Отговори
# 45
  • Мнения: 641
Защото понятието майка не включва само онази която е износила бебето, а и тази която се грижи за него, такава която обича детето си и е готова на саможертва за него, дали ще бъде в смисъл кариера, свободно време, липсата на пари или други благини от моминските години няма значение.
И ако остави бебето да го гледат стринки и гледачки и хукне да изкарва пари, каква е разликата с бащата?


 Peace
Напълно съм съгласна.
Няма нещо което да е по-важно от детето, нито парите, нито кариерата. Основното призвание на една жена е да бъде добра майка и съпруга. Сигурно повечето тук ще ме обвинят, че съм старомодна – да такава съм и се гордея с това.
Имам добра работа и добра позиция, печеля отлични пари. Със сигурност щом родя / сигурно и доста преди това/, ще спра да работя и ще се посветя на детето си и мъжът си изцяло. И това ще бъде толкова дълго, колкото финансово можем да си го позволим. Ако имаме финансовата възможност /в което се съмнявам/, не бих се върнала на работа никога. Това е моят личен избор и съм сигурна, че мъжът ми ще ме подкрепи изцяло, така както би ме подкрепил във всяко мое начинание и решение.

# 46
  • Мнения: 1 866
Espa, говориш наизуст.

# 47
  • Мнения: 641
Наизуст!? Повярвай ми – не говоря наизуст.
Ако така е решил оня горе, дете ще имаме съвсем скоро. Какво ще правя през бременността и майчинството си вече съм решила. И то със сигурност ще е да спра с работата поне за 3 години /дано имаме тази финансова възможност/. Не страдам нито от амбиция, нито от бесен кариеризъм и със сигурност мога да преживея ограниченията наложени в бюджета от не работенето ми. Не преживявам като трагедия възможността, да изостана в професията както и от това, че някой може да ме измести от ръководния пост или няма да мога да се “реализирам” после. Пак казвам, това е моят избор, всеки прави своя според неговите си и тези на партньора му разбирания.

# 48
  • Мнения: 3 164
Пълен егоизъм е да лишиш детето от естествената му среда - децата, но не тези в градинките с майките или бабите си, а в детско заведение, където се развива в естествена среда. На 1 год. може да тръгне, а преди това някой и друг месец спокойно може да го погледа някой, било то роднина или бавачка. Не приемам "извиненията", че в тази възраст децата имат неистова нужда от майка. Мисля, че е по-добре няколко часа спокойна и удовлетворена от себе си майка, отколкото недоволна, оправдаваща се с грижите по детето си домакиня. Това което виждам в градинките НИКАК не ми харесва. Но всичко е въпрос на избор. Според мен детето не може, и не бива, да ми изпълва емоционалните потребности.
Rolling Eyes Shocked smile3555
 newsm09

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Нещо не мога да схвана доводите на "едната" и на "другата" страна...
Защо се опитвате да напъхате в някакви "калъфи" нещо...
Което е толкова индивидуално и има толкова много варианти...
Колкото са песъчинките на един плаж...
Критериите на всеки са толкова различни, че...
Няма как да има двама човека с една и съща нагласа...
Освен това, причините на всеки са различни и няма как да се разсъждава...
Еднополюсно... Едноплоскостно... Еднакво...
Това, което за теб е нормално... За другия е абсурдно и обратно...
Това, че ти мислиш по един начин... Съвсем не означава, че другото мислене е погрешно...
Века на еманципацията е отдавна отминал... Сега вече сме във века на равнопоставеността...
Тези и схващания като "пускане", "егоизъм" или "лоша майка" могат да бъдат приказки за "лека нощ" на порастнали деца...
Нека всеки да си действа така, както е решил и да не лепи етикети на инакомислещите...
Ако всички бяха еднакви и като "ламбени шишета" нямаше да е интересно да се живее...
Затова, дерзайте, пийте по едно малко за успокоение и бъдете такива, каквите вие мислите за правилно...

Темата съвсем не ми прилича вече на споделяне на мнения и се движи на ръба на скандала...

Последното, казано простичко, съвсем не ми е по вкуса...

Заключвам темата...!

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 01:38 от Ekcnpec

Общи условия

Активация на акаунт