А ако гаджето Ви убие човек на пътя...

  • 3 930
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 270
Дано не се случва на никой!
Но ще искам да си понесе последствията . . .

# 61
  • Мнения: 565
Много е относително.Зависи от причината- ако не е виновен -зад него съм.Също бих стояла зад него , ако е някаква абсурдна ситуация , в която е виновен.Брат ми например, преди години на паркинг, на заден ход, бутнал една баба, която минала зад колата.Ударила си главата и починала след няколко дни.Това е абсурдна ситуация, може да се случи на всеки. Но ако се е напил и се е качил в колата си- Naughty Това е абсолютна безотговорност-съжалявам. И все пак, отново има НО. Ако след това наистина е разбрал каква глупост е направил....зависи от поведението и реакцията му.
А относно конкретния случай- не проумявам как може да участваш в кампания "не карай пил" и да се качиш пиян в колата ooooh!

# 62
  • Мнения: 254
Не бих го напуснала. Надявам се и той мен, ако ми се случи нещо подобно. В такъв момент човек има нужда от най-близките, за да се пребори и да не допуска повече да стават подобни неща, ако я няма тази подкрепа, може да залитне в много лоша посока.
Peace

# 63
  • Канада
  • Мнения: 494
Ако наистина го обичам гаджето,не бих го зарязала!На всеки се случва,никой не е застрахован от такова нещо.А ако ролите се обърнат-аз няма да съм въобще щастлива,ако човека на който съм имала доверие ме изостави!
Да уточня,че такава ще ми бъде реакцията,ако става въпрос за нещо не предумишлено!

# 64
  • Мнения: 211
не проумявам как може да участваш в кампания "не карай пил" и да се качиш пиян в колата ooooh!

Именно!!!

# 65
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Доста силни изказвания прочетох.
Само едно ще ви посъветвам - не се заричайте, не бъдете крайни и не дърпайте дявола за опашката.
Преди няколко часа за секунди се видях с раиран костюм.
Нямаше да съм виновна, изскочи колата от паркинга, който е малко след Южния парк - без да се огледа, с набиране пресече всичките 4 ленти ooooh!
С фордче фиеста беше камикадзето, тежи не повече от 500 кг, моята кола е 2 тона - с каквато и скорост да се движех щях да вляза вътре при него и да стане на ваденка шофьорът.
5 метра по-напред да бях, нямаше да мога да спра, нито колата зад мене, нито този отдясно, нито тези в насрещното.

Случи се точно преди 10 години и на любимия, на прав път кола му навлезе в платното, той нямаше моя късмет обаче - стана катастрофа и човекът в другия автомобил почина Confused.
Баща ми загина преди 28 години при катастрофа, удари го на завой Икарус, слизащ от Тихия кът. Не осъдиха виновния.

Просто мислете като шофирате, друго не мога да кажа.
Където и да си, дори в друга държава, качиш ли се зад волана с единия крак си в гроба, а с другия - в затвора.
Това е тъжната реалност.

# 66
  • Мнения: 934
Ако е по негова вина, много ще се замисля дали точно той е човекът за мен.

# 67
  • Мнения: X
Едва се бяхме запознали със съпруга ми и се случи трагедия. Няма да навлизам в подробности, само ще кажа, че на него му предстоеше дело, аз не знаех какво ще се случи, но вече бях влюбена в него, постепенно се сближавахме. Знаех какво предстои и с детския си акъл (нямах 16г.) се впуснах в тази връзка. Не знаех как ще свърши всички, но явно съм предчуствала, че това е МЪЖЪТ за мен. Заедно сме от тогава и сме много щастливи. Надявам се за вечни времена!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 6 167
днес минах  с колата покрай затвора и видях чакащите за свиждане и се сетих за тази тема.
ужасна тема...

ако се случи такова нещо и то е нещастен случай, неумишлено, пък било то и пил  - ще се боря с всички сили да го отърва. ще продам всичко, ще платя на всички и ще го отърва.
жертвата - ще страдам за почернения им живот ( на близки и роднини), но ще се боря за моите близки и роднини, за себе си и за нашия живот.
не вярвам в 'око за око' максимата, вярвам в 'милост искам, а не жертви'.

в случая с максим стависки ми е мъчно за хората, чиито живот е погубил.
пишлеме със златен медал и хамър.
но само като се замисля какво преживяват роднините му, гаджето му, това, че животът му, техния живот свършва за някаква милимунда поради някаква глупост - съжалявам и тях , ама много.
не знам може би парично обезщетение ще искам. отнемане на книжка доживот, но не виждам смисъл да почерня и майка му на това момче, и жена му и всичките околко него, за да го видя зад решетките. кой ще върна така?
само страдание ще причиня.

май съм много жалостива..


# 69
  • Мнения: 1 942
Lennie, и аз така разсъждавам. Виждам, че другите мислят друго, но съм такава жалостива ...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт