Как да кажа на кумата си...

  • 4 060
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Bapнa
  • Мнения: 762
"Ти се накефи, пък и сега ще раждаш, бла бла, сега една моя друга приятелка ще се зарадва и ще станем още по-голяма и весела дружинка, когато се събираме по поводи на децата ... "  Peace

# 46
  • Мнения: 4 965
Добре де, като е кръстница на едното защо и на второто?. При мен дилемата е-дали кума да е кръстник или сина им, който е на 10 год. За сина доводите са, че първо носят едно и също име Simple Smile, второ-като са по-млади-уж да си помагат в случай на нужда. Вие какво ще ме посъветвате?

Нека е детето. Аз съм кръстница на братовчед ми - имало е идея майка ми да му е кръстница, но се радвам, че решиха да съм аз - по-близки сме на въраст, имаме днакви интереси, много се обичам и си помагаме взаимно.

# 47
  • Мнения: 1 243
Съгласна съм Peace

Много лесно!

исползвай, това, че  бременна, кажи й, че не искате да я притеснявате, да не й тежи детето,защото в църквата трябва да го гушка - бла,бла... и сте избрали вече друг...

с една дума, изкарайте всичко, че едва ли не, за нейно добро го правите, заради това, че е бременна...

измислете го така да е завъртяно, че от цялата работа тя да се почувства поласкана, че мислите за нея, а в крайна сметка, ще стане на ващо...

пък и в крайна сметка, ако тя е провокирала решението ви , да не бъде тя кръстница, то, може и да й го кажете, не знам, вие си преценявате, а пък и става сложно, щом вече сте поканили друга кръстница....

# 48
  • Мнения: 1 243
Я да ви попитам кръсника и кръсницата трябва ли да са женени или не е задължително Rolling Eyes

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Че защо пък трябва да е кръстница и на двете деца?! На едното стига! Използвай и този аргумент!

# 50
  • Мнения: 4 447
Я да ви попитам кръсника и кръсницата трябва ли да са женени или не е задължително Rolling Eyes

не е задължително Peace

# 51
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
След такова изявление аз не бих я поканила изобщо, а да не говорим да я каня за кръстница.

# 52
  • Мнения: 139
направете така, както смятате, че е най-добре.Никой няма право да ви се сърди!

# 53
# 54
  • Мнения: 4 589
Като гледам какво си е казала, не мисля, че ще и направи впечатление ако не тя е кръстницата на детето. Пък и никой не е каза, че като е била веднъж, трябва да бъде и 2 път. Вие си решавате.
Мои приятели бяха кумове, а после кръстници - веднъж кумата, после кума.
Аз още не съм кръстила моята кръщелница, но всеки ден питам за нея и обичам това дете повече от всичко.

Направи празника така както вие искате. Късмет Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 159
Съгласна съм със съвета на анче мамче! При нас кумата си я избирах с оглед после да ми е кръстница на детенце Grinning Даже с кума нямат нищо общо, но така си реших тогава Simple Smile

# 56
  • Мнения: 4 589
Много са сложни тия неща. Ние си избрахме кумове, които ни бяха много близки приятели. За съжаление те се разделиха и сега с кума се виждаме често, ама с кумата се чуваме само на празници. Е как, те да ми е кръстница, живот и здраве на детето, като сме поизгубили връзка.

Аз преди няколко седмици кръстих племеничката ми, която е на 20 год, и трябваше да бъде кума.

Смело напред. Това е ваш празник!!!

# 57
  • Мнения: 326
Към кумата: "Мила ......., със съпруга ми те каним теб и твоето семейство на кръщенето на ......, което ще бъде на.... Надявам се, че въпреки предстоящото раждане ще бъдеш с нас в този прекрасен миг, както винаги досега". Мисля, че така няма да я обидиш и в същото време няма да й оставиш време да реагира по някакъв начин с намусена физиономия, защото просто .... със съпругът ти вече сте решили този въпрос.

# 58
  • Мнения: 4 965
Сетих се и още нещо - чувала съм, че двама братя или сестри и т.н. не е хубаво да имат един и същи кръстник.
Не знам дали е вярно, но така знам. Леля ми и мъжа й са кръщавали доста дечица /имат, примерно, 10-тина кръщелника/, но тя твърди, че свщеник й го е казал.

# 59
  • Мнения: 4 784
Много лесно!

исползвай, това, че  бременна, кажи й, че не искате да я притеснявате, да не й тежи детето,защото в църквата трябва да го гушка - бла,бла... и сте избрали вече друг...

с една дума, изкарайте всичко, че едва ли не, за нейно добро го правите, заради това, че е бременна...

измислете го така да е завъртяно, че от цялата работа тя да се почувства поласкана, че мислите за нея, а в крайна сметка, ще стане на ващо...

пък и в крайна сметка, ако тя е провокирала решението ви , да не бъде тя кръстница, то, може и да й го кажете, не знам, вие си преценявате, а пък и става сложно, щом вече сте поканили друга кръстница....
Peace
Точно така!

Общи условия

Активация на акаунт