не иска зеленчукови пюрета какво да правя?

  • 1 678
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Използвам темата за да се включа и аз.Синът ми е на 7м. и половина готови зеленчукови пюрета изобщо не иска.От домашните хапва но не мога да разбера защо един ден изяжда цялото а на следващият не иска и 2 лъжички дори.Моля някоя от мамите да се включи със съвет защото съм доста притеснена.Все пак е доста голям....(хапва каша и плодове-сурови или на пюре.но тези зеленчуци...)

# 16
  • София
  • Мнения: 3 611
Моя дребния не искаше картоф в началото,ама хич.Смесвах го с кърма и пак,накрая започнох да му правя ябълка с картоф и АМ и така прояде,после вече и без ябълка ядеше.Пробвайте да сложите малко ябълка или тиква в зеленчуковите пюрета.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 232
IvAnellA, това често се случва при деца, които първо са захранени с плодови пюрета и каши. Те са по-сладки и след това децата се мръщят на зеленчуците. Без да звучи като набиване на канчета-аз затова препоръчвам първо захранване със зеленчукови пюрета (как звучи само "АЗ препоръчвам" Crazy).

Опитай с добавено АМ към зеленчуците. Аз съм давала само домашни пюрета, в които зеленчуците са пасирани с кърма или АМ. Млякото придава по-приятен вкус. Към готово пюре може да добавиш АМ: или сухо вещество, ако пюрето е по-рядко, или разтворено в по-малко вода, ако е по-гъсто.
Друг номер, който са споделяли майки тук, е първоначално да смесиш зеленчуково и плодово пюре. Постепенно намалявай количеството на плодовото за сметка на зеленчуковото, така че след време да остане само зеленчуково.

# 18
  • София
  • Мнения: 581
Опитай с пюре от тиква те бяха любимите на моята дъщеря.Също така аз винаги слагах по 1-2л АМ в домашно приготвените.
А само да кажа че и до сега не иска пюре от картоф направо и се гади от него.

# 19
  • Мнения: 2 197
Ще прояде. Просто явно не му е дошло времето. Моята в началото изобщо не искаше пщрета. Също ядеше по 3-4 лъжички. Опитах домашно приготвени и от всички възможни видове. Месец и половина ядеше по 3-4 лъжички пюре на обяд. Опитах всички възможни видове. Но когато не искапе не я насилвах да и давам друго - просто нищо не давах. След месец и половина бавно започна да яде.

# 20
Момичета, благодаря ви много за отговорите  bouquet.Пробвах от няколко дни в картофеното да прибавям сирене.Резултата беше че изяде цялото бурканче.Проблемът е че не може всеки ден да давам картоф със сирене....Мисля да пробвам утре с ориз+зеленчуци.След като го сваря с ръчен или с ел.пасатор (за да не се получи ефект на "лепило")И как да захраня- с няколко лъжички или цялото ако го хареса Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 233
Екатерина така и не свикна с тия пюрета, прескочихме ги.

# 22
  • Мнения: 4 362
И аз имах подобен проблем  с готовите пюрета,повечето  ги приготвях и детето прояде .Друга тема е ,че сега не яде нищо . Tired

И при нас бе така  Tired

# 23
пробвай с плодово-зеленчукови пюрета.при мен така се получи.

# 24
  • Мнения: 2 677

Не е задължително. Бранко ги отказа от самото начало и изобщо не ги прояде. Но после започна да си хапва месни пюрета с удоволствие, в които винаги има зеленчуци, а след това дойде време и за зеленчуковите супи, които също му харесват.
Нищо обезпокоително няма в това детето да не яде зеленчукови пюрета. Необходимите витамини си ги набавя от много други места.

# 25
  • Мнения: 1 081
Щом е на 5 има време, може проблема пък да е в лъжицата, сменете я или давай с шишето. Ако пък не харесва самия вкус на зеленчуковите пюрета ги смесвай с плодови или слагай малко каша и АМ, да почнат да сладнят. Опитай да смениш и марката, може просто на Хип да не му харесват.

# 26
  • Мнения: 2 249
Щом е на 5 има време, може проблема пък да е в лъжицата, сменете я или давай с шишето. Ако пък не харесва самия вкус на зеленчуковите пюрета ги смесвай с плодови или слагай малко каша и АМ, да почнат да сладнят. Опитай да смениш и марката, може просто на Хип да не му харесват.
точно-и аз в началото се шашнах-НИЯ нищо не харесваше и се мръщеше-даже ако бях по-бнастоятелна започваше да реве от яд-тогава беше на 6 навършени-по съвети от тук направих следното
1.спрях за седмица за да забрави всякакви вкусове и неприятни емоции свързани с лъжицата
2.започнах да слагам по половин пюре с мляко в шише с по-голям биберон и така го пиеше-да свикне с вкусовете
3. забелязах какво харесва най-много( в нашия случай тиква) и слагах към всички
постепенно започна с лъжицата(смених я и нея-тези на нуби се оказаха най-сполучливи-)-хапваше по половин пюре и после според мен й писваше да яде с лъжица и останалото го слагах пак в млякото да не е зян Laughing Wink и така...постепенно започна да си хапва всичко
успех!

# 27
  • Мнения: 1 701
И при Калина имаше такъв период.  Confused
Започнах да добавям по малко плодово пюре към зеленчуковото и така я прилъгах.  Peace
Постепенно намалявах количеството и ги прояде, диването му с диване!  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 161
и аз имах подобен проблем в началото,плюеше,мръщеше се.пробвах от всички възможни марки пюрета,но така и не ги прояде.накрая реших да му приготвя сама вкъщи и веднага омете цяло бурканче.не съм прибавяла  нито АМ,нито захар,нито пл.пюре.пробвай,нищо не губиш,а от опит ще кажа,че домашно приготвените пюрета са най-вкусни. Peace

# 29
  • Мнения: 887
Явно почти всеки минава през такъв период. Синът ми и сега от време на време се мръщи на манджите. Не го насилвам-давам му колкото и каквото поиска, защото това е временно (поне при нас е така).

Общи условия

Активация на акаунт