Въпрос за шофьорска книжка

  • 1 432
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 488
Аз също си карам с книжката от преди да се омъжа. Спирали са ме за проверка, никакъв проблем.
Валидна е до 2009, тогава ще ида да я сменя.

# 16
  • Дъблин
  • Мнения: 330
Аз си смених книжката, точно днес си взех новата, с новата фамилия. Препдолагам, че има някаква глоба, защото когато си взимах новата Л.К. в районното ми казаха "Имате и шофьорска книжка, срокът да е смените е 1 месец от получаване на новата лична карта".
Та така, реших да съм законна, че вече имах едно спиране от катаджия, безпроблемно за щастие  Grinning

# 17
  • Мнения: 6 164
Щом има срок за смяна на книжката, при смяна на името, значи, че при нарувашане и неспазване на срока, би трябвало да има глоба. ИНаче никой не би спазвал сроковете. Не е ли така?  Wink

По принцип има, но на практика никой не иска. Или в много редки случаи да се паднеш на някой заядлив да иска. Същото беше и с личната карта след брака. Специално четох теми, едни казват, че не са ги глобили, други, че са... Е, мен не ме глобиха за щастие. Grinning
И аз си карам със старата шофьорска книжка, която е с моминското ми име /тъй да се каже/.
Може ако имам време да я сменятая година, и без това имам още точки да взимам, отпреди 2 години вече. ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 190
Благодаря ви много за отговорите   bouquet
Донякъде ми се изясниха правилата, а именно че няма такива  Mr. Green
Ако сколасам, ще си вадя книжка, ако не - по нататък. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт