От кога без следобеден сън?

  • 2 875
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите деца и двете много обичат да спят и то по много.
Големият спря да спи следобед на 7 години, когато тръгна на училище, но и тогава му се е случвало да си ляга, само и само да не седне да пише.
Малката е на две години и става към 10,30-11ч. и то аз я събуждам и към 13,30-14ч отново заспива с желание и спи до към 17-18ч. Вечер обаче заспива късно, но все пак е спала почти цял ден.

# 46
  • Мнения: 2 722
Държа на следобедния сън, защото иначе вечер е превъзбуден и нервничи за всичко. За лош късмет и двамата са на принципа "от сън спомени няма"
За сега с уговорки успявам да сложа баткото в леглото, но никога не е преди 15 часа. А в яслата пръв заспивал най-послушно  newsm78
Според мен колкото по-късно се премахне следобедния сън /стига да не пречи на нощния, разбира се/, толкова по-добре.

# 47
  • Мнения: 525
Гледам да я слагам да спи следобяда, защото до вечерта ще стане ужано кисела и раздразнителна. А пък и смятам, че е по-добре да си почине (следобяда спи по 3 - 4 часа и това не и пречи да заспи и рано вечерта), то и аз имам нужда от почивка, нали?

# 48
  • Мнения: 1 172
Спи си, и няма признаци скоро да се отказва от следобеден сън.

Детегледачката го научи на ред - като стане време за сън, го слага в кошарата му, в пижама (за да знае, че ще спи). Не е длъжен да спи, но си играе кротко там, или си тананика нещо, или си говори на 1-2 играчки, които е взел при себе си. Рядкост е да не спи през деня. Имал е не повече от 4-5 такива дни. При всички случаи обаче, тези 2 часа се прекарват тихо и кротко - без беснеене.
От градината не са се оплакали, че трудно заспива. Явно и там е от примерните Wink

За вечерта - ако сутрин става в 7, вечер задължително заспива около 22-22.30. Ако няколко поредни сутрини става в 9, задължително си премества режима и започва да ляга около полунощ.

Общи условия

Активация на акаунт