На колко години децата ви започнаха да познават цветовете?

  • 6 510
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 880
Между 2 и 2,5 години. Започна със светофара за пешеходци (червено и зелено) и постепенно научи и останалите.

# 16
  • Мнения: 94
Бобо още не говори добре,скоро ще стане на 3 г.,но като го питам къде е жълтото слънце ми го показва или къде са лилавите теменужки,също.

# 17
  • Мнения: 2 622
Дъщеря ми Жаклин е на 4г.и познава цветовете от няколко месеца.

# 18
  • Мнения: 1 238
На около 3 години ги знаеше вече всичките. Не ги бърка. Даже се кара ако аз кажа нещо погрешно, напр. жълтата чашка, пък тя се окаже оранджева. Понякога се случва нещо да има някакъв странен цвят, който бие на два цвята едновременно, и ако аз кажа единият, тя естествено казва другия.  Grinning Grinning Grinning Grinning

# 19
  • Мнения: 550
Аз мисля,че цветовете се учат.Децата разпознават цветовете,(освен ако не са далтонисти),безпогрешно,просто е нужно да научат кой как се назовава! Grinning

# 20
  • Мнения: 188
Голямата ги познаваше когато беше на около 4г, но малкия е вече на 4г и малко и все още не ги познава  Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 863
Синът ми на 3г, дъщеря ми ги знаеше преди да навърши 2г.

# 22
  • Мнения: 4 496
Големия ги научи в първа група на детската градина,т.е. на 3 години.Малкия в момента е на 2,7 години,и той още е наникъде... newsm78

# 23
  • Мнения: 4 451
Моята щерка се научи да ги разпознава на 4г.

# 24
  • Мнения: 374
Дъщеря ми е на 2г4м и познава цветовете, но не съм искала непременно да ги научава. Просто много често назовавам предметите с цветовете им и с течение на времето тя ги е запомнила.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 397
На около 2 и половина. На три вече знаеше сиво, лилаво, цикламено. За сметка на това доста късно се научи да говори разбираемо.

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не помня. Обаче мога да ви кажа добър начин за научаване.  Mr. Green Мъжът ми купуваше бонбонки "М&М", а дребният познаваше цвета на всяко бонбонче. Ако не познае, не го изяжда. Научи цветовете за две опаковки, ламята му с ламя.  Joy Joy Joy
П.П. Уроците да се провеждат след обяд и то не със съдържанието на цялото пликче.  Joy

# 27
  • Мнения: 952
Не помня. Обаче мога да ви кажа добър начин за научаване.  Mr. Green Мъжът ми купуваше бонбонки "М&М", а дребният познаваше цвета на всяко бонбонче. Ако не познае, не го изяжда. Научи цветовете за две опаковки, ламята му с ламя.  Joy Joy Joy
П.П. Уроците да се провеждат след обяд и то не със съдържанието на цялото пликче.  Joy

хахаха това е най добрия начин да се научат цветовете Laughing Laughing и малкия така ги научи основните цветове,но не ги назовава защото бърза да ги налапа

# 28
  • Мнения: 7 821
И двамата около 2г и 3,4м вече ги познаваха.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 326
На около 2,3 г. основните на оклоло 2,6 знаеше почи всичките...напр. различава розово от лилаво.

Общи условия

Активация на акаунт