Отговори
# 90
  • Мнения: 1 770
За моя меломански ум е трудно да се спра на малко велики песни - те са много и се борят коя по напред да застане. Но ето все пак две заглавия от мен на песни, в които умът ми наркотично се опива....

Кавърът на "Dust In The Wind" от Kansas - Nana, I Close My Eyes

Poets Of The Fall - Carnival Of Rust

# 91
  • Мнения: 500
http://www.youtube.com/watch?v=upenR6n7xWY Една от многото които харесвам на Bon Jovi.......

# 92
# 93
# 94
  • софия
  • Мнения: 25 470
Как можах да забравя: Lenny Kravitz (и особено албума 5).

100jan, невъзможно е да кажа само една песен. Има толкова много страхотни песни. Според настроението в един момент една е по-велика от друга, в следващият е другата.

# 95
  • Мнения: 150
100jan, невъзможно е да кажа само една песен.
Еее! Там е работата, че всеки може да изброи стотина парчета. Simple Smile

# 96
  • Мнения: 2 697
Най-великата песен за всички времена е мноооого трудно да назова, но в последно време ме разтърсват емоциите и чувствеността в "Je suis malade" на божествената Лара Фабиан Heart Eyes

# 97
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
http://www.youtube.com/watch?v=xacxT9SX22M - Rainbow-Temple of the king

http://www.youtube.com/watch?v=43ip_yEHs1w - Sleeping (In the fire)- W.A.S.P. (няма такъв глас Simple Smile )

# 98
  • Мнения: 8 999
99 % от изброените тук песни ми харесват много. Но единствената, която, колкото и често да слушам, ме сграбчва неизменно малко под гръкляна, стиска здраво и не пуска, докато не се задъхам и не пророня поне една сълза /когато си я слушам сама - и повечко сълзи/, е песента на Емил Димитров "Каква невеста си била ти, мамо" /не знам дали заглавието е точно така, но се надявам да се сетите за коя става дума/

# 99
  • Мнения: 977
99 % от изброените тук песни ми харесват много. Но единствената, която, колкото и често да слушам, ме сграбчва неизменно малко под гръкляна, стиска здраво и не пуска, докато не се задъхам и не пророня поне една сълза /когато си я слушам сама - и повечко сълзи/, е песента на Емил Димитров "Каква невеста си била ти, мамо" /не знам дали заглавието е точно така, но се надявам да се сетите за коя става дума/

Песента е:
Емил Димитров - Писмо до мама

# 100
  • Мнения: 1 371
Nirvana
и пак ...
Макар вече да не ги слушам , те си остават номер едно от детството ми.

# 101
  • Мнения: 668
99 % от изброените тук песни ми харесват много. Но единствената, която, колкото и често да слушам, ме сграбчва неизменно малко под гръкляна, стиска здраво и не пуска, докато не се задъхам и не пророня поне една сълза /когато си я слушам сама - и повечко сълзи/, е песента на Емил Димитров "Каква невеста си била ти, мамо" /не знам дали заглавието е точно така, но се надявам да се сетите за коя става дума/

Песента е:
Емил Димитров - Писмо до мама

Току-що чух за първи път тази песен и си поплаках доста.
И текста, и гласът на Емил Димитров са невероятно въздействащи!

# 102
  • Мнения: 1 937
Покрай темата се запознах с Poets Of The Fall , благодарение на Yvette. Приятно съм изненадана.

Велики песни не мога да изброя - има твърде много изпълнители, които харесвам и които са моите изпълнители на всички времена: Toto, Asia, Chicago, Rush, Marillion, Dire Straits, Van Halen, Def leppard, Rainbow, Whitesnake...

# 103
  • София
  • Мнения: 5 758
Мислех да правя и аз списък, но с оглед на призива на автора да е само една - сега избирам това I Put A Spell On You  Heart Eyes песен от времето, когато не съм била родена, но звучаща силно дори и сега
не, че не е така с песните на Рейнбоу, Пърпъл, Уайтснейк - за мен това са великите, защото са надживели годините
иначе обичам и Металика, и Депеш, и Гънс, и още много...

# 104
  • Мнения: 3 146
Поздрав за темата и най-вече за заглавието.
На песен не мога да се спра, но би било нещо по-твърдо.
И, да, Саундгардан са много добри.

Общи условия

Активация на акаунт