течен аналгин на седеммесечно бебе

  • 5 747
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
За температура 38.4, не давам аналгин Shocked. Аналгин давах на малкия когато беше с  40.5. Високата Т може да доведе до температурен гърч, което е опасно... в такъв случай давам Аналгин. Това лекарство не се препоръчва на деца под 12 годишна възраст, но когато състоянието го налага, не се и замислям.
Бързо оздравяване.


За висока температура - над 38 гр. - давам Нурофен и Ефералган.
За "гранична" 37-38 Панадол.
Аналгин - само в краен случай.

# 16
  • Мнения: 4 965
Четете листовките /там всичко си пише/ и не се предоверявайте.
Най-добър вариант е да се консултирате и с педиатър, и с фармацевт преди да дадете някое лекарство.
 Naughty

# 17
  • Мнения: 1 230
Аналгин не давам , а Хексалгин - това е аналгин, който става и за деца. Има го на капчици в шишенце. 
И нашият педиатър препоръча това. Мисля 2-3 капки (при 10 кг дете). В случай, че друго не помага  Peace

# 18
  • Мнения: 3 069
И аз съм давала Аналгин на момчетата като бебета, но при Т 39 и нагоре.
Понякога само Аналгина е в състояние да понижи Т.

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Благодаря ти,че си пуснала темата.  bouquet
Аз от моето педи знам,че на колкото месеца е бебето,толкова капки течен аналгин се дават.
Слава Богу,че не ми се е налагало да давам. Praynig

# 20
  • Мнения: 174
Мдамммм...не слу4айно казват, 4е да си лекар е призвание, а не професия...  Twisted Evil

За инфо:  В по-голямата 4аст от Западна Европа аналгин се дава на възрастни само в болни4ни условия при крайна необходимост. В Щатите и Канада аналгина е забранен.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
Мдамммм...не слу4айно казват, 4е да си лекар е призвание, а не професия...  Twisted Evil

За инфо:  В по-голямата 4аст от Западна Европа аналгин се дава на възрастни само в болни4ни условия при крайна необходимост. В Щатите и Канада аналгина е забранен.
Мда, така е и всъщност Аналгин е търговското наименование, а активната съставката е Метамизол.

# 22
  • Мнения: 3 500
При такава Т давам само Панадол. Свещичка слагам само, ако Панадола не помогне. А относно течния аналгин - ИМА ТЕЧЕН АНАЛГИН ЗА БЕБЕТА, казва се ХЕКСАЛГИН, но той се дава само в краен случай, ако Т е много висока и ако нищо друго не повлияе на Т, тоест ако нищо друго не може да я свали. Веднъж сме давали Хексалгин на Моника - беше на 1 год., 4 дни не можа да й спадне Т с абсолютно нищо, а на всичкото отгоре вдигна 39,5 градуса и едва тогава съм дала Хексалгин.

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На два пъти съм давала на дъщеря си течен аналгин за сваляне на висока температура, когато е била под годинка.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
На толкова малко бебе и то при такава Т  newsm78
Аналгин се наложи да дам, когато детето ми беше на година. От 4 дни бяхме в болница, поддържаше Т около 40 постоянно. И след като нищо друго не помогна, лекарите прибягнаха до Аналгин. Не, че той помогна, де, но това е друга тема.
Давам Аналгин при Т над 39.5, която преди това не се е повлияла от нищо друго.

# 25
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Добре си пуснала темата, нека знаят майките, евентуално какво може да се случи. Иначе аз давам само Панадол.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт