Спинална анестезия при секцио

  • 24 876
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 416
А какви са усещанията с пълна упойка,защото аз лично смята да избера точно такава. Лесно ли се излиза,нещо по-специфично? Преди съм имала опреции с пълна анестезия,но като дете и не поня много...а и защо всички избирате спинална ии епидурална упойка,все пак си се се усещат нещата макар и без болка,аз съм имала хирургическа интервенция със местна упойка и хич не ми хареса усещането...

# 31
  • Мнения: 288
Ами аз раждах с пълна и епидурална,нищо не усетих, още като се събудих си чувствах краката. После през катетъра ме обезболяваха

# 32
  • Мнения: 1 172
С пълна упойка възстановяването е по-трудно.Е,пак е индивидуално, но като цяло има гадни болки от тръбата, кашля ти се, а не можеш да се изкашляш и по някаква причина не ти дават бебето да си го закърмиш по-рано.Говоря от наблюдения - в деня,заедно с мен родиха две момичета секцио с пълна упойка и лежахме 6 дена в една стая и ги виждах,че им е по-зле отколкото на мен,по-трудно станаха и се раздвижиха, а аз направо си скочих на 6-тия час и почти нямах болки,само мястото на разреза болеше при ставане и сядане.Аз си взех бебето на следващия ден, а на тях не им ги дадоха,казаха,че не може заради пълната упойка,дадоха им ги на третия ден.Освен това ядяхме различни храни,пак заради различните упойки.

# 33
  • Мнения: 2 011
Докато лежах в реанимация след секциото,докараха една жена след секцио с пълна упойка.Излизането й от упойката ми се стори много мъчително,стенеше и говореше несвързано,казваше че много я боли.Сестрата й обясни,че докато не излезе напълно от упойката не могат да й дадат обезболяващи.Направо беше много гадна гледка.Радвам се,че избрах другия вариант.Пълната упойка наистина е много стресираща за организма.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 227
Раждах със спинална упойка, проблеми слава Богу не съм имала.

# 35
  • Мнения: 4 451
Да, абсолютно си в съзнание. Раждала съм със секцио и с пълна и със спинална упойка. Определено мога да кажа, че от спиналната останах много доволна. През цялото време си говорихме с екипа, чух бебче как изплака. Изпитах щастието от това, че детенцето ми се появи на бял свят и аз бях свидетел. Grinning А и самата упойка държи още около 2ч. след самата операция и не се усещат болките веднага, както е при пълната. Понесе ми чудесно, без главоболие.

# 36
  • Мнения: 46 511
С пълна упойка възстановяването е по-трудно.Е,пак е индивидуално, но като цяло има гадни болки от тръбата, кашля ти се, а не можеш да се изкашляш и по някаква причина не ти дават бебето да си го закърмиш по-рано ...

Аз разбрах, че съм имала тръба, доста след секциото  Laughing нищо не съм усещала в гърлото, в болницата,  вкоято родих, бебетата ги даваха по едно и също време и на тези с пълната, и на тези със спиналната  Peace

Докато лежах в реанимация след секциото,докараха една жена след секцио с пълна упойка.Излизането й от упойката ми се стори много мъчително,стенеше и говореше несвързано,казваше че много я боли.Сестрата й обясни,че докато не излезе напълно от упойката не могат да й дадат обезболяващи.Направо беше много гадна гледка.Радвам се,че избрах другия вариант.Пълната упойка наистина е много стресираща за организма.

Те май пълните са различни видове, не знам, аз се събудих като от дълбок, но много кратък сън, болкоуспокояващи ми биха веднага  Peace

# 37
  • Мнения: 994
2 пъти със спинална. Когато раждах вагинално ми сложиха епидурална с катетър.
Не съм губила съзнание, но много боли след като те отпусне спиналната, много повече отколкото след епидурална (аз имам и вътрешни и външни шевове).

# 38
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Раждах секцио със спинална упойка,по време на операцията ми стана лошо и повърнах  Sick (то,не,че има какво,понеже предния ден от обяд не бях яла),само стомашни сокове някакви. Rolling Eyes В съзнание съм била през цялото време,което за мен е по-добрият вариант,тъй като преди години съм оперирана с пълна упойка и излизането от нея беше доста неприятно.
Малко след операцията почнах да треперя (това си е нормално), упойката ме пусна след около 2 часа.Обезболяваха ме с течен аналгин,мускулно,но в един момент го отказах,защото и с него си ме болеше сериозно,та прецених,че няма смисъл. Grinning
Мисля,че за секцио е най-добре спинална+епидурална,но дали наистина е така ще кажат мамите,които са раждали с тези упойки. Peace

# 39
  • Варна
  • Мнения: 252
Здравейте,мами!
Като чета всичко написано тук и ме хваща страх.Първия път родих нормално без някакви упойки,но сега има голяма вероятност да съм секцио и все по-често се замислям за вида упойка.Спиналната и епидуралната много ме стресират от това че се бият в гръбнака и май май ще избера пълна.
Но ще продължавам да следя темата

# 40
  • Мнения: 288
Аз въобще не съм усещала нито тръба , нито нищо.Като излязох от упойката веднага ми вкараха обезболяващи през катетъра.Спомням си ,че чак се разплаках от радост.Няма нищо страшно в пълната упойка, заспиваш и се събуждаш с бебе, болките ми не бяха по- големи, даже имаше едно момиче, което стенеше цяла нощ,а аз си спах.

# 41
  • Мнения: 77
Аз имам операция от херния с пълна анестезийка и да си кажа излизането от упойката хич не е гот. Даже имах усещането че се връщам от "оня свят". Имала съм и една интервенция с местна упойка, усеща се какво ти правят, но пък не боли и си лафиш с доктора.
Сега ще ми предсти секцио, и ще искам всичко друго, но не и пълна упойка.

Общи условия

Активация на акаунт