Диагноза 4 степен ЦКС на 1г и 4 месеца

  • 5 192
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 271
Ами действайте тогава с Войта! Има и кл.пътека по касата и напр. 3 и платени процедури.
А ако имаш възможност може рехаб. у вас да дойде следобед, за да има ефект. Има време да навакса.
Успех и скоро да се похвалиш със стабилно ходещо момченце!
  bouquet

# 16
  • Мнения: 45
Разбира се, че започваме, Борис има натоварена програма от понеделник и така ще бъде 3-4 месеца докато стане на 1 1/2 г. и после ще направим нов преглед. Дано се повлияе, макар че много късно започваме. Лошото е, че аз от 2 месечен го водя на рехабилитация като си мислех, че ще се подобрява, а като навърши 1 г и 2 месеца той като, че ли се влоши,а аз го чаках да проходи. В интерес на истината той се повлияваше от гимнастиката до 1 г.- пролази, намали се тонуса на ръцете, но сега като поузря се влоши пак - стегна ръцете, повече дясната и започна да стъпва лошо с десния крак. Най-важно е била Войта терапията, но чак сега разбирам...

# 17
Мешко106,

Границите за самостоятелно прохождане са между 9-тия и 15-тия месец \1г.3м.\.
Не се самозаблуждавай и не подвеждай и другите....

Магнитното поле се изписва на курсове от 10-15-20 процедури, като може да се стигне и до 30 процедури по преценка на лекуващия лекар.     Грешка няма !!

д-р Ив. Чавдаров

# 18
  • Мнения: 630
Мешко106,

Границите за самостоятелно прохождане са между 9-тия и 15-тия месец \1г.3м.\.
Не се самозаблуждавай и не подвеждай и другите....

Магнитното поле се изписва на курсове от 10-15-20 процедури, като може да се стигне и до 30 процедури по преценка на лекуващия лекар.     Грешка няма !!

д-р Ив. Чавдаров
Може да се стигне и до 30, но при нас беше невнимание и небрежност -лекуващата лекарка си мислела, че сме почивали.... Без коментар... А за прохождането - ами явно педиатрите са заблудени...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 356
mapkata,
на нас ни сложиха 4 степен на 11 месеца, като тогава дъщеря ми можеше само по корем да се обръща и ако я сложа да седи - седеше, но без да мърда и да се опитва да се изправи или премести. Ходихме при др Чавдаров на преглед, НО още тогава той ни каза, че нямаме спастика. Ходихме почти 6 месеца на гимнастика и сега действително нямаме проблем.

След като детенцето има спастика, доколко ще се повлияе не мога да предскажа, но след като ходи по мебелите съм убедена, че скоро ще се пусне и ще проходи. Според мен е важно да не се отказвате от гимнастиката, да я правите всеки ден и да сте настоятелни, независимо, че започвате чак сега там. Дори да не сте правили Войта досега, поне сте правили някаква гимнастика, не вярвам да е било съвсем без никаква полза. Не се обвинявай, правила си каквото си могла за да помогнеш на детето, и все пак сте започнали рано. В болницата по ДЦП работят отлични специалисти и рехабилитаторите са добри, аз съм страшно доволна от нашата рехабилитаторка, ще съм й благодарна до живот. Проучи добре въпроса с направленията: с талон номер 7 имаш право на 10 дни процедури /ако детето е с диагноза ДЦП или ДЦП неустановено/ или с талон номер 3 за физиотерапевт - 5 дни, в месеца.

Успех и дано проходите скоро и всичко да е наред.

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 12:49 от дъщерята на Мистрал

# 20
  • Мнения: 45
дъщерята на Мистрал, благодаря ти много за успокояващите думи. Борис е спастичен, но не е много- това е по думите на предишната ни рехабилитаторка- така,че се надявам да го преодолее. Като малък не беше спастичен в краката, но когато започна да ги натоварва застана на пръсти. Е, ние му правихме гимнастика за мускулния тонус и той се повлияваше. Гимнастиката му е помогнала все пак, но сме изгубили най-ценното време. От самообвинения няма смисъл разбира се.
 Правим всичко възможно и се надяваме...

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 14:06 от mapkaTa

# 21
  • София
  • Мнения: 323
Голямата ми дъщеря, която сега е на 12 г. и няма никакви неврологични проблеми, се обърна за първи път, когато беше на 6 месеца, и то от корем на гръб. Обратното обръщане го направи към 7 мес.възраст. Пролази на 11 месеца и проходи след годинка. Никога не и е правена рехабилитация. Имахме направление със съмнения за ЦКС, но аз не се съгласих с преценката на личния и лекар тогава и не направих изследване. В последствие нейното май се оказа чист мързел. Това беше просто за повдигане на духа. Често и времето помага. Ако детето има спастика,, лекувай го. Рехабилитацията помага. Аз лично не одобрявам войтата и не бих подложила детето си на това. Но това е личното ми мнение. Други смятат друго. Успех и вярвам, че скоро ще ходите.

# 22
  • Мнения: 45
Ами аз сега най-вече на войтата се надявам, като беше малък рехабилитаторката му правеше рефлекторни упражнения много малко и само 2 пъти на седмица, а аз вкъщи по 15 мин. горе долу. И въпреки това той се повлия доста, имаше пъпна херния, която се прибра вследствие на това минимално количество упражнения. Така, че съм абсолютно убедена в терапията. Пък има и толкова излекувани дечица, така, че... Започнахме вече вкъщи работа и според мен стреса за детето е поносим, имам предвид,че Борис е голям и когато му говоря и забавлявам той не плаче. Нервира се на това че е хванат натясно:))) Абсолютно съм за! Още е рано да се каже, но съм сигурна, че ще му се отрази добре

# 23
  • Мнения: 45
Здравейте отново на всички Simple Smile

Пиша  за да ви се похвалим. След 10 дена упорита и постоянна работа имаме голям напредък. Борис вече стои сам около 10 сек. дори и повече (дори вчера направи няколко крачки като го придържах леко за кръстчето без да го карам насила), гръбчето и вратлето заякнаха, поприбра дупето, отпусна много мускулния тонус на ръцете и краката. Има по-голяма свобода на движенията. Психически също много се промени, постоянно крещи и вика нови думи, увеличи времето на концентрация, реагира бързо, играе си сам доста време. Абсолютно всичко, което някой възрастен направи, дори и само веднъж го повтаря.  И не на последно място- толкова е весел и щастлив, че място не може да си намери Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 2 356
Браво на Борис. Много се радваме.   bouquet Нека скоро тича и всички проблеми да забравите. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 414
сега виждам темата...много се радвам за Борис Hug надявам се да напредвате все така бързо и скоро да ни съобщиш, че всичко е наред вече!  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 698
Бравооооооооооо!!! Много се радвам   bouquet !

Общи условия

Активация на акаунт