Каква е процедурата за паспорт за бебе?

  • 1 842
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Как да няма бърза и експресна за децата #Crazy. Аз направих бърза, в петък взимаме паспортите. Бързата е в районното. А експресната е на лъвов мост.

# 16
  • Мнения: 636
Стига бе Rolling Eyes Тук във Варна казаха, че не може Close И аз си помислих, че от съображения за сигурност наистина не може. Все пак това ще първият документ на детето и всичко трябва да е проверено и предположих , че на властите им трябва повече време.
Казаха че срокът е 25 дни и толкова. На който му отърва Confused
Да не си подновявала паспорт, а не да вадиш за първи път? Като гледам баткото ви е на 11години newsm78

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Когато вадехме паспорта на Макси, нито сме го влачили в районното да го видят той ли е или не, нито полицай е проверявал на адреса живее ли там това дете.
Питах служителката предварително дали ще има такива процедури, че малкият не е в София, и тя ми отговори, че тези мерки се налагат при други социални групи....
За нас не е необходимо Simple Smile
Това е инфото за 3то РПУ.

# 18
  • Мнения: 884
И при нас искаха да пращат служител на адрес да проверят дали наистина това е детето! В срок от 1 седмица(да сме си стоели в къщи)  Shocked ! При условие ,че малкия има друг паспорт ,където черно на бяло пише как се казва и има снимка! АБСОЛЮТНИ ИДИОТИ! Накрая ,след див скандал,че ме правят на луда се съгласиха да доведем двама свидетели. Защо ,питам аз ,в тази скапана държава винаги трябва да се караш с някой идиот-чиновник,за да ти свършат даже и елементарна услуга като вадене на паспорт????????????!  Close

# 19
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Стига бе Rolling Eyes Тук във Варна казаха, че не може Close И аз си помислих, че от съображения за сигурност наистина не може. Все пак това ще първият документ на детето и всичко трябва да е проверено и предположих , че на властите им трябва повече време.
Казаха че срокът е 25 дни и толкова. На който му отърва Confused
Да не си подновявала паспорт, а не да вадиш за първи път? Като гледам баткото ви е на 11години newsm78

Аз и на двамата вадя, но на Яна  е за първи път. Баткото не е.

# 20
  • Мнения: 636
Явно във всеки град е различно. Освен това във Варна не сме ходили в районното , а в Общината. Не е задължително да стоите вкъщи и да чакате полицай. Те така или иначе питат съседите. Сега като се замисля по лични карти ние с мъжа ми се водим на различни адреси. Може и за това да сме ги хвърлили в шок и размисъл властите Joy Дано само да му направят паспорта до края на месеца, че иначе ще му се размине пътуването на малкия. Което за нас с баща му няма да е никак зле, но баба му изгоря милата hahaha

# 21
  • Мнения: 884
... че иначе ще му се размине пътуването на малкия. Което за нас с баща му няма да е никак зле, но баба му изгоря милата hahaha
На теб не ти трябва бърза услуга ,май!  Laughing
Трай си и кажи на съседите да се правят ,че не ви познават,ако питат от общината!  Laughing
Изкараха ни паспорта на бебо ,миналата година,за 3 дни.Предполагам заради тази проверка на адрес не могат да правят бързи услуги. Обаче,става и с 2ма свидетели,които да потвърдят,че това дете е  същото.Не знам защо се правят в РПУ-та на луди и не казват на хората да си водят свидетели.

# 22
  • Мнения: 636
Проста излязох и не се сетих навреме Laughing Те вече идвали, питали, разпитвали.... Laughing
Сега сериозно. Като отидем да получавам паспортчето хубаво ще я насоля тая сврака, дето излъга , че няма експресна услуга Close Да треперим тука за ради нея. Една седмица преди заминаването ще е готов паспортът (дано)
Кой знае кой е замествала в тоя отпускарски сезон и изобщо не е била наясно. Баси компентетентните служители Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт