МОЛЯ КЪРМЕЩИТЕ И ДЪЛГО КЪРМЕЩИТЕ МАМИ ЗА СЪВЕТ

  • 1 156
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 531
EmbarassedА може ли да споделите, след като сте на кърмене на поискване- как сте с режима на къпане и разходките?

Когато кърмиш на поискване, се научаваш да кърмиш и на обществени места така, че да не пречи на съня на детето Peace.А къпане не сме пропускали за почти 2г.

# 16
  • Мнения: 28
EmbarassedА може ли да споделите, след като сте на кърмене на поискване- как сте с режима на къпане и разходките?

Когато кърмиш на поискване, се научаваш да кърмиш и на обществени места така, че да не пречи на съня на детето Peace.А къпане не сме пропускали за почти 2г.
                                                                                                                                                  До сега не съм виждала други майки,които кърмят на обществено място,може би не са ми направили впечатление,но аз съм го кърмила  доста на обществени места. а как да го кърмя в затъмнена и приглушена стая като са две толкова противоположни неща. При нас къпането за сега е най-хубавата част на денонощието и е цял ритуал,който се извършва в определен час и ако около това време е заспал или нахранен,защото не е издържал пропускаме и къпем на сутринта. случвало се е 3 пъти-не повече,но мисля че се получава така защото нямаме установен режим на кърмене и сън.заспива много трудно ,само разходките му действат като приспивателно,а то не може по цял ден на вън Rolling EyesНе че на мен ми се иска да се прибираме,но трябва и аз да се нахраня за да имам кърма,а след 1-2 дена трябва и да се сготви за да има какво да се яде....и така-а нещата се въртят ли въртят-докато бебчо порасне и поспре да реве(надявам се) Laughing         

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
моето момиче е на почти 6 мес. и от както стана на 4 мес започна да си почива по време на хранене. Суче 5 мин и започжа да се смее и след около 30 мин си дояжда. Мойе да плаче, защото го боли забче. Нас от мес и половина ни мачи и не е излязал.Като я боли много и давам панадол. Ако имаш карма не барзаи с дохранването. Направи си пробно кармене, ако не си сигурна.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 658
А относно нощното кармене, от както има проблеми с парвото забче се буди кам 02 00 да се храни, иначе спеше по 9-10 часа и спи много леко и вече само в. моето легло

# 19
  • Мнения: 531
Mamadara,извинявай, но сега си направих труда да прочета по-подробно постингите ти.Ако виждаш от аватара ми, аз съм мама на две деца, при това със солидна разлика в годините.Разбира се, мога веднага да ти кажа да следваш инстинкта си, но ми позволи да споделя личен опит.Колкото и грозно да звучи, намирам, че съм подходила грешно спрямо дъщеря си.Как постъпих с малкия:никакъв режим, кърмене абсолютно на поискване.Когато имаше колики зарязвах всичката работа, за да успокоя малкия човек-спеше по корем върху моята гръд,само така се успокояваше.Кърмех, тоест, кърмя го и през нощта, за да мога да си открадна малко време за сън.А с дъщеря си прекарвах безсънни нощи, залъгвайки я с вода.Синът ми отказа да приеме залъгалка, а вода не пи почти до годината си.Миналото лято също не беше по-прохладно, но човекът реши, че ще изкара само на кърма и плодове.И аз му угодих.Сега заспива, но през нощта се събужда и идва при нас, където спи до сутринта, посуквайки през час-два.Не мога да кажа, че ми е безумно приятно, но затова съм майка-детето ми е по-важно.Пък и вече свикнах-две години са това...Между другото той пак е на същата "диета", но е добавил и вода и сокове.Твоето бебе е още малко, въпреки горещините ако не иска вода, можеш да му я спестиш-личен опит.Всякакъв рев се успокоява с ласка и гърда,дори не усетих кога пробиха зъбите, той си ги чеса на гърдите ми и пак подчертавам, не беше лесно, но по-лесно от другия начин, пак личен опит.Това е.Кураж!Ще порасне детенце и ти с носталгия ще си спомняш тези трудни моменти.

# 20
  • София
  • Мнения: 293
Mamadara, това, което описваш за постоянното мръкане според мен си е обичайното поведение на кърмаче на тази възраст - иска да го гушкат много, да може да суче за успокоение, а не само когато е гладно. И дъщеря ми мина през този период, а сега и синът ми.
Забрави за даването на вода и добавки, както и за някакъв твърд режим, който да ви ограничава времето заедно. Нощем дечицата огладняват и също имат нужда от мляко. Дори и да захраниш (а това не е добре толкова рано) количествата, които ще изяжда веднъж на ден няма да могат да ти спестят нощното кърмене, защото пак ще огладнява. До навършване на годинка не се препоръчва да се заместват кърмения с твърда храна.

И на мен ми се налага да се справям сама с двете деца и домакинската работа, но гледам второто да е по-набързо. Преоткрих удобството на носенето на бебе в слинг. Това е нещо като кенгуру, но по-просто - парче плат, вързано по специален начин, в което носиш бебето - то те усеща и е доволно, а освен това наблюдава света и му е интересно. Тук във форума има цяла тема как да си ушиеш слинг (много е просто) и как да носиш бебето в него.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163167.180

Ако това ти се струва много сложно, можеш да опиташ о с кенгуру.

Бъди спокойна, че това ще е така още някой друг месец. Като започне да седи самостоятелно ще ти бъде по-добре, защото ще може да се заиграва с играчки и да го оставяш с тях, а ти да си вършиш работата. При нас много добре ми помагаха едни бънджи гащи. Тях можеш да ползваш и в тази възраст - поне малко спестяват разнасянето, защото бебето се занимава самичко. Младежът ти вече има нужда от нови занимания, а не само от лежане - затова и когато суче в някои моменти спира и започва да изучава света. Изчаквай го с търпение и му отделяй толкова време на гърдата, колкото той сам си определи. Няма да бъде още много дълго така. Wink

# 21
  • Мнения: 3 926
А всъщност знаеш ли, че може и зъбни проблеми да го тормозят детето? При моята дъщеря зъбните неразположения стартираха на 5-тия месец. Нощем сучеше до преди два месеца. Издържа се, в името на спокойствието на детето се издържа. И тя е ревлива - плаче за всичко, което можеш да си помислиш - за това, че съм я съблякла, че съм я облякла, че я обувам, че я събувам, че не може да си извади кубчетата от коша, че се събужда прекалено рано, че й се спи, а не се сеща да затвори очи... да изреждам ли още Wink
Момичетата са те посъветвали достатъчно. Включвам се само, за бройк, за да видиш колко много са минали през това, през което минаваш и ти Hug

# 22
  • Мнения: 28
Момичета благодаря ви,че споделяте интимни моменти от живота си и ми давате ценни съвети  bouquet  bouquet  bouquetЩе се наслаждавам максимално на близостта с нашето бебе,защото то много скоро ще порасне и няма да е вече кърмаче baby_neutral Пожелавам ви здраве за семействата ви и много щастливи мигове! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт