Вярвате ли,че "Всичко се връща"?

  • 11 273
  • 151
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 440
Аз вярвам в кармата.... именно в причинно-следствената връзка...
Вярвам, че всяко действие или мисъл поражда съответна реакция....
Вярвам също, че всички проблеми и несгоди са уроци....
Вярмам, че щастието не е в обстоятелствата, а в начина на мислене....
Вярвам също, че почти винаги желанията се сбъдват, под една или друга форма...
Мисля също, че никой няма правото да се меси в живота на друг човек, независимо дали с действия или помисли, освен ако това, не му е разрешено...
А за т.н. "злобни" хора, не мисля, че би трябвало да има някакво особено "наказание"... Смятам, че това че живеят безрадостен живот, придружен с отрицатерни емоции си е достатъчно "наказание"...
С две думи - не че всичко се връща, просто всичко оказва влияние върху нас и живота ни, а ние притежаваме силата да контролираме това...


Абсолютно съм съглана fibi4ka Peace

# 61
  • Мнения: 21
Според мен всичко се връща ( рано или късно). Смятам, че поговорката "Господ бави, но не забравя" е абсолютно вярна.

 Peace И то се връща двойно.

# 62
  • Мнения: 13 512
О,да.Сигурна съм в това. Доброто се заплаща, лошото се връща.

# 63
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Зарибихте ме с книгите на Лазарев, и сега съм си поръчала първата част-дано открия отговори на въпросите си Grinning

# 64
  • Мнения: 11 607
Да, сигурна съм,че всичко се връща в живота! Кой каквото посее рано или късно това и ще ожъне!

# 65
  • Мнения: 267
А кой е Лазарев и какви точно са книгите му?

# 66
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
А кой е Лазарев и какви точно са книгите му?


Една от мамите в първите страници на темата го спомена и цитира - книгите му са за диагностика на Кармата - харесаха ми и си поръчах първата.Проверих и в Гугъла,има информация за него Grinning

# 67
  • Варна
  • Мнения: 25 256
Ами аз не мога да го приема това някой да страда без дори да знае за какво, а на виновникът всъщност може да не му дреме, или въобще да не разбере, че някой друг изкупва негови грехове.

Абсолютно! Никой никога не може да ме убеди, че това е справедливо.

# 68
  • Мнения: 515
Всичко се връща рано или късно, но се враща!!!!Живота ми ме убеди в тази максима и сега гледм по спокойно на живота.След развода си първо прочетох книгите на Лазарев и подредих по спокойно живота си,като не влагах много емоции,смятам ,че има кой да се грижи за мен.

# 69
О,да.Сигурна съм в това. Доброто се заплаща, лошото се връща.


ОООООООООООООООО,ДА СИГУРНА СЪМ В ТОВА ,АЗ СЪМ ЖИВ СВИДЕТЕЛ НА ТОВА
НИКОГА НЕ СЪМ ПРАВИЛА ЛОШО НО НА МЕН СА МИ ПРАВИЛИ И ТО МНОГО
СЕГА ВСИЧКО МАЛКО ПО МАЛКО СЕ ВРЪЩА
ГОСПОД СИ ЗНАЕ РАБОТАТА
 smile3521 smile3521 smile3521

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Въпросът е как да разбера ако страдам от нещо, дали то ми се връща от сторено лошо ? Като правиш лоо, в съответната област ли ти се връща, или в друга? newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 7 097
А кой е Лазарев и какви точно са книгите му?

Чела съм и двете "Диагностика на кармата" - интересни, но малко абстрактни и крайни...

# 72
  • Мнения: 3
И аз съм чела книгите на Лазарев, но честно да ви кажа ми се сториха доста мрачни и тягостни! Вместо да ми вдъхне оптимизъм и сила с книгите си, стана ми още по - гадно от тях. Не ги препоръчвам на хора, които се намират в депресия или преживяват някакъв тежък момент. По добре прочетет на Лиана Антонова или " Следите на душите ", но забравих автора, ще погледна кой е и ще ви пиша утре. Чела съм и други, но в момента не се сещам. Има един цял сайт с книги, в който може да си изтеглите безплатно. А, сетих се и за Нийл Доналд Уолш " Разговори с Бога " - 1ч. е най - хубава и " Приятелство с Бога " мисля, че беше.
И да отговоря на въпроса - да, всичко се връща, старай се да дадеш най - доброто от себе си винаги!
www.spiralata.net

# 73
  • Мнения: 5 539
Аз имам 4 тома на "Диагностика на кармата" и чат-пат си ги препрочитам, особено 3 и 4.
Тази философия ми носи душевен покой. Обяснява по приемлив за мен начин страданията на хора, които възприемаме като добри, обяснява подробно връзката между причини и последствия в нашия живот.
Това си е моята истина за света и пред мен не стои въпросът дали всичко се връща. Не се съмнявам в това, възприемам кармата като природен закон. Все едно да се усъмня в закона за земното притегляне. То не е въпрос на вяра, ако хвърлиш камъка нагоре, той ще падне на земята, независимо дали вярваш в това.
Изобщо тази книга ми промени мирогледа, но не се съмнявам, че ще има хора, които я възприемат като абсурдна. И това също си има своето обяснение от кармична гледна точка Wink

# 74
Като дете, баща ми много ни тормозеше , пиеше и посягаше на майка мии, и аз само си мислех дано да му се случи някакво нещастие или болест за да се спре с тормоза, е преди няколко години му откриха рак, но беше  вече отдавна спрял с тормоза, не пиеше и не създаваше проблеми! И тогава си помислих ето всичко се връща, за причиненото ни страдание толкова години, сега той ще страда! Грам съчувствие не изпитах тогава към него!Оправи се! но...... има продължение.......казват не пожелавай зло никумо защото всичко се връща............. 2год по-късно откриха и на мен,  съвсем в начало, сега вече всичко е ок! но избягвам да мисля лошо за който и да е , каквото и до ми е причинил, защото всичко се връща! Имах още една подобна ситуация, един господин се опита да се възползва от мен, измъкнах се, но веднага след случая той катастрофира- жив е, но се отърва с голяма уплаха! И пак си го обясних с поговорката Всичко се връща- той се опита да ми причини лошо, и веднага след това му се върна!!!

Общи условия

Активация на акаунт