Към мамите родили в АГ,ОБ или "Майчин дом" - Варна

  • 12 762
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 796
Здравейте,
Искам да попитам в Окръжна трябва ли да си носиш нощница?
Най-добре си вземи поне 2 нощници,защото тази ,с която ще раждаш ще се наложи да се изпере веднага след това,да имаш резервна да си я сложиш/от личен опит ти го казвам/ Simple Smile

# 31
здравейте !!!
Горещо препоръчвам д-р Скочев от ОК

# 32
  • Мнения: 502
Извинете за тъпия въпрос, но какво количество лигнин се иска?Във всички списъци пише лигнин, но колко трябва да си взема?

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Извинете за тъпия въпрос, но какво количество лигнин се иска?Във всички списъци пише лигнин, но колко трябва да си взема?
На мен не ми стигна един пакет за болницата, използвах още половин, а другото за кърпички вкъщи. Ще те излъжа обаче, май бяха по половин кг пакетите, така ги продаваха, но може и да бъркам. Има един който е чисто бял, по-хубав е.

# 34
Здравейте мами ,аз раждах в окр.б преди две години и половина и немога да се изкажа ласкаво за там първо ме приеха с изтекли води в 36 г.с. и знам че когато ти изтекат водите трябва да родиш до 24 яаса само че не мене ме оставиха 33 часа без води и от там още сърбам попара катои да е никакво внимание никой нищо не ти обяснява аз питам кога как и никой нищо не ти отговара даже акушерката ми се развика  за това че съм оитала сега тя незнаела доктора спял и аз да съм си лягала както и да еродих със сто зора детенцето ми беше изтинало в мен беше се усукало около пъпната връв и се роди с бронхо пнеомония не ми го дадаха изобщо като питах как е ми се отговаряше само с добре е и това е на третия ден ме извикаха да сляза с него на ренген и от там вече много се ядосах защото се оказа че изобщо не е добре влошисе и беше кум своя край  с линейка го прехвърлиха в АГ-то  и там вече го оправиха много съм благодарна на др. Ангелова голям специалист и човек тръгнах си по най бързия начин от окр.б. след много караници даже не искам и да стъпвам там радвам се че детенцето ми е добре и най вече живо защото можеше и да не е заради големите специалисти в окр. б. затова за второто съм решила АГ. и ще си платя за 7 ет.за да избегна мръсотията долу и мургавелките. Но това кой къде ще роди си  е личен избор .аз също не одобрявам майчин дом защото ужким си плащаш а ако стане нещо детенцето ти пак отива в АГ -то.
Успешно раждане и весели мигове .

# 35
  • Мнения: 53
Чудя се и се ядосвам ,защо позволяваме да даваме пари и да пълним гуши, като искаме да дадем живот!
Ако можете - бъдете смели и не се поддавайте на страха да си платите ,уж да родите по всички правила едва ли не. То каквото ще става, става без да се усетим. Пиша този ред на мисли, защото аз си позволих лукса да родя с уговорка, да платя пари , които взех назаем, "с нагласата" че ще ги давам.Добре ,че бебето се роди розово и здраво,въпреки че пъпната му връв се скъса и плацентата остана в мен. За зашиването - не ми се говори!Трябва да си правя операция сега заради недобре зашити външни шевове и ме е страх. А пък нормален интимен живот-какво да кажа!
Това е защото се изплаших и реших да дам пари.
Иначе още веднъж да кажа ,че персоналът от окръжна болница си свърши работата както трябва до края на моя престой.
Само дето някой друг си прибра пая в джобчето!

# 36
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Има ли ги някъде във форума тези списъци с необходими неща за АГ Варна или от там трябва да ги взема?

# 37
  • Мнения: 2 746
Аз също се интересувам от списък с необходими неща за родилка и бебе в АГ. Ще следя темата.

# 38
  • Мнения: 2 100
На всички места има списъци с необходимите неща за раждане. Но мога да дам само списък за ОБ-Варна, който преписах днес:


Приемането на бременни в родилно отделение се извършва по следния ред:

Приемът се осъществява от дежурен лекар и акушерка

1. Попълва се историята на бременността и раждането, заверка в спешен център - първи етаж (регистратура)
2. Бременната попълва информирано съгласие за извършване на необходимите й медицински услуги
3. При приемането всяка бременна представа:
-лична карта
-направление за хоспитализация
-карта за наблюдение на бременността (или друга медицинска документация)
-тоалетни принадлежности
-чехли, нощница, хавлия
-памперси - 10бр., лигнин - 1кг., йод-100мл.
По възможност багажът да бъде в големи найлонови чанти, а не в сакове.


Добре е да си носите и лъжица, вилица, чаша и чиния, независимо, че не са упоменати!

За тези от вас, които ще раждат секцио, незнам дали този списък ще търпи промени, най добре да се посъветвате на място!

# 39
  • Мнения: 689
Списък за АГ болница:

- ЛК , направление за раждане , обменна карта
- памперси – по 5 бр. на ден
- крем против подсичане
- мокри кърпи
- чехли и джапанки
- нощници - 2 бр.
- тоалетни принадлежности
- вилица, лъжица, купичка и чашка
- лигнин - 500 гр.
- дам.превръзки - 2 пакета
- чаршафи
- дрешки за бебчо/пелени
- хавлия
- бельо
- зарядно за телефон


Списък за Майчин дом:

- 2 нощници
- чехли
- тоалетни принадлежности
- бельо
- дам.превръзки
- хавлия
- биберон-залъгалка

# 40
  • Мнения: 162
Аз родих на 5 юни  в Майчин дом  секцио и ме изписаха на 8-ми сутринта, а на епикризата беше написано че ме изписват на 9 а същия ден беше 8-ми, има ли други майки като мен  newsm78 ?

# 41
  • Мнения: 2 746
Аз родих на 5 юни  в Майчин дом  секцио и ме изписаха на 8-ми сутринта, а на епикризата беше написано че ме изписват на 9 а същия ден беше 8-ми, има ли други майки като мен  newsm78 ?

Защо питаш, какво точно те притеснява? На мен ми се вижда малко странно това, че си била в болница само 3 дни след секцио /еех, любимото секцио на докторите на МД/

# 42
  • Варна
  • Мнения: 467
Аз родих на 23.07. вечерта нормално в Окръжна болница. При нормално раждане ми казаха, че за да ме изпишат трябва да са минали 72 часа от раждането т.е. това означаваше четвъртък вечерта и съответно трябваше изписването да е в петък. Но ни изписаха в четвъртък, раждането беше много леко, аз и бебо бяхме добре. На всички документи пишеше, че са ни изписали в петък, бяха ме предупредили за това. Но за секцио си е малко три дни.

# 43
  • Мнения: 324
Списък за АГ болница:...
Този списък и за ВИП етажа ли важи?

# 44
  • Мнения: 689
Списък за АГ болница:...
Този списък и за ВИП етажа ли важи?
Да, но мисля че там ти дават чаршафи - не трябва да носиш твои.
Но по-добре да каже някой, който е лежал там - аз бях на 4-ия.

Общи условия

Активация на акаунт