какво става в красна поляна?

  • 9 267
  • 180
  •   1
Отговори
# 135
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Съгласна съм напълно с averbod!

# 136
 #CrazyСега ми просветна чак какво са имали предвид в оная прословута статия във в-к "24 ЧАСА" - "Влечуги зад компютъра" Peace Значи добрите,съвестни и нормални граждани ВИЛНЕЯТ със сопи ,вили,метални пръти,брадви,ножове и пр.по улиците когато им скимне под предлог че някой нещо щял да им прави,а ВЛЕЧУГИТЕ стоят пред компютъра пишат и дразнят защото били безименни подлеци и тъжни гейове"..
Явно е дошло времето да хванем и ние  по нещо,за да се сетят че освен измислени третирани малцинства има  и ОЩЕ живи Българи! #Crazy #Cussing out

# 137
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Shushi7777, след като си била в такава близка непосредственост, можеш ли да ни кажеш причината циганите да са така настръхнали и толкова агресивини?
Защото аз пък подразбрах, че това е вследствие на побой на циганин, чието състояние е критично и той е в болница.

Не защитавам никого. Просто питам.

И не знам на кои хора точно им е писнало и от какво. И не виждам смисъл, ако на някой му е писнало, да почва да бие.

Аз живея в същия квартал, казах вече. Когато се качвам в 77 или в 72 с количката циганите ми помагат да се кача, а българите ме гледат като насрани.

# 138
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Аз живея в същия квартал, казах вече. Когато се качвам в 77 или в 72 с количката циганите ми помагат да се кача, а българите ме гледат като насрани.

Да- потвърждавам. Винаги са учтиви и ми правят място в автобуса или са ми помагали. Прости хора са, но не са дебили. Изродщината не идва от този квартал. Виждала съм как една стара циганка изгони две джебчийки- пришълки от трамвая, които се опитаха да оберат една бабичка българка. Тука имаме изградени някакви отношения с тези хора. Те живеят тук и в техен интерес е да пазят тези отношения. Никой не грабва сопите и не се изправя пред полицията, от която се страхуват много, без да има причина. Причини има, основателни или подстрекателни- има отговорни за това, което става. Побоят над сотаджиите е точно това, което са направили предната вечер с трима младежи от Махалата. Но да сте чували, че има пребити цигани по телевизията? Аз не съм. Чу се другото.
Медиите не излъчват какво става, но това е добре, защото не ескалира напрежението- на страха очите са големи- 20 цигани със сопи на телевизора изглеждат като двеста.

# 139
  • София
  • Мнения: 18 679
Не е редно дори да се прави паралел между нашите цигани и циганите в Плевен или където и да е другаде- това са различни общности почти без досег с другите селища. Все едно да кажа "Тия българи от квартал Тракия в Пловдив са същите като ония в Бяла слатина." Несериозно някак.
Понеже аз писах за циганите в Плевен, искам да кажа - паралели не съм правила, не мога и да правя, защото освен онези комшии на свекърите, с други цигани не съм имала досег. Не казвам, че измежду тях няма свестни хора. Просто описах случка, в която съм била участник. Не е приятно да се блъскат в детето ти, наричайки го "гаден българин", нали? Или и хората от Красна поляна, които казват, че са чували такива крясъци по улиците, си измислят? Йоско, защо ги защитаваш толкова много? На общо основание някак си...Щом са цигани, значи са онеправдани...Ми и измежду тях има боклук, точно както и измежду нас.

# 140
  • Мнения: 2 492
Не съм расистка , но съм нетолерантна към агресия .
От цялата ситуация разбирам за пореден път колко са обединени циганите ( роми ще станат , когато се държат цивилизовано ) и колко сме разединени ние .
Полицията - какво чака , да заколят някой с брадва на улицата ли ?
Независимо от етническата принадлежност , всеки разхождащ се с брадва , сърп и подобни сечива би трябвало да бъде разходен до участъка и надлежно информиран за последиците , ако реши да ги използва .
За скинарите - поредните комплексари , както и феновете по стадионите ( проявяващите агресия , не говоря за кротко скандиращите и люпещи семки индивиди от мъжки пол ) .

# 141
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Shushi7777, след като си била в такава близка непосредственост, можеш ли да ни кажеш причината циганите да са така настръхнали и толкова агресивини?
Защото аз пък подразбрах, че това е вследствие на побой на циганин, чието състояние е критично и той е в болница.

Не защитавам никого. Просто питам.

И не знам на кои хора точно им е писнало и от какво. И не виждам смисъл, ако на някой му е писнало, да почва да бие.

Аз живея в същия квартал, казах вече. Когато се качвам в 77 или в 72 с количката циганите ми помагат да се кача, а българите ме гледат като насрани.


сега съм в офиса и имам важна среща но по късно когато се прибера ще ти отговоря  Peace

# 142
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Белинда четеш през пръсти. Говорим и обсъждаме цигани от един конкретен квартал-всяка препратка към случки с цигани прехвърля темата в За и Против, а не е това темата. Давам положителни примери с хората от този квартал, с които аз живея. Не за да ги защитавам, а защото в цялата тема се шири общо негативно отношение към целия етнос без да се анализират нито причините за това, което става, нито за отговорните за това. В трите си постинга търся виновните за това. Ако циганчето от твоята случка или което и да е друго дете не просто бута, а набие твоето до степен да оцелява в болница какво ще направиш- ти родителя, не разумния юрист, а ти- родителя? А мъжа ти? Сещам се за отговора ти. Нещата не са нито черни нито бели и затова говоря за какво наистина се случва в квартала ми, защото аз живея тук.

# 143
  • Мнения: 73
Не съм расистка , но съм нетолерантна към агресия .
От цялата ситуация разбирам за пореден път колко са обединени циганите ( роми ще станат , когато се държат цивилизовано ) и колко сме разединени ние .
Полицията - какво чака , да заколят някой с брадва на улицата ли ?
Независимо от етническата принадлежност , всеки разхождащ се с брадва , сърп и подобни сечива би трябвало да бъде разходен до участъка и надлежно информиран за последиците , ако реши да ги използва .
За скинарите - поредните комплексари , както и феновете по стадионите ( проявяващите агресия , не говоря за кротко скандиращите и люпещи семки индивиди от мъжки пол ) .
Расистка не е точната дума, мила, но си здраво натъпкана с предразсъдъци. Иначе щеше да зададеш въпроса така:"Полицията какво чака - закононарушителите да отнемат човешки живот?: /Тук са включени и скинари и цигани и пр. закононарушители.

# 144
  • Мнения: 2 818
Ето и една петиция свързана с дискриминацията на българите...
http://www.bgpetition.com/diskriminacia/index.html

# 145
  • Мнения: 2 891
Замина на Кю листата  Whistling

# 146
  • Варна
  • Мнения: 1 842
чухте ли ги - във всяка ромска къща имало оръжие и нямало да се поколебаят да го използват

# 147
  • София
  • Мнения: 1 677
И ние сме в Красна поляна.Живеем в блок точно срещу мястото,където беше тълпата с въоръжени цигани.Да ви кажа никак не беше безобидна ситуацията.Направо си беше страшно.Около 300 мъже и жени въоръжени с метални и дървени пръти,тръби,лопати,ножове и други неща за бой.Тичаха ту в едната посока по улицата,ту в другата с псувни и крясъци.Удариха ни входната врата с нещо и мисля,че присъствието на полицията все пак ги респектира малко и не направиха нещо ужасно по улиците.Всичко продължи около три часа и ние се премествахме от тераса на тераса,за да видим какво става.Днес цял ден ни охраняват от жандармерията и се надявам да няма други ексцесии  Praynig Praynig Praynig
А между другото да потвърдя думите на майката от Красна поляна,коята каза,че ни е писнало от тях.Вие,останалите,не живеете в такава близост до тях и не знаете какво е.Нападнати и бити възрастни хора,уплашени деца,влизане с взлом по домовете и безкрайно нагло отношение.Не пускаме децата си сами навън.А те се правят на жертви.Никой не ги е пипнал.Та смее ли някой да се занимава с тях!?Те са хиляди само тук във виетнамските.Кой е луд да ходи там и да ги напада?Нямам думи!

# 148
  • Мнения: 349

А между другото да потвърдя думите на майката от Красна поляна,коята каза,че ни е писнало от тях.Вие,останалите,не живеете в такава близост до тях и не знаете какво е.Нападнати и бити възрастни хора,уплашени деца,влизане с взлом по домовете и безкрайно нагло отношение.Не пускаме децата си сами навън.А те се правят на жертви.Никой не ги е пипнал.Та смее ли някой да се занимава с тях!?Те са хиляди само тук във виетнамските.Кой е луд да ходи там и да ги напада?Нямам думи!
[/quote]
Да потвърдя това и аз.
Постоянно имам контакти с хора от този квартал и масово се оплакват от отношенията на циганите към тях.  NaughtyНищо не може да оправдае това,което постоянно чувам от хората в близост до "ромите".

# 149
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
PIPINCE Съжалявам че се включвам толкова късно но имах доста работа в офиса пък и после трябваше да бързам по светло да изведа кучетата че не се знае какво са намислили "Братята роми" - не че едното кучето не ми е спасявало кожата от тях и не само моята , но не ми се рискува  Naughty 
ТОВА Е И МОЯТ ОТГОВОР - не съм расистка и имам много добър приятел ром който също се възмущава от 'братята си " Роми са споделяли с мене че са се изнесли от Факултета защото е невъзможно да се живее съвместно с тях Но това са единици !!!!! Не желая да се повтарям защото ТЕДИВАС и VITCA са до някъде изчерпателни а ако тръгне ме да обясняваме подробно за какви нагледци става въпрос няма да ни стигнат и 100 страници  Naughty
Относно това че боя не е метод / не си спомням кой го беше споменал в темата / да съгласна съм - но само в случай че  някой от управата  ни защитава от доста зачестилите грабежи , побоища , заплахи и т.н 
Кой защити дядото на моя позната , който беше пребит в парка и два дни след това почина в болница , кой защити стотиците възрастни хора и деца , които бяха бити с пръчки и ограбвани , кой защити мен , мои приятелки и техните майки Кой защити децата на мои познати , гонени от детските площадки и игрища и заплашвани - Много просто - НИКОЙ!!!!!!!!!!  И най страшното е че когато заведох окървавен възрастен човек при тъй наречените полицаи и можех да дам показания за извършителите , те ни казаха - " е ми не ходете в парка и то с голи ръце " Има ли смисъл да ви питам какво означава това ????!!!! Ох , знаете ли още колко неща мога да ви разкажа за тъй нареченото "малтретирано малцинство" - РОМИ ,но ще спра до тук

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт