Храни за деца с алергия към белтъка на кравето мляко

  • 37 956
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Здравейте майчета!Моля да ме извините ако подхващам вече коментиран проблем.За съжаление не разполагам с много време да прочета мненията и коментарите,затова ще пристъпя директно към въпроса.Знае ли някоя от Вас в кои аптеки се купува Фризопеп с протокол от здравната каса?Предварително Ви благодаря за разбирането.

# 61
  • Мнения: 1 492
Аптеката се намира на ул.Георги Софийски 28. Аз поне от там взимах.

# 62
  • Мнения: 28
Здравейте,искам и аз да се включа в темата макар  да нямам все още  бебе,но ми предстои.Изчетох  всичко до тук и както  виждам по вечето  дечица превъзмогват алергията благодарение на  новите храни специално за такива деца.Аз съм с алергия от бебе към  белтъка на  кравето мляко,най-тежка форма на  алергия,не мога да  пипам храни които  го съдържат а камо ли да  ям,само  при допир на  храна  съдържаща мляко или негови производни( сирене,масло,кашкавал,мляко без значение  от това дали е  краве,овче,козе и т.н.и храни които  ги съдържат)ми преминава през порите на кожата става реакция с кръвта ми ,подувам се и  се задушавам понеже  съм и  асматичка .Винаги е завършвало с болница и орбазони,системи и кислород.Не ям нищо купено от магазин което е готово за ядене вкл.  вече и салами,кренвирши,луканки и т.н плюс кайми.Имах натрявяне от  парче салам в което е имало смляно виме и от там  направих реакция 24 часа  в кома, и съживяване на сърцето  с апарат.Та моето притеснение е как ще си храня  детето и с какво ако  недай си боже  е като мен ,изпитвам страх от това   с какво ще го захранят след раждането му  още в болницата и след това.Разгледах темите във форума,но такъв случай като моят не срещнах,ако има  мами които са с моето заболяване и са родили или имат такива  деца, моля да  ми пишат

# 63
  • Мнения: 172
Ами това вече наистина е алергия, всичко останало е непоносимост към храна...

# 64
  • Мнения: 141
Моята бебка също е с АКБМ,откриха я в началото на 2 месец.Храним се с Аптамил ADC.Вече и всички видове пюрета - зеленчукови,плодови,местни без мляко,безмлечни каши.Давам всичко,което не съдържа мляко..Сега сме на 7м и половина.

# 65
  • Мнения: 1
Здарвйте мами, искам да попитам дали като направите някои сладки със адаптирано мляко те имат някакъв срок в които могат да се ползват, защото на кутията на адаптираното мляко пише че може да се ползва в рамките на един час след приготвянето

# 66
  • sofia
  • Мнения: 786
Чела съм че АМ млякото не се подлага на високи температури. АКо го слагаш в сладки със сигурност има съставки в АМ които стават отровни.

# 67
  • sofia
  • Мнения: 786
Това ме спира да използвам и детската кухня ЯН БИБИЯН - как така готвят с Фризопеп?! Да им се чудиш, според мен трябва да се назначи проверка от ХЕЙ

# 68
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕИТЕ И НИЕ ИМАМЕ ТАКАВА АЛЕРГИЯ САМОЧЕ Е С РАСТРОИСТВО ВЕЧЕ СМЕ НА 1ГИ2 МЕС  КАКВО МОГА ДА И ДАВАМ ОСВЕН НАН ХА2

# 69
  • Мнения: 141
Ние също бяхме с алергия,откриха ни я първия месец след като не наддаваше и повръщаше АМ,алергията изчезна когато малката стана на 9 месеца,захраних я с млечни продукти и нямаше и следа от алергията.Вече сме на 1 г. и 1 месец,все още си пием от време на време  Aptamil ADC,понеже имах протокол докато стане на 1 годинка,и си и го давам.
Аз и давах домашно приготвени зеленчукови пюрета,кисел,кус-кус на Plasmon,ябълкова каша Humana,която е за ялергични деца,и още цял куп други неща които съм си приготвяла сама,по рецепти за бебета без мляко..

Общи условия

Активация на акаунт