Дечко в голямо легло

  • 3 144
  • 51
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Как учите децата си да спят на голям креват? Иска ми се да започне вече да си спи в голямо легло (креватчето й е тясно вече), но се чудя с какво да я предпазя от падане! ThinkingЕдна приятелка ми спомена, че в магазините се предлагали някакви специални прегради, но аз лично таковая нещо не съм виждала!
Е и аз се сещам за номера със столовете до кревата, но ми се иска да е нещо по-елегантно!
Вие как постъпихте, когато преместихте детето си в голям креват? Whistling

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393




 За това става въпрос.Ние пропуснахме тези прегради,слагахме нещо меко на земята до леглото.Изтърси се точно три пъти,след това сме нямали аварии. Peace


# 2
  • Мнения: 550
Това чудо от къде го намерихте?Продават ли се?Скоро и на нас ще ни се наложи да мислим за това.

# 3
  • Мнения: 1 172
В един момент просто си можеше. Не съм го учила.
За всеки случай му слагам 2 стола до леглото. Започна да спи на голямо легло на около 2,6г. Мисля, че столовете вече не са му нужни и ще ги връщам в трапезарията. Досега не е падал. А доста се върти, докато спи. В градината мисля, че нямат прегради и други такива приспособления.

# 4
  • Мнения: 3 367
..до днес 1-2 /седмица пада; става  и си ляга обратно..няма видими трайни нарушения Laughing, на пода е мокет..
преместихме я около 3 години,дотогава си беше залостена в кошарата..

# 5
  • Мнения: 3 336
И аз имам размишлени яна тази тема напоследък, но като гедам няма други роители - ентусиасти при деца под две години. Моите и двамата са по 87 см и смео мога да кажа, че леглата са им тясни. Мятат се като риби на сухо цяла нощ. И по някое време искат да ги взимам при мен на голямото легло, а легнат ли там спят непробудно. Затова съм се замислиа дали да не ги прехвърля там вече newsm78

# 6
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Аз също мисля напоследък за това. Ще купуваме ново легло. В яслата спят на малки, неоградени легълца.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Това чудо от къде го намерихте?Продават ли се?Скоро и на нас ще ни се наложи да мислим за това.

 Продават се,имаше в Пакостник,но в момента май нямат налични.Има аналогичен вариант и на ТСМ,който е доста по-евтин.Точно когато търсехме обаче нямаше никъде и по принуда бързо свикна без никакви прегради. Mr. Green

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И аз имам размишлени яна тази тема напоследък, но като гедам няма други роители - ентусиасти при деца под две години. Моите и двамата са по 87 см и смео мога да кажа, че леглата са им тясни. Мятат се като риби на сухо цяла нощ. И по някое време искат да ги взимам при мен на голямото легло, а легнат ли там спят непробудно. Затова съм се замислиа дали да не ги прехвърля там вече newsm78

  Моите и двете бяха под 2 години,когато ги преместихме на големи легла. Peace

# 9
  • Мнения: 3 146
Чела съм, че преди 3 годишна възраст не е добре да се слагат децата на легло без прегради...

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият го отделихме чак на 5г. и тогава стана много лесно, защото той беше горд, че вече си има собствена стая и собствено легло.
Сега с малката мисля да изчакам поне година още. Да спре да се напикава. За нея мисля да е по-рано, защото няма да е сама в стаята, а ще е с брат си, поне докато той няма възражения.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 857
На 2г и 1м сложихме малката на ъглово легло.Аз правя следното-под долния чаршаф слагам прегънато едно одеяло.По този начин детето ако тръгне да пада,се опира на преградката . LaughingМного съм умна Mr. Green.Проблема е,че не знам при деца,които се въртят много,дали ще има ефект.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 353
Ние махнахме само решетката на детското легло. Постилам колкото намеря меки завивки  пред леглото му. Падаше в началото, или спеше с дупето на земята, от кръста нагоре на леглото. Ставах и го вдигах обратно. Преди лягане му напомнях, че ако падне през нощта , трябва пак да се върне на леглото. Не знам дали го прави Simple Smile  За около седмица свикна и вече не пада.
Аз пак си постилам завивки, за всеки случай. Не знам как свикна , нали уж спи... но факт...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
 Щерката е спала в детското легло, без решетки до към 5 г.(но то беше от големите 1.70). Това обаче не й попречи като я сложихме на голямо легло да пада няколко пъти.
 Сина спи на голямо легло от 3 годишен - падал е само веднъж.
 
 Явно си се научават след няколко инцидента. На мен по-скоро проблема ми е в завивките, които се свличат.

# 14
  • Мнения: 4 496
Приближих леглото на баткото до леглото на малкия,и често-често ги намирам един до друг.Тази преграда на снимката би ми вършила добра работа.А малкия спи на легло за големи от 2 годишен.

# 15
  • Мнения: 179
Ами той доста време изкара в малкото креватче и беше свикнал, да не се разполага на шитоко. Когато купихме апартамента преди година, взехме обзавеждане за детска стая с 2 легла, като едното е на по-горно ниво. Започна да спи на горнот, което е с преградка. После взе да ги сменя прес седмица, ту-горе, ту-доло Grinning

# 16
  • Мнения: 1 866
Не съм я учила. Като стана на 3 г. й направихме едно голямо легло, но понеже е високо (нещо като двуетажно, но по-ниско и отдолу има шкафове вместо 2-ро легло) има преграда. Все пак ме е страх да не падне, слагах възглавници долу известно време, но нямаше инциденти и сега нищо не слагам. Иначе тя беше адски доволна, че има ново легло, дотогава спеше в кошара с решетки. Само се моля да не вземе все пак някой ден да падне, че няма да си го простя. 

# 17
  • София
  • Мнения: 903
Още не сме я преместили в голямо легло ( това ще стане след около 1 месец), но тя много отдавна ( още от 2 годишна) спи в детското легло без решетки. Не съм я учила. Отначало ме беше страх да не падне, но тъй като леглото беше доста ниско, не съм слагала никакви допълнителни прегради. Оттогава е паднала един-единствен път ( и то наскоро - доста след като беше започнала да спи без решетка), защото бълнуваше нещо и се тръшкаше.
Надявам се като я преместим на голямо легло да няма проблеми.

# 18
  • Мнения: 67
Ние преместихме каката в голямо легло, когато беше на година и половина. Преградата я направихме собственоръчно от старо перде и ватирано хасе. Стана досущ като малкото легло-кошара, само че с размерите на голямо.
А когато порасна още малко, махнахме тази преграда и просто обърнахме леглото с таблата навън.  Така се получава една преградка от около 20 -тина см, която няма как да бъде преодоляна на сън, дори  и от "въртящо" се дете.
Дано съм ви била полезна, нас този вариант ни устройва и до сега!

# 19
  • Мнения: 516
Моят син е на 6 години и още пада от леглото. Барикадирам отвсякъде със столове и възглавници и  пак намира, откъде да се изсули.  ooooh!

# 20
  • Мнения: 625
Моето дете от 1 месец спи на голямо легло и е много доволен,но сложихме преграда.

# 21
  • Мнения: 2 732
Колко струва такава преграда и къде се продава?

# 22
  • Мнения: 2 722
На три го поставихме за постоянно в голямо легло, въпреки че преди това инцидентно беше спал на такива.
В началото поставях пред леглото голям плюшен мечок - метър и петдесет дълъг и много дебел - падане не последва.
Махнах мечока, обаче започнаха жегите и дечко започна да се върти като вентилатор - след второто падане приспособих една дъска 50/100 см и сега я поставям между матрака и рамката на леглото. Така като иска да стане през нощта има от къде, а ако се върти като пумпал няма опасност да счупи теракота  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 555
Блазе ви момичета, аз така искам да го науча синът ни да спи на голямо легло, респективно на спалнята ни, но не и не ! Ако го преместя от неговото легло веднага се буди и започва едно скачане и играене, а и другото, от неговото легло няма излизане, а ако го сложа на нормално няма да си легне разбойника  Grinning но определено твърдо съм решила да го местя !

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Мони спи на голямо легло от месец някъде, без специални прегради, досега е падала 2 пъти. Искахме да свикне на голямото легло, преди да се роди бебето. Може би има значение че леглото е персон и половина, т.е. има достатъчно място за въртене и местене. Доволна съм че много бързо и лесно свикна, но си е до дете.

# 25
  • София
  • Мнения: 888
Дъщеря ми е на голямо легло от няколко месеца, защото трябваше да й вземем креватчето за бебето. Матракът беше  много нагоре  и тя падна няколко пъти от леглото, но мъжът ми  свали  летвите, на които се крепи матрака с 5 см по - надолу, така матрака се оказа с 10 см по ниско от самото легло и малката не пада вече, защото опира в дъската на леглото. Ох, незнам дали ме разбрахте, но мога да снимам да видите Laughing

# 26
  • Мнения: 545
...............Аз правя следното-под долния чаршаф слагам прегънато едно одеяло.По този начин детето ако тръгне да пада,се опира на преградката . LaughingМного съм умна........
Наистина, чудесна идея, лесна за изпълнение, при това безплатна Wink)

# 27
  • София
  • Мнения: 888
Момичета,ето малко снимки на нашето легло, на което свалихме матрака:
1. http://www.bgphoto.net/photos/2138/o633221689245156250.JPG
2. http://www.bgphoto.net/photos/2138/o633221690515000000.JPG
3. http://www.bgphoto.net/photos/2138/o633221692146406250.JPG
Но нашето легло е от съвсем  обикновените, защото сме на квартира Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 715
Синът ми беше на 3 когато го преместих да спи сам на голямо легло в детската стая.Слагах му две столчета и не съм имала проблем.Дъщеря ми спи от едногодишна в детската стая,но нея я изместих с бебешкото креватче

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Моята хубавица спи сама на спалнята от как стана на 11 месеца,а ние с баща и спим в моята детска стая на едни ъглови легла Blushи едното е доста по-късо от другото там спя аз.Мъжо каза като ти е толкова акъла ще се свиваш ти Mr. Green

# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
Моят син е на 6 години и още пада от леглото. Барикадирам отвсякъде със столове и възглавници и  пак намира, откъде да се изсули.  ooooh!

Махни всички прегради. Ще падне 1-2-10 пъти и ще свикне, че трябва сам да се пази.  Peace

Дариа спи в 'голямо' легло от преди 2-рия си рожден ден. При това е като на 2-ри етаж /отдолу са шкафовете й/. Никога не е падала, леглото има и преграда малка.

# 31
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Леглото е на дневен ред за следващия месец. Дано да свикне с малко падания, но тя много се върти и незнам

# 32
  • Мнения: 51
ОХ МОМИЧЕТА И АЗ ДА СЕ ОПЛАЧА-МНОГО НИ Е ТРУДНО ДА СПИМ ВЪВ КОШАРАТА ТЯ ПО ПРИНЦИП Е ПО-МАЛКА ОТ СТАНДАРТНИТЕ 40/100 СЕГА ДАНИ Е 75 СМ. НО ОТ ВЕЧЕ 3 МЕСЕЦА СПИ ПРИ МЕН НА ГОЛЯМОТО ЛЕГЛО,А ТАТКОТО ОТАТЪКА.СЕГА НЕЗНАМ ДА КУПУВАМ ЛИ ДЕТ.ЛЕГЛО ИЛИ ДА ГО ОСТАВЯ ЗА СЛЕД ГОДИНКАТА.СТРУВА МИ СЕ ЧЕ ПО КЪСНО ТРУДНО ЩЕ ГО ОТВИКНА ТЪЙ КАТО ВЕЧЕР МЕ ТЪРСИ ИЗ ЛЕГЛОТО ,А Е НА 10 МЕСЕЦА .ТАТКО НИ ВЕЧЕ МУ СЕ ИЗТЪРПЯ ТЪРПИЛОТО....КАКВО ДА ПРАВЯ?

# 33
  • Мнения: 271
Ние все още не сме успели - скоро купихме новите "небебешки" легла, на обед понякога заспиват сами, но вечер все още не можем да ги оставим - малкото още се буди или промрънква насън... колко още трябва да чакам???

# 34
  • Мнения: 7 723
Каката сама реши да се отдели някъде около 4- тата си година.
Малката ( 2г и 10м) все още не е, ама и аз не се притеснявам-
знам, че този момент скоро ще дойде! Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
... колко още трябва да чакам???

Предполагам - колкото решиш...

Дъщеря ми спи сама в стая от първия си ден у дома - не съм от много чакащите явно... newsm78

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
При нас каката се отдели да спи сама като стана на около 2г. и половина - тогава имаше тази възможност, защото преди това живеехме тримата в една стая. Беше много доволна, че има детска стая, с голямо легло, детски килим и куп играчки и сама искаше да си спи там. А малкият -  доста по-късно, не помня точно, но около 3г. и половина, може би...но той много се будеше и плачеше нощем, та затова... Peace

# 37
  • Мнения: 2 232
Това и при нас е голям проблем и в момента се борим с него.Малкият го свикнахме от бебе да си спи сам в стая и без да бива приспиван.Да но батко му на 3г.8м. до сега е спал в кревата ни.От новороден ни тормози с това приспиване, свикна на ръце, дундуркане и т.н.Сега беше при баба си за известно време  и му направихме креват като за батко, голям , хубав с хубави завивки на Мечо Пух в стаята на малкият и естествено играчки и всички любими неща.
Днес се върна, много му хареса , легна си. След 10мин. се започна привикване, пристигане в другата стая(малкият отдавна спи  вече), четох му книжка,говорих, обеснявах, правих се на заспала до него, не и не, не заспива.Сега баща му го мъчи да видим какво ще излезе, ако излезнем от стаята и почва да вика.Направо почвам да се отчайвам, до кога ще е така?!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Как: ами просто бях толкова уморена от недоспиване и треперене, че направо си заспивах над кошарата и реших, че ако ще трябва да съм адекватна в негова полза е добре нещо да се промени...и го настаних в детската стая...като беше на 3 месеца. И така до ден днешен. Бебефон, прескачане първите дни през час за оглед, но детето се оказа кротанче и си спеше през нощта и така свикна.

# 39
  • Мнения: 27 524
Още не сме и скоро не се очертава. Така ми е добре и предпочитам. Мъничък е  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 1 568
Срам ме е да кажа кога  ooooh!

# 41
  • Мнения: 222
Каката я отделихме на 3,5 мес.,а малкия още щом се роди е при нея.В началото има доста ставания през ноща,но смятам,че така е по-добре за децата.Мислих за първо време поне бебо да е при нас да не пречи на каката през ноща,но тя държеше да има "жив" човек и при нея,а не само играчки и така...Сега всички сме доволни Grinning

# 42
  • Мнения: 7 821
Слях темите.

Иначе, на въпроса - Големия спи отделно от както се прибрахме от родилното. Малкия замина  при батко си когато стана на 3, 4 месеца. Никога не ми е пречело това че се налагаше да ставам, чувах ги прекрасно с бейбифона, а те се научиха да спят сами без проблеми, както и да спят по-дълбоко и да не се будят един друг.
А докога ще чакаш твоите ... съгласна съм с Иса, "колкото си решиш"  Wink. Това че промрънкват или понякога се будят, не виждам с какво те притеснява, ще свикнат да идват при проблем и толкова. Докато не опиташ няма и да разбереш.
Успех.

# 43
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Откакто навърши 2 години иска да спи на голямо легло.Освен това чакаме бебе и той си знае,че малкото легълце е за бебата.Та като купихме голямото легло с удоволствие спи на него и много си го харесва.Ние поръчахме презпазна решетка от магазина на Премама.Имаше избор от няколко такива в зависимост какъв тип е леглото и кое ще ти е по-удобно.

# 44
  • Мнения: 1 092
Каката спи отделно от около година - първоначално и слагахме до леглото стол с облегалка,от 2-3 месеца го махнахме и нямаме проблем Peace

# 45
  • Мнения: 271
Предполагам - колкото решиш...
Дъщеря ми спи сама в стая от първия си ден у дома - не съм от много чакащите явно... newsm78
Isa, ти с едно дете си по-спокойна, няма с кого да се съобразява, няма кого да буди. Нашите и двете спят на леглата си, но проблемът ми е, че трябва да съм при тях в стаята, защото когато малкото започне да мрънка или да реве, ако  съм в другата стая, докато го чуя, докато отида, ще се събуди и голямото и тогава става цирк, двете реват. Мнооого ми се иска вече да си отида в нашата спалня да спя, но няма да стане, докато малечка не порасне достатъчно, за да спи нощем спокойно... В този смисъл питах колко още трябва да чакам.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 999
Змайли, беглия ми опит по въпроса е, че децата спят неспокойно, когато не спят сами в стая.

На около 40 дневна възраст дъщеря ми спеше от 8 до 8. Понякога сутрин се будех забравила, че вече имам дете...или пък ужасена, че нещо й се е случило. Не така беше ако спим в една стая /случвало ни е се е на почивка и когато сме на гости/ - буди се, пъшка, сутрин по-рано става и пр...
Когато ходим на гости на брата на бившия ми мъж Дариа и братовчед й, който е на 1 г. и 5 месеца спят заедно в една стая. Той обаче също спи сам от 1-вия си ден. Никой на никого не пречи и не се будят един друг. Младежа ляга първи и заспива, след него ляга Дариа и тя заспива тихичко, за да не буди бебето.

Знам, че звучи като фукня - но опитай. Можеш и ти да ги слагаш един след друг. Докато не започнеш - няма да започнеш. Wink

# 47
  • Мнения: 1 866
Подкрепям напълно казаното от Isa. Моят опит и с двете деца също показа това. Децата ми са на 1г1м и 3г2м, нямам проблем със съвместното им спане. Спят заедно откакто малкият стана на 3м, а голямата на 2г4м. Но е много важно още в началото да бъдат свиквани да заспиват сами. Защото като се научат да го правят, след това даже и да се събудят през нощта, няма нужда някой да идва да ги преспива отново, а просто сами си заспиват. Аз лично спазвам доста строг режим - в 8ч вечерта и двамата са в леглата, казвам лека нощ и ги оставям. Често пъти се хилят заедно известно време и после заспиват.

# 48
  • Мнения: 141
моето лъвче се драzни страшно от решетките нощем, иска да иzлиzа сам, но не може и пищи. Вчера ги махнахме . Обедният сън мина раzкошно, но нощеска имаше писък. Тупна 2 пъти, от ниско  Wink . И аz сложих меки въzглавници на пода, сложих едно дебело одеало на ръба zа преградка, но явно се врътка в повече. Сега ще видя как ще протече таzи нощ. Надявам се дане го стресирам с това тупване. Струва ми се ,че той повече се сърди , че се е раzбудил newsm78

# 49
  • Мнения: 7 474
На около 3г. я сложих в голямото легло и не сме имали проблеми Rolling Eyes
В началото слагах един стол до леглото.

# 50
  • Мнения: 3 360
На две години я сложихме в голямо легло и единствено възглавници на пода слагах-да падне на мекичко LaughingВсъщност падна два пъти и не се случи повече .

# 51
  • Мнения: 984
сега видях една красота за този случай, май това ще е изкушението за голямото легло

ще го има в Данет

Общи условия

Активация на акаунт