Пейка в памет на любимия...

  • 3 048
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
О, да и в Нейпълс на централната детска площадка, срещу $100 ще изпишат името ти или това на детето ти на плочка или върху оградата. Парите отиват за поддръжка на площадката.

# 16
  • Мнения: 2 212
На мен не ми се вижда никак лигаво - напротив... Аз си кътам свидно всички места - пейки, скала или някакво такова място, където съм била с любим човек и винаги като ходя там без него (в смисъл той си е жив и здрав, но просто отивам там сама или с други хора) и се потапям в спомените...Само още не съм започнала да я маркирам и физически тази територия  Blush

# 17
  • Мнения: 13 512
Аз имам такава пейка - срещу Фестивалния комплекс. Много мила изненада от приятелите ми беше преди 5-6 години. Още си стои табелката...нещо от рода на " На любимата  ни приятелка Моника от приятелите и Краси,Хари, Елица и Ицо". Ей така, без повод го бяха направили, много мило...ако намеря снимката, ще  ви я покажа.

# 18
  • Мнения: 6 993
Това като чешмите, дето тука са правили едно време.

Но, да, харесва ми като идея.

# 19
  • Мнения: 25 641
Лиготии.  Mr. Green
А какво стана с древния обичай да се гради чешма? А?

ПП Уф, Еовин , не стига, че заради теб не можах да си пусна веднага мнението, ами сме писали за едно и също.  Laughing

# 20
  • Мнения: 6 993
Гениите мислят еднакво, како  Mr. Green bowuu

# 21
  • Мнения: 534
От утре купувам бял врачански камък и почвам чешмата  Whistling
тъкмо докато я построя и ще й дойде времето  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 212
Аз не мисля, че с чешмите е същото...там са вграждали образа на момичето, ама това звучи зловещо, все едно те зазидват и теб там...не мерси, надпис върху пейка е нещо съвсем различно.

# 23
  • Мнения: 6 993
Естер, по различни поводи са били строени чешмите. Не само да се вграждат образи  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 212
Естер, по различни поводи са били строени чешмите. Не само да се вграждат образи  Laughing

Може, ама какво да правя като съм си учила редовно по литература и не мога да забравя Гергана от "Изворът на белоногата"... изобщо в българския фолклор имало много зловещи ритуали...бррр

# 25
  • Мнения: 534
Смях не смях,обаче докато зидаха тухлите на новата къща
гледах да не завъртам много около майсторите  Rolling Eyes
и аз съм чувала,че се вгражда сянката на млада булка(девойка) в строежа,за да бъде по-здрав,
може и суеверие да е ,ама си ме беше страх  Blush

# 26
  • Мнения: 25 641
Естер, по различни поводи са били строени чешмите. Не само да се вграждат образи  Laughing

Може, ама какво да правя като съм си учила редовно по литература и не мога да забравя Гергана от "Изворът на белоногата"... изобщо в българския фолклор имало много зловещи ритуали...бррр

Първо, в чешми не са се вграждали образи, правели са го за мостове и други солидни градежи, с цел да бъдат здрави и стабилни. При чешмите не е така.
Това в поемата си е чисто селско суеверие и върло невежество.  Wink Laughing

# 27
  • Мнения: 534
Как'Сийке не бъди толкова сурова със старите суеверия и вярвания,
все пак във всяка самодива или караконджул има някакво очарование  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз не мисля, че с чешмите е същото...там са вграждали образа на момичето ...  надпис върху пейка е нещо съвсем различно.
и аз мисля така...
Изворът ще стане чешма, но за да е здрава основа й, в нея ще бъде вграден именно образа...

Пейка, като любимо място на двама, която е свидетел на близостта им ако щете - звучи много романтично.
Харесват ми дори и надписи, които аз не разбирам, но за точно някакви двама човека са специални.
Момента с "в памет" ми е малко по-странен ...



# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Нещо не ми харесва това "В памет на". Не за друго, ще ме натъжава. Инак, няма нищо ново под слънцето. Съвсем безплатно може човек да си издялка на някоя пейка:  Асан+Айше=ВНЛ.

Общи условия

Активация на акаунт