Синдромът "Купи ми НЕЩО"

  • 2 502
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 858
ми отговаряха: "Пъстра лъжа в кошничка".
отвратително  Tired

# 46
  • Мнения: 24 467
Да, ама аз се връзвах... и си чаках нещото в кошничката.

# 47
  • Мнения: 7 263
Еле пък на морето и при бабите, тези симптоми се обострят доста  Naughty Naughty Naughty съм забелязала.
Моя малкия има подобен уклон и се налага да се обясняваме понякога. Зависи от моментния ми праг на търпимост. Нямам нищо против да му угаждам по принцип, но искам да има мярка и да не живее с идеята че винаги ще получава, всяко нещо което поиска.

# 48
  • Мнения: 179
Милен и племенницата сега са при свеки.  По 10 лв. на дете, на ден харчела. newsm78 Какво пък толкова им купува, като те всичко си имат?

# 49
  • Мнения: 4 668
Няма вариант да излезем и да не купим нещо  Rolling Eyes но за щастие моят син се ограничава до солети и някакви бонбони примерно ... Не ми се е тръшкал за играчки или нещо друго , но за сметка на това истерясва  без причина ...  Sick Защото не иска да върви направо , а наляво примерно .
Ей сега последен случай от морето - водим го с баща му да си избере играчка / нещо бяхме много ларж / Предлагаме , показваме ... малкият обаче каза " НЕ " и се врътна да си ходи ... Продавачката остана ей така  Shocked

# 50
  • София
  • Мнения: 6 999
По 10 лв. на дете, на ден харчела. newsm78 Какво пък толкова им купува, като те всичко си имат?

Бабите имат склонност лекииинко да преувеличават, за да покажат колко много и колко добре се грижат за децата. Моята майка ми ги говори почти същите - как Дариа всичко искала и само по ресторанти я водела и прочие... Не ми е такова детето - знам си аз  Mr. Green Mr. Green

# 51
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Минавайки по нашата улица, Самуил не спираше да се "пробва". Само и само да се купи нещо. 
Искаше (по реда на магазините) да се купи: кученце или поне хамстер, дъвка, пръскачака за ливада, алуминиева кофа, чехли с помпони (за мен), сладолед (посред зима), телевизор (за баща му) и т.н.
Слава богу, вече не е така. Опитваме се да го научим да избира и да мисли, преди да се втурне към поредната шарения.
Имаме строги правила (по 1 малко сладко нещо на ден: по 1 "забавление" (балон, количка, батут и пр.); голям подарък - по важен повод; книжка - често, филмче - по-рядко; малка играчка - по малък повод).
Пак се пазари, ама все по-малко го прави.
Засега го пазехме от информацията кое колко струва. Но вече е на пет и смятам да го науча да познава парите.
 

# 52
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Няма помощ от роднини, обаче. Нарушават инструкциите.  Rolling Eyes
Сещам се как един ден Самуил ходи на пазар с баба си. Връщат се, а той надува една устна хармоника. И преди да кажа нещо, нашият извика:
- Това не е играчка! Това е музикален инструмент!  Joy Joy Joy

# 53
  • Мнения: 1 655
- Това не е играчка! Това е музикален инструмент!  Joy Joy Joy
hahaha Голям хитрушко

# 54
  • Мнения: 3 164
аз съм от купуващите всеки ден х2 Crazy било играчки , било лакомства ooooh! не смятам за нередно, а и не искам да ги лишавам-аз самата съм израснала в лишение и за това сега имам възможност да угаждам на децата си Peace

Всеки иска да угажда на децата си. В много случаи отказвам не заради липсата на средства или за да ги лиша от нещо, а заради принципно положение.  Няма смисъл от безкрайно и безцелно купуване, само за да си мислим, че така задоволяваме децата, по този начин по-скоро им се прави лоша услуга.На девер ми голямото момченце е така - знае, че всичко което поиска ще му се купи на момента. Вследствие на това няма интерес към нищо повече от 5 минути и на Коледа не се зарадва на нито един подарък. Sad
Какво ще рече принципно положение Thinkingотивате на разходка и ти си купуваш кафе/кола или др. а на тях нищо ....защото си принципна newsm78
Не купувам безцелно Peace
И съвсем не са презадоволени децата ми, че да нямат интерес към нещо Grinning
Защо ли някои смятат, че купуването на лакомства е вид лошо възпитание....чудно  Thinking

# 55
  • София
  • Мнения: 18 679
Защо ли някои смятат, че купуването на лакомства е вид лошо възпитание....чудно  Thinking
Айде напъни се малко и ще разбереш за какво иде реч, моля те! Не купуването на лакомство е лошо възпитание, а създаването у детето на впечтление, че всяко лакомство, което поиска, ще получи, независимо колко вече е получило, е лошо възпитание.
Никой не пие кафенце и сокче, докато дете седи гладно и жадно като накълвана кокошка на столче до него Crazy
Ей, много са ми странни хора, които се правят на несхващащи очевидни неща, само и само да кажат нещо Close

# 56
  • Мнения: 5 877
Имаме строги правила (по 1 малко сладко нещо на ден: по 1 "забавление" (балон, количка, батут и пр.); голям подарък - по важен повод; книжка - често, филмче - по-рядко; малка играчка - по малък повод).
Аха. Аз съм още по-гадна.
Правилото е "1 нещо на ден". Това нещо е малко и обикновено е за ядене.  Не може да бъде откровено вредно. Бонбони "Пепеляшка" не ги броя за откровено вредни, сок "Степ" - да.
Тя естествено си избира 3-4 неща, при което от тях трябва да посочи едно, а другите - да ги "запомним". И аз помня, де ще ида.
Ако на другия ден още иска същото нещенце, купувам го. И запомням ново.

Ама и тя не врънка, чудно. Днес най-учтиво ме помоли да не й бъде изненада подаръкът за рождения ден (след половин година), а да й купя еди-си каква си топка от един конкретен магазин. 10 лева надали има.
И ако съм се съгласила да й взема бонбони и после я питам дали иска и праскови, почва да се притеснява за съдбата на бонбоните си.  Laughing

# 57
  • Мнения: 730
Имахме си правило вкъщи - купува се нещо, но само 1! Дали ще е играчка, дали лакомство - само 1 нещо на излизане и то в рамките на определена сума. Понякога съм му позволявала за същите пари да си избере 2-3 неща, но по-евтини. Ако пожелае нещо скъпо, уговаряме се да го получи на най-близкия празник. Друг е въпросът, че докато дойде празникът, се сменят няколко желания.  Laughing


И при нас е така.Проблеми не сме имали,общо взето рядко иска нещо.

Общи условия

Активация на акаунт