идеи за коридор

  • 21 318
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 460
може,но сега съм на работа!ще ти пратя на лс!

# 16
  • Мнения: 264
може,но сега съм на работа!ще ти пратя на лс!

Благодарско Grinning

# 17
  • Мнения: 10 604
може,но сега съм на работа!ще ти пратя на лс!

Благодарско Grinning

и на мен, и на мен!!! Може и на мейла!

# 18
  • Мнения: 69
    На мен ми хареса цвят люляк ,при добро осветление ефекта е много приятен.Ако ключът е от тези с постепенно усилване на светлината ,всеки път ще получаваш различен нюанс на цвета.Така е в хола ни ,а в коридора е лимон.Ако знаех щях да ги разменя.Иначе всяка стая е с различен цвят.

# 19
  • Мнения: 1 561
За стените ли говориш или за друго?

# 20
  • Мнения: 742
 #Cussing out
тесен, дълъг, тъмен....

Чудя се какво да го правя. Представете си пет метра  дълъг и 90 см широк ръкав- едната стена е непрекъсната, на другата има врата.  В момента е в безличното бяло и си чака разкрасяването.

Идеи?
 Praynig

# 21
  • Мнения: 264
#Cussing out
тесен, дълъг, тъмен....

Чудя се какво да го правя. Представете си пет метра  дълъг и 90 см широк ръкав- едната стена е непрекъсната, на другата има врата.  В момента е в безличното бяло и си чака разкрасяването.

Идеи?
 Praynig


И моя е подобен, само че е малко по-широк Grinning
Мисля да го правя в сиво с тъмен гранитогрес yes

# 22
  • Мнения: 742
ама няма ли да стане още по-тъмен...

не съм много фен на сивото. Ще ми се да е нещо по- свежарско.

# 23
  • Мнения: 264
Незнам за теб, но аз много си падам по-тъмните цветове, но коридора няма да го правя толкова тъмен Grinning

# 24
  • Мнения: 326
#Cussing out
тесен, дълъг, тъмен....

Чудя се какво да го правя. Представете си пет метра  дълъг и 90 см широк ръкав- едната стена е непрекъсната, на другата има врата.  В момента е в безличното бяло и си чака разкрасяването.

Идеи?
 Praynig


Според мен оранж или зелено, може и жълто или люляк, пепел от рози,  от тези наситените свежи цветове. И много светлина - или скрит луминисцент или някакви модерни осветителни тела по стената - тази която е цяла + някои пана или картини или нещо такова. Ще стане много ефектен твоя дълъг коридор  Peace   bouquet

# 25
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
#Cussing out
тесен, дълъг, тъмен....

Чудя се какво да го правя. Представете си пет метра  дълъг и 90 см широк ръкав- едната стена е непрекъсната, на другата има врата.  В момента е в безличното бяло и си чака разкрасяването.

Идеи?
 Praynig


Според мен оранж или зелено, може и жълто или люляк, пепел от рози,  от тези наситените свежи цветове. И много светлина - или скрит луминисцент или някакви модерни осветителни тела по стената - тази която е цяла + някои пана или картини или нещо такова. Ще стане много ефектен твоя дълъг коридор  Peace   bouquet

Мх, освен това си го представям с едни огромни огледала. А картините или паната ще го направят божествен.
Не съжалявай за размера му, а го превърни в едно бижу, за да ти доставя удоволствие като минаваш по него.

# 26
  • Мнения: 533
моля ви даите ми идеи как да направя коридора си.искам да е в кафяво и златно .представям си го по класически стил нешто по тежко помогнете ми моля вил


Има страхотни идеи .    http://www.napravisam.bg/?id=koridor

# 27
  • Мнения: 1 449
#Cussing out тесен, дълъг, тъмен....
Чудя се какво да го правя. Представете си пет метра  дълъг и 90 см широк ръкав- едната стена е непрекъсната, на другата има врата.  В момента е в безличното бяло и си чака разкрасяването.
Идеи?
 Praynig

Използвай всякакви начини за визуално разширяване. С "натрупване" може да се получи чудесен ефект.

Цветове
- светли, студени, пастелни (ярките и топлите зрително стесняват)
- бяло

Огледала
- големи, с височината на вратите примерно
- да опират до пода т.е. да няма цокъл на стената
- с минимален фасет, без рамка
==> Ефектът е зрително продължение на пода в огледалото

Осветителни тела
- да не с в средата на тавана, а несиметрично разположени
- може (и) по стените
==> Много добър трик за визуално разширяване

Насочена светлина
- към всяка от дългите стени
- насочена в горната 1/2 или 1/3 част
==> Ефектът е, че светлината "избутва" стените настрани

Подова настилка
- поставена перпендикулярно или по диагонал (диагоналът придава динамичност)
- може да се направят 1-2 светли ивици на тъмен под (или обратно) от теракота, чрез шарката на килима и т.н.: 1/ подчертава се диагонала; 2/ дългото пространство се разделя на части и зрително се съкращава; 3/ ивицата служи като акцент и отвлича вниманието от теснотата

Таван
- може декоративен елемент под диагонал или перпендикулярно
- умерено използване на този трик, да не прихлупи тясното пространство

Декорация
- картини, само рамки за картини, пана, детски рисунки, цветни камъчета, залепени направо на стената...
- така излизаш извън функционалното предназначение на коридора да свързва пространства и го превръщаш от необходим "придатък" - в пространство със свой живот или дори в акцент на жилището

# 28
  • София
  • Мнения: 275
Моят също е доста голям, Г-образен, май е някъде към 7 кв.м., с голям четирикрилен гардероб.
Само съм го започнала донякъде, стените са с тапети ( светло златисти) и леко лъскави със фриз от друг тапет с вмъкнати керемидени и кафеникави нотки.
Подът ще е гранитогрес дюс ( еднакъв както в коридора така и в кухнята ) в керемидено/бежово/кафеникаво, малко по-тъмен ПВЦ перваз за да си набутам там кабелите, едно голямо нестадартно огледало и асиметрична закачалка. За в бъдеще ще сложа и окачен таван.
Това съм замислила аз. Чао и успех  Peace
Използвай и съветите на ellyst, абсолютно е права.

# 29
  • София
  • Мнения: 454
Тук също има интересни идеи http://master-service.ru/gallery/photo.php?ID=2332&SOURCE=2319

Общи условия

Активация на акаунт