и агнешко. Mr. Green

# 51
  • Мнения: 216
Пийм, рИдовно.  Grinning

Даже си имам специално хаванче за мохито.


На мен само не ми стана ясно с каква точно мента се прави? Според Уикипедия съставката е Spearmint, което си е баш джоджен на български  newsm78

Някой вещ в занаята може ли да внесе яснота по въпроса?
Абсолютно си е джоджен- аз това си купувам не съм фен на мохито предпо4итам маргарити( всякакъв вид) и козмо( както и др. мартинита) най 4есто си пия газирано винце Асти.( Ако имате въпроси ще викам мъжо на помощ, има доста опит на бара)
А това ми е една от любимите реклами
http://www.youtube.com/watch?v=5RFxGn6C6ak

# 52
  • Мнения: 6 039
ето снимка на mojito at Ping Pong, London




# 53
  • Мнения: 81
Мохито  се прави с yerba buena.  Което си е вид мента, но не е точно ката нашата мисля. Правила съм си го с мента , опитвала и съм с yerba buena  има разлика.

# 54
  • София
  • Мнения: 572
Оооооооох и аз да се наредя сред феновете на Мохито Simple Smile !Аз си го пия предимно домашно приготвен,защото много често като си го поръчам в заведение се разочаровам.Аз го правя със Спрайт вместо със сода.

# 55
  • Мнения: 884
mersi,
може да заформим един гид в Лондон. Знам и други интересни места за хапване / нетрадиционни/ Wink
Казвай,казвай! Едва ли някой ще се разсърди!  Grinning
За последната снимка:Ледът му е перфектен!А на вкус мога само да си го представя!
Преди 2-3 дни намерихме много добър  бар до нас ,съвсем случайно! Но нямах камера за снимам разкошната малинова Кайпириня,която ми направиха.

# 56
  • Мнения: 216
Мохито  се прави с yerba buena.  Което си е вид мента, но не е точно ката нашата мисля. Правила съм си го с мента , опитвала и съм с yerba buena  има разлика.
Yerba buena(испански)=Spearmint=Джоджен Peace

http://en.wikipedia.org/wiki/Spearmint

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Някой попита отдавна ли се предлага. Аз имам спомен от Скай бара на  Гранд Хотел Варна преди 20-на години.

Аз попитах.

Тогава защо чак след 20 год. става толкова популярен?..

# 58
  • Мнения: 6 039
не е станал сега популярен.
просто в средата, в която си била, може би не е бил популярен. Аз лично откакто съм решила, че мога да пия алкохол /преди 12-14години/коктейла си беше популярен
мисля, че за непознатите, той се популяризира тук във форума.

аз не съм от големите пиячи. да не кажа, че съм въздържател. има много популярни коктейли, който не съм опитвала и нямам намерение.

просто Мохито е коктейл, който се харесва масово. Нещо като таратора  ;
стига да има кой да ти го предложи

# 59
  • Мнения: 13 512
Някой попита отдавна ли се предлага. Аз имам спомен от Скай бара на  Гранд Хотел Варна преди 20-на години.

Аз попитах.

Тогава защо чак след 20 год. става толкова популярен?..

В Планет го има от 4-5 години/ от колко години е Планет във  Варна?/...и оттам нататък започнаха и в кварталните барчета да го приготвят някякси. Но в истинските коктейл барове си го  е имало винаги.

# 60
  • Мнения: 2 768
...Само дето някъде така мачкат ментовите листчета, че ми влизат през сламката и е неприятно. Немога да ги гълтам, ...Смачкани яко ги предлагат в един бар  в Лозенец. Там повече няма да си поръчвам Crossing Arms Всъщност знам ли newsm78толкова ли намачкани трябва да са ???
...



Да, намачкани трябва да са. Ето това е muddler (не знам как точно се превежда?) за мохито. Не само ги мачка, ами ги накъсва.


# 61
  • Мнения: 27 524
Пила съм в Испания. Страхотно е, много ми харесва. Там не го правят като на твойта картинка. Ледът е счукан на трохи и ментата е накълцана и вътре в чашата. Изглежда зелен и заскрежен, страшно е вкусно  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 673
ето снимка на mojito at Ping Pong, London





точно така изглеждаше и в" Каза де Куба "

# 63
  • Мнения: 6 167
ич не съм бабиейрос, но и аз лягам ( е, не ставам) с него  Laughing
в софия има мохито от поне 10-15 години, оттогава датира и възхитата ми, защото не пия алкохол, а това ми допада.

в домашни условия сезона е идеален, правя го по ето тази рецепта:
http://www.bacardimojito.com/home/default.aspx

листенцата идеално се намачкват и с машинката за фрапе  Wink

# 64
  • Мнения: 871
Пила съм в Испания. Страхотно е, много ми харесва. Там не го правят като на твойта картинка. Ледът е счукан на трохи и ментата е накълцана и вътре в чашата. Изглежда зелен и заскрежен, страшно е вкусно  Simple Smile

И в България го правят така! Точно, както изгежда на снимката, предоставена любезно от Карил. Голяма съм фенка съм. Има и мохито с ягоди, ноооо се въздържам от коментари

# 65
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Някой ден ще го пробвам - след толкова аплаузи.  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 4 392
Някой ден ще го пробвам - след толкова аплаузи.  Mr. Green
Никакъв "някой ден"! Още днес! Аз се удавих в лиготии, само като зяпам снимките тук...

macoballHeart Eyes Ще ме развалиш ти, мурафетчийке! Joy Какво кротко дете бях, какво станах    ..преди има- няма 18 години..

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 11:30 от ЧерешОвка

# 67
  • Мнения: 5 140
Обичам да си пийвам Мохито, защото е с ром, а аз много обичам ром и то Бакарди, а ментата вътре действа супер освежаващо.

# 68
  • Мнения: 120
Мохито ми е любимо, но не навсякъде го правят както трябва. Аз си държа на джоджена и лайма вътре, а като ми кажат в заведение "да, правим мохито, само дето нямаме джоджен" и тъпо ми става.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 459
Мнооого и отдавна обожавам Мохито! Много ми е лятно и приятно:) Аз съм по този вид питиета - Кайпириня, Мохито, Лонг Айлънд, само концентрант не пия от доста време.
За софиянки да споделя, че в Бразери ( на пресечката на Ангел Кънчев и Солунска), го предлагат освен в оригиналната версия, също и с личи, диня, праскова... Интересно е, това с личи ми допадна, макар че аз лично го предпочитам в оригинал:)

А къде във Варна правят добро Мохито?

# 70
  • Мнения: 558
мохито обожавам Heart Eyes и кайпито също Heart Eyes, дори вариaцията ´и с нар-сок и зрънца....Хемингуей също е харесвал мохито...прави се с мента,а джоджена е вид мента ->mentha viridis

# 71
  • София
  • Мнения: 1 105
Обичам много да си пийвам Мохито Grinning. Много свеж коктейл.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 210
За малко да пропусна темата.
Това в подписа ми е едно от най-добрите варианти, които съм пила. На плажа м/у Смокини и Веселие. Класика.
Вятър, плаж, перфектна компания и мноооооого свежест.
ММММММ!!
Обичам мохитооооооо!
Обаче в София хубав, пресен лайм трудно се намира.
Предпочитам с мента, не с джоджен. Но и от двете винаги имам във фризера. За мохитото-не за боба Laughing
Искам с Малена в Лондон! Crossing Arms

# 73
  • Мнения: 1 174
Този коктейл на снимката много много не ми прилича на добро Мохито ! Crossing Arms
Любимото ми питие е и в къщи си го правя-прекалено често !  Mr. Green
За да се направи хубаво Мохито захарта,лайма и шепа листа мента се начукват хубаво в чашата с дървено чукалце(или там както се казва) за да си пуснат соковете.Пълни се чашата с натрошен лед, сипва се качествен ром и се долива малко тоник/сода. Наздраве!  Grinning
 ЧерешОвка ,Кайпириня се прави с качаша само -бразилски ром от кафява захар !  Naughty
Като дойдеш на гости ще те науча аз на мурафети !  Grinning

Ей т'ва е вярната рецепта за Мохито! Grinning
Много си права за Кайпиринята и кашаса, за която се казва, че е местната бразилска ракия от тръстика.
И още нещо: спеърминт означава джоджен, което е разновидност на ментата.Мохито се прави с джоджен! Simple Smile
Навремето, когато работех в един варненски бар си добавях и Трипъл Сек (кюрасо или ликьор от портокалови кори и лимон май беше)на Мари Бризар - няколко капки за аромат и по-добро усещане. Wink Пробвайте!

# 74
  • Мнения: 2 663
Oooooooooooooooххх........защо ми трябваше да влизам в клюкарника днеска...........
Малко, да започна от далече....откакто съм на тема деца(има няма вече 2 години и половина ) не пия алкохол, като не броя 5 глътки бира или вино или нещо за наздраве за празниците примерно.Преди обаче си пийвах редовно, обичам нощния живот, заведенията,  купоните и т.н. не се напивам , но обичам алкохола определено.Та...с тази ми бременност толкова ми се пиеше алкохол, че 2 пъти сънувах разни ми ти там алкохоли сервирани пред мен.........и сега като прочетох темата и така ми се допиииииииииииииииии  едно ледено мухито......направо място не мога да си намеря пред компа...еееееееееееех толкова ми е любимо

Иначе, за мен си го имало винаги

# 75
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Някой ден ще го пробвам - след толкова аплаузи.  Mr. Green
И аз му се наточих smile3503

# 76
  • Мнения: 177
Аз пък толкова да не го харесвам това мохито Sick
Казвам му "блато"-така изглежда
А от известно време пропагандата в негова полза е толкова много и на всякаде...
Но явно е доста популярно (вече) и харесвано. НАЗДРАВЕ! Laughing

П.П.  Прави се с джоджен, не такъв за зрял фасул, а специална разновидност. А джоджена, като цяло, е вид мента

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 18:43 от *Neti*

# 77
  • Мнения: 515
Ммммммммммм това ми е любимия летен коктейл  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Много е свежарски  Peace

# 78
  • Мнения: 4 392
Oooooooooooooooххх........защо ми трябваше да влизам в клюкарника днеска...........
Малко, да започна от далече....откакто съм на тема деца(има няма вече 2 години и половина ) не пия алкохол, като не броя 5 глътки бира или вино или нещо за наздраве за празниците примерно.Преди обаче си пийвах редовно, обичам нощния живот, заведенията,  купоните и т.н. не се напивам , но обичам алкохола определено.Та...с тази ми бременност толкова ми се пиеше алкохол, че 2 пъти сънувах разни ми ти там алкохоли сервирани пред мен.........и сега като прочетох темата и така ми се допиииииииииииииииии  едно ледено мухито......направо място не мога да си намеря пред компа...еееееееееееех толкова ми е любимо

Иначе, за мен си го имало винаги
Пий едно! Нищо няма да ти стане.  Peace  Поне ще ти мине меракът. Да не е по- добре да сънуваш алкохолища?! Rolling Eyes

# 79
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Най-страхотния коктейл! Обичам да го пия цяла година. За последно го пих в Слъчев Бряг. Беше чудесен!

# 80
  • Мнения: 918
Мохитото не ме интересува. Пия мартини с малко лед и мнооооого маслини. Heart Eyes
Обаче ако стана бабийероска, ще пропия, какво да правя.. Hug
Впрочем аз го знам под друго име:

 http://en.wikipedia.org/wiki/Caipirinha
Ако е същото, разбира се.. Thinking

Ако Кашаса-та е ром- същото е. Peace

Кашасата е точно бразилска ракия, а аз харесвам Кайпиринята повече от Мохитото, в нея няма мента.

# 81
  • Мнения: 4 392
Мохитото не ме интересува. Пия мартини с малко лед и мнооооого маслини. Heart Eyes
Обаче ако стана бабийероска, ще пропия, какво да правя.. Hug
Впрочем аз го знам под друго име:

 http://en.wikipedia.org/wiki/Caipirinha
Ако е същото, разбира се.. Thinking

Ако Кашаса-та е ром- същото е. Peace
Кашасата е точно бразилска ракия, а аз харесвам Кайпиринята повече от Мохитото, в нея няма мента.
Но предполагам, че алкохолът се усеща повече и не е толкова ароматна като мохитото.

# 82
  • Мнения: 13 512
Мохитото е по-фин коктейл от кайпиринята. Какви ли не вариации опитах за 10 дни в Бразилия....но предпочитам Мохитото, защото е по-слабо алкохолно, ароматно, разхлаждащо- мога да изпия няколко, без да ги усетя, а от кашасата боли глава.

# 83
  • Мнения: 3 861
искам мохитоооооооооооооооооооооооооооо

прочетох всичко, което сте изписали

не съм опитвала досега, но вече знам, че ми харесва

искаааааааааааааам  Crazy Crazy Crazy

# 84
  • Мнения: 918
Мохитото не ме интересува. Пия мартини с малко лед и мнооооого маслини. Heart Eyes
Обаче ако стана бабийероска, ще пропия, какво да правя.. Hug
Впрочем аз го знам под друго име:

 http://en.wikipedia.org/wiki/Caipirinha
Ако е същото, разбира се.. Thinking

Ако Кашаса-та е ром- същото е. Peace
Кашасата е точно бразилска ракия, а аз харесвам Кайпиринята повече от Мохитото, в нея няма мента.
Но предполагам, че алкохолът се усеща повече и не е толкова ароматна като мохитото.


Да кашасата е все пак ракия, по тръпчив вкус и както си предположила, вкусът на алкохола е водещ. Не трябва да се прекалява заради захарта, аз затова я пия с половин порция захар Laughing. Има и ''зимен" вариант - нарича се Батида, но няма парчета лайм, а само лим. сок и мед, вместо захар.  Айде наздраве.

# 85
  • Мнения: 389
Ох, ох, ох ...  Tired

Кайпиринята и качасата са ми познати. Имах еднократно изживяване с тях. Приятелка се скъса да ми хвали коктейла - пила в Германия, много свеж бил. Е, освежих се. Зеления лимон така ми раздразни болния стомах, че още преди края на вечерта се разделих с него и цялото си стомашно съдържимо.

Иначе мохитото е приятно, но не е моята напитка. Лятото гравитирам около вариации на ментата - с мляко, със спрайт, със сок банан ... Даже вкуса и мириса на мента вече асоциирам с летните вечери.  Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 6 039
http://www.bacardimojito.com/home/default.aspx

ето нагледно как се прави мохито с Бакарди ром
но според мен с една забележка - кафява захар

# 87
  • Мнения: 389
Допълнение: Над 35 блок Дубровник, на мястото на предишната сладкарница Неделя има един коктейл бар, където обстановката е много приятна, коктейлите са страхотни, а цените са умерени.  Peace

# 88
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Допълнение: Над 35 блок Дубровник, на мястото на предишната сладкарница Неделя има един коктейл бар, където обстановката е много приятна, коктейлите са страхотни, а цените са умерени.  Peace

Близко ми е до градината на детето.  Laughing

# 89
  • Мнения: 7 605
Как ми потекоха лиглите, не ви е срам  Crazy  Последното мохито беШе преди 3 години....после бременност, кърмене, но ето 4е скоро Ще дойде и мой ден  Mr. Green

А къде във Варна правят добро Мохито?

А, и аz това Щях да питам. Обикновенно го пия в Планет, там ми харесва, но приемам и други предложения. След 3 седмици съм там и си намерих не само компания zа пиене, но и бейбиситър  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 90
  • Мнения: 2 768
А, и аz това Щях да питам. Обикновенно го пия в Планет, там ми харесва, но приемам и други предложения. След 3 седмици съм там и си намерих не само компания zа пиене, но и бейбиситър  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Щастливка  Mr. Green

Предлагам ти най-подходящото място за пиене на мохито около Варна:

http://www.programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=3&pid=4282

# 91
  • Мнения: 884
Oooooooooooooooххх........защо ми трябваше да влизам в клюкарника днеска...........
Малко, да започна от далече....откакто съм на тема деца(има няма вече 2 години и половина ) не пия алкохол, като не броя 5 глътки бира или вино или нещо за наздраве за празниците примерно.Преди обаче си пийвах редовно, обичам нощния живот, заведенията,  купоните и т.н. не се напивам , но обичам алкохола определено.Та...с тази ми бременност толкова ми се пиеше алкохол, че 2 пъти сънувах разни ми ти там алкохоли сервирани пред мен.........и сега като прочетох темата и така ми се допиииииииииииииииии  едно ледено мухито......направо място не мога да си намеря пред компа...еееееееееееех толкова ми е любимо

Иначе, за мен си го имало винаги
Пий едно Mosquito,бе жена!   Mr. Green  Вместо ром слагаш тоник  !
Виждала съм рецептата в меню за безалкохолни коктейли ,ако някой реши ,че си измислям ! Naughty

# 92
  • Мнения: 2 407
Не е моя коктейл............сори.

# 93
  • Мнения: 1 174
http://www.bacardimojito.com/home/default.aspx

ето нагледно как се прави мохито с Бакарди ром
но според мен с една забележка - кафява захар

  Grinning Да, захарта е кафява, а ромът Бакарди.Поне така аз съм свикнала.А за Куба Либре признавам само Хавана. Simple Smile
За мен Мохито си е точно следобеден плажен коктейл, с който не трябва да се прекалява и мястото, посочено от eta е много подходящо! Simple Smile
Възпозлвам се да поздравя Малена за перфектната работа!  bouquet

# 94
  • Мнения: 7 605
А, и аz това Щях да питам. Обикновенно го пия в Планет, там ми харесва, но приемам и други предложения. След 3 седмици съм там и си намерих не само компания zа пиене, но и бейбиситър  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Щастливка  Mr. Green

Предлагам ти най-подходящото място за пиене на мохито около Варна:

http://www.programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=3&pid=4282

Мерси Ета, там сме zна4и  Party (стига да не вали  Sunglasses )

# 95
  • Мнения: 389
Над 35 блок Дубровник, на мястото на предишната сладкарница Неделя има един коктейл бар, където обстановката е много приятна, коктейлите са страхотни, а цените са умерени.

А аз говорех за това - http://www.programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=3&pid=3960  Sunglasses

# 96
  • Мнения: 4 392
А, и аz това Щях да питам. Обикновенно го пия в Планет, там ми харесва, но приемам и други предложения. След 3 седмици съм там и си намерих не само компания zа пиене, но и бейбиситър  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Щастливка  Mr. Green

Предлагам ти най-подходящото място за пиене на мохито около Варна:

http://www.programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=3&pid=4282
Ета, да не би да искаш да кажеш, че това място на снимките е във Варна?! #Crazy
Видях снимките в сайта на Малена и направо си глътнах граматиката.. Голяма красота и романтика. Премрежиха ми се очите. Heart Eyes, но си помислих, че е правила снимки от някое пътуване..Чудех се, къде ли е това райско кътче..
Някой го е декорирал за дадено мероприятие или си съществува постоянно? Thinking

# 97
  • Мнения: 6 039
как кой
този бар е лично мое дело  Embarassed Rolling Eyes Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

и мохитото там е хубаво, доста  Wink

# 98
  • Мнения: 4 392
как кой
този бар е лично мое дело  Embarassed Rolling Eyes Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

и мохитото там е хубаво, доста  Wink
Леле, страшно е! Невероятно! Браво! Хич недей се изчервява!Мога да си представя, колко западни дизайнери са си блъскали главите и прехапвали устни от яд! Сложила си ги в малкия си джоб!
Ще затътря аз съпружеското тяло натам някой ден. Laughing

Интересно ми е, като вали, как прибират или покриват всичко.. Thinking

# 99
  • Мнения: 6 039
на всяка шатра има стени, които са като огромни щори, които се вдигат или спускат, според времето

# 100
  • Мнения: 7 605
Браво Малена, и да вали, пак сме там  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 1 459
Браво Малена!!!! Да не мислиш , че темата в "На път" за плажа Кабакум е пусната случайно:) Всичко дойде от този бар! В петък отивам да го пробвам, мястото е невероятно, и аз не повярвах, че е в България!

# 102
  • Мнения: 877

За софиянки да споделя, че в Бразери ( на пресечката на Ангел Кънчев и Солунска), го предлагат освен в оригиналната версия, също и с личи, диня, праскова... Интересно е, това с личи ми допадна, макар че аз лично го предпочитам в оригинал:)

А къде във Варна правят добро Мохито?
За коктейли там наистина има едно момче, което си разбира от работата. Макар, че може и да не е на работа...случвало ми се е. Храната се приготвя от много любим за мен човек и неговата спътница в живота. Мястото е обявено от "Бакхус" за бар и динър на годината. Много се гордея с тях  bowuu
Аз лично Мохито не пия, пия Капирошка. Почитател съм на водката, ромът ми се вижда тежък засега. Коктейлите си приличат заради аромата на лайм, който е водещ и сладостта на захарта.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 459
Да, мястото е хубаво, но за съжаление като на повечето места в София, им куца обслужването. Понякога обаче се абстрахирам от това, за да пия един коктейл в градината: )

# 104
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не съм го пила. Любимият ми коктейл е Маргарита.

# 105
  • Мнения: 884
как кой
този бар е лично мое дело  Embarassed Rolling Eyes Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed



Мястото е страхотно! Жалко ,че нямам път натам тази година!
 Отвориха ли вече Икеа в Бг?  newsm78

 

# 106
  • Мнения: 4 392
как кой
този бар е лично мое дело  Embarassed Rolling Eyes Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed



Мястото е страхотно! Жалко ,че нямам път натам тази година!
 Отвориха ли вече Икеа в Бг?  newsm78

 
Ne. Чакаме още. Не се оправдавай, ами идвай.. Grinning

# 107
  • Мнения: 7 605
как кой
този бар е лично мое дело  Embarassed Rolling Eyes Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed



Мястото е страхотно! Жалко ,че нямам път натам тази година!
 Отвориха ли вече Икеа в Бг?  newsm78


Е ти zаради ИКЕА ли Ще пътуваШ zа БГ?  newsm78

# 108
  • Мнения: 884

Е ти zаради ИКЕА ли Ще пътуваШ zа БГ?  newsm78

 Joy

 Мебелите и аксесоарите  в заведението са от там,затова попитах....

# 109
  • Мнения: 6 039
как кой
този бар е лично мое дело  Embarassed Rolling Eyes Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed



Мястото е страхотно! Жалко ,че нямам път натам тази година!
 Отвориха ли вече Икеа в Бг?  newsm78

 


не, няма Икеа в БГ, все още

# 110
  • Мнения: 459
Едно от любимите ми питиета !  Прави се с hierba buena което е див джоджен с ментов вкус

# 111
  • Мнения: 4 392

Е ти zаради ИКЕА ли Ще пътуваШ zа БГ?  newsm78

 Joy

 Мебелите и аксесоарите  в заведението са от там,затова попитах....
Аз И заради това си помислих, че е някъде далеееекоооо, далеекооо това заведение......Онзи плетеният стол с малката кръгла облегалка ми е познат от ИКЕА...

Malenna , прати снимките на ИКЕА. Правиш им безплатна реклама тук. ...Да почерпят поне. Grinning

# 112
  • Мнения: 877
Да питам и аз, Totally Romantic има ли общо с Totally Erected?
IKEA и аз ги обичам, абе шведите са ми приятни. Макар, че имат доста по-добри малки фирми за интериор.

# 113
  • Мнения: 13 512
Да питам и аз, Totally Romantic има ли общо с Totally Erected?
IKEA и аз ги обичам, абе шведите са ми приятни. Макар, че имат доста по-добри малки фирми за интериор.
Да, има. Тотали Роментик е последната колекция на Totally Erected и на нея е кръстен бара.

# 114
  • Мнения: 877
ахааа
креативни...хубаво, браво  Simple Smile

# 115
  • София
  • Мнения: 2 210
Днес пих мохито в бар TOBA&CO. ДОбро, но не достатъчно. На бара на "смокини" беше по-хубаво...ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХХ!

# 116
  • Мнения: 3 423
Откога се предлага по баровете, та не съм го чула? (нищо че съм въздържател)

Пили ли сте, как е на вкус?  Laughing

Не знам, откога се предлага по баровете!
И аз като Еми пих няколко пъти по три в
същото това заведение. В жегите действа
доста разхлаждащо, приятно е, мислиш си,
че няма да се нафиркаш, сравнимо било само
със сайбър-секса, щото изглежда безобидно. Joy
Харесва ми, но като че ли предпочитам кайпи.

# 117
  • Мнения: 13 512
Днес пих мохито в бар TOBA&CO. ДОбро, но не достатъчно. На бара на "смокини" беше по-хубаво...ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХХ!
"Смокиня,Еми, "Смокиняяяяя"...все не ти стига 1 на теб Joy Joy

# 118
  • Мнения: 1 952
Мохито..странно, че много хора не са чували този коктейл. Пиех го преди няколко години, вече ми втръсна. От вещи в областта знам, че истинското мохито се прави с кашаса, масовката е с Бакарди. Имам приятелки по островите и от тях знам, че при тях се пият над 10 вида мохито, кой знае..

# 119
  • София
  • Мнения: 289
Пила съм Мохито и ми харесва. За първи път съм пила преди 4-5 год. в едно заведение в София, което така се казва MY MOJITO. Сега го има почи във всяко едно заведение. Друг е въпроса, че на някой места няма "нищо общо с истината".  За лятото е любимия ми коктейл.

# 120
  • Мнения: 4 392
От вещи в областта знам, че истинското мохито се прави с кашаса,
Колко вещи...? Thinking

# 121
# 122
  • Мнения: 442
 The same myself , не бъди толкова доверчива! Laughing

# 123
  • Мнения: 13 512
е, сега....нерде бразилска Кашаса, нерде кубински ром.Що за приказки са това? Направо си е кощунство...в христоматиите даже си го пише, че се прави с ром, а не с ракия....

# 124
  • Мнения: 2 891
Забравих да кажа, Много върви на детски Рождени Дни! Mr. Green

Оооооооооооооох, пияницооооооооо  Mr. Green

# 125
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Един от любимите ми е, заедно със синя Маргарита и Дайкири.

# 126
  • Мнения: 558
рецепта от нашия кубински бар:
Azucar Morena
Limón
Hierbabuena
Ron
Agua con gas
Hielo
правят го с ром и мента...всъщност всеки да си го прави както му е вкусно..Хемингуей му е слагал и малко Angostura- ликьор от не знам какво си...

# 127
  • Мнения: 534
Харесва ми ,пила съм го дори и с листа джоджен,вместо мента  Mr. Green
знам го от 2004-та година,тогава работех в един бар и за първи път го пих там.

# 128
  • България Сливен
  • Мнения: 245
рецепта от нашия кубински бар:
Azucar Morena
Limón
Hierbabuena
Ron
Agua con gas
Hielo
правят го с ром и мента...всъщност всеки да си го прави както му е вкусно..Хемингуей му е слагал и малко Angostura- ликьор от не знам какво си...
Точно така трябва и Angostura!

# 129
  • България Сливен
  • Мнения: 245
ПРОДУКТИ:
50 мл светъл ром (BACARDI Carta Blanca light-dry или Havana club)
12 листенца мента
сок 1/2 лайм (зелен лимон)
2 капки Angostura bitter
15 мл захарен сироп
газирана вода

# 130
  • Мнения: 6 911
От толкова много хвалби реших да го пробвам и аз това Мохито, въпреки че си бях скептично настроена, не обичам да пия алкохол. Та вчера си поръчах, но не ми хареса особено. С мента беше ако има значение.

# 131
  • Мнения: 884
Забравих да кажа, Много върви на детски Рождени Дни! Mr. Green

Оооооооооооооох, пияницооооооооо  Mr. Green
Ти ,обикновено,по-бързо ги надушваш алкохолните ,,теми''     smile3503

# 132
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тъкмо днес си купих мента ... ще си купя ром и лайм и започвам

# 133
  • Мнения: 13 512
Тъкмо днес си купих мента ... ще си купя ром и лайм и започвам
И кафява захар:-)

# 134
  • Мнения: 2 891

Ти ,обикновено,по-бързо ги надушваш алкохолните ,,теми''     smile3503


Събота и неделя са почивните ми дни  Mr. Green Тогава пия, а не пиша  Whistling

# 135
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тъкмо днес си купих мента ... ще си купя ром и лайм и започвам
И кафява захар:-)

ние само такава ядем  Grinning ... Веджъж малкия ме пита как се прави карамел и аз му отвръщам, че се слага малко обикновена захар, а той пита " ама такава, кафява ли ?"

# 136
  • Мнения: 6 039
Тъкмо днес си купих мента ... ще си купя ром и лайм и започвам
И кафява захар:-)

ние само такава ядем  Grinning ... Веджъж малкия ме пита как се прави карамел и аз му отвръщам, че се слага малко обикновена захар, а той пита " ама такава, кафява ли ?"

ами ето така се объркват децата Mr. Green

# 137
  • Мнения: 4 392
Eй, как гадно се разминах с въпросния бар на плажа Кабакум!! Banghead Banghead Снощи бяхме в района, но дъждът обърка плановете... Sad
Май и аз ще го правя в домашна обстановка..
Сикрет, каква марка ром купи? Малко се съмнявам, че ще намеря прясна мента тук, ама..догодина мога да засадя на балкона.. Laughing

# 138
  • Мнения: 11 747
Черешовка,къде тук?Ако си във Варна - в Пикадили продават.

# 139
  • Мнения: 7 605
В Пикадили Парк на 2рия етаж, до италиянския ресторант, има магаzин с хубав алкохол  Peace

# 140
  • Мнения: 4 392
Черешовка,къде тук?Ако си във Варна - в Пикадили продават.
В Добрич се помещавам.. Мента ли има там? В саксийки ли е или нарязана прясна? Ще си поръчам.
В Пикадили Парк на 2рия етаж, до италиянския ресторант, има магаzин с хубав алкохол  Peace
Благодаря. А правещите мохито вкъщи, каква  марка ром препоръчвате?

# 141
  • Мнения: 2 768
Бакарди!

# 142
  • Мнения: 11 747
Черешовка,в Пикадили има мента на стръкове,в найлоново пликче са сложени по 1.60лв май бяха - да не те излъжа само.Едно пакетче стига за 3-4 коктейла горе долу.

# 143
  • Мнения: 3 500
Четох, четох. Да ви кажа звучи добре.Мохито! newsm24
Другата седмица съм на морето. Ще го опитам. В тоя град едва ли са чували за подобно нещо. Пък и бебка не върви за компания - Хайде, мамо, да пием по Мохито. Naughty

# 144
  • Мнения: 4 392
eta , pina , благодаря!  Hug

# 145
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Охааааааааа  Drunk Drunk
http://www.bacardimojito.com/home/default.aspx
Вили

# 146
  • София
  • Мнения: 4 966
Трябва да се пробва.

Обожавам мохито. Crazy

# 147
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сикрет, каква марка ром купи? Малко се съмнявам, че ще намеря прясна мента тук, ама..догодина мога да засадя на балкона.. Laughing

Не съм купила още, аз съм несериозница, пък и сега не ми е до Мохито ... в събота заминаваме на планина за 10 дена и съм в треска  Laughing ... иначе от тук прочетох за Бакарди

# 148
И аз съм фен на Мохито Simple Smile стига да е направен добре.

Задължително с Бакарди, инак не се получава.
 
За гостуващите със  Варна хубаво Мохито сервират  в Мартини бар. Laughing.....ама не знам през лятото дали работи newsm78

# 149
  • Мнения: 884
В този сайт ,който си дала има и малиново Бакарди.Цяло шише свърших на Мохито-та!   Mr. Green  Само захарта пропускам,в такъв случай,че става много сладко. Супер става! Опитайте и с него!

# 150
  • Мнения: 4 451
Изглежда фантастично, но не съм пила. А съм почитател на коктейлите. Пак съм изтървала...

# 151
  • Мнения: 98
Не сам голяма фенка на мохитото, според мен е прекалено сладко.
Любимите коктели за мен е Маргарита, космополитен и Водка-мартини.
Но опитаите може  и да ви хареса.  Nature Sunny  Nature Sunny

# 152
  • Мнения: 7 605
Не сам голяма фенка на мохитото, според мен е прекалено сладко.

Сладко???  Shocked

# 153
  • София
  • Мнения: 6 743
ето снимка на mojito at Ping Pong, London





Не съм опитвала още - явно трябва да съжалявам и смятам скоро да се поправя  Laughing Hug

Но на тази снимка точно ми прилича на зеленчукова супа  Joy

# 154
  • Мнения: 984
каква  марка ром препоръчвате?
Задължително Бакарди или Хавана

# 155
  • Мнения: 480
В Скай Сити правят едно, наречено Върджин Мохито. Сигурно е "върджин" щото няма ром - само лайм, листа от мента, кафява захар, натрошен лед и сода. Е от него вече да пиеш, да пиеш, да пиеш, пък да не спреш...

Правя го и в къщи, ама не го докарвам баш. Ще тренирам до постигане на целта!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт