Каква бебешка количка да избера?

  • 22 200
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 295
И аз съм си харесала Чико  0.2 кортина Дуо,но мисля да я взема без коша за кола.Дали ще ми свърши работа зимата???Че аз под комбинирана количка разбирам количка с 1 кош...а тук все пак имаме и кош за кола.

# 61
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз съм се ориентирала към Маг Ингланд ( задължително с големи гуми), защото нашето бебче ще е януарско, а и мисля, че е много по-удобно за новородено да има зимен кош, който може да се ползва като порт, а и бебока е по-защитен.

# 62
  • Мнения: 297
Бих те посъветвала да внимаваш много при избора на количка. Когато аз избирах, се доварих на продавачката в магазина, която с една ръка успя да сгъне количката, която ми препоръчваше горещо. Бях се поровила из Интернет и видях, че този модел, който беше от новите тогава, е по-лека количка - 9 кг., а повечето колички бяха около 15 кг. и прецених, че ще ми е по-лесно, а и щом така лесно се сгъва. Уви, впоследствие видях, че други колички се сгъват също така лесно, а и заемат по-малко място като са сгънати. Нашата заема целият ни багажник на колата. Ужас! А що се отнася до студеното, препоръчвам ти да избереш количка, на която сенника и другите части са по-дебелички /подплатени с дунапрени или нещо от този род. Нашият сенник е само от плат и се закача с копчета за основата и аз през зимата много се притеснявах да не духа от някъде. А що се отнася до зимния и летния кош - това е най-малкият проблем. Моето дете започна да иска да гледа още преди да се научи да седи самостоятелно. И се принудих да обърна количката да гледа напред, защото така само може да се изправя гръбчето на количката на няколко положения на височина. Така, че зимния кош вече не ми беше нужен. Детето просто иска да се разглежда докато се движим.
Съветвам те да потърсиш из Интернет сайтовете колички, просто така - да ги разгледаш, да имаш предварителна представа. Но е добре и в магазините да попогледнеш. Успех!

# 63
  • Мнения: 2 336
Аз си взех комбинирана на Чиполино поради следната причина- към нея има кошница за кола, лека е лесно се управлява и кошът от долу не е малък Според мен това са най-важните неща при изборът на количка независимо дали е комбинирана или не.

# 64
  • София
  • Мнения: 593
Така аз сьм с Чико Кортина 0.2 за чедьрчето сложила сьм го при страничната дрьжка дето е за носене.Сложено е фронтално т.е. отвора на устройството сочи кьм количката.За големината влиза вьв Фиат Уно ако багажника е пьлен седи права на предната седалка до шофьора на пода и подпряна на самата седалка .Тежи 9.5кг. не мисля да взимам лятна а дребната е родена март.Честно казано ако говорим за зима дето детето ти е с космонафт завито или с термо чувал и няма да му е добре ще му е студено и т.н. значи изобщо не е за навьн. NaughtyСмятам количката за най- добрата си покупка и благодаря на всички от форума които ме посьветваха за нея и специално на Бодливка

# 65
  • Мнения: 132
giordani 3 per 8 срахотна количка/има зимен кош,летен вариант,столче за кола,чанта,дъждобран/сравнително лека,много маневрена и не на последно място струва 700лв,вместо 1050 или 1300 за същия модел на чико,а по нищо не и отстъпва....успех Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 7 191
Още един глас за Chicco CT 02.
Комбинирана, без зимен кош, но идеално става и за зимата.
Вярно е, че миналата зима беше много топла, но от друга страна, ако навън е -10 градуса и има виелица, надали бих излязла с каквато и да било количка  Mr. Green
Прочети и другите теми от форума, защото наистина има много фактори при избора на количка, не само наличието на зимен и летен кош.

# 67
  • Мнения: 123
 Аз смених 3 колички за 9мес.Имах и Маг Ингланд"Принцес", удобна е за зимата, на модела с въртящите се гуми само, иначе са тежки и едвам се събират в колата.Иначе що се отнася за зимният кош, купуваш си чанта "бейби порт" и си решаваш проблема.Не знам колко пари си готова да дадеш за каличка, ако е за около200-250 лв. те съветвам да си вемеш"Чиполино", има и малко по-стари модели невероятно удобни.За около 400-500лв. може да се намери "Чико".
Само не купувай "бертони", първата ми кол.беше с тази марка, а и всички познати, които имат колички с тази марка-никой не е доволен. Успех в избора!

Общи условия

Активация на акаунт