какво става в красна поляна?

  • 9 243
  • 180
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 193
Ще кажа само, че нямаме държава, полицията е част от нея. Кой ще обещети собствениците на изпотрошените коли? Т.нар. роми имат само права, но не и задължения

# 151
  • Мнения: 3 271
Леле, Шуши, нямам думи  ooooh! Не че не ми е ясно донякъде, в Овча купел съм. Ама това при вас е  Sick

# 152
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Леле, Шуши, нямам думи  ooooh! Не че не ми е ясно донякъде, в Овча купел съм. Ама това при вас е  Sick


Спестила съм доста неща ..............................  Sad

# 153
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Аз пък съм расистка. АйДЕ СТИГА ВЕЧЕ КРИВОРАЗБРАНА ТОЛЕРАНТНОСТ, ДО КОГА ЩЕ ГО ДОНДУРКАМЕ ТОВА СМРАДЛИВО И КРАДЛИВО ПЛЕМЕ Twisted Evil

# 154
  • Мнения: 3 423
Аз пък съм расистка. АйДЕ СТИГА ВЕЧЕ КРИВОРАЗБРАНА ТОЛЕРАНТНОСТ, ДО КОГА ЩЕ ГО ДОНДУРКАМЕ ТОВА СМРАДЛИВО И КРАДЛИВО ПЛЕМЕ Twisted Evil
Реномето на българките по света е, че
са евтини курветини, а пък мъжете са
смугли препродавачи на трошки. Кефи
ли те, а? Дали пък не са прави хората.

# 155
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Лисо, ти живяла ли си близо до цигани? Или може би си работила с тях, та знаеш какви са? Защото аз бях социален работник и работих с точно този контингент, та съм доста на ясно.
А, и не ми пука особено какво е реномето на българките в чужбина, защото аз не съм там, нито пък съм се запътила на там. Тук моето реноме си е екстра.

# 156
  • Мнения: 3 423
Не искам да обобщавам!
Сигурна съм, че и сред тях има добри и лоши.
Учудва ме, че си била социален работник, пък
си способна на такива изказвания. Какво точно
си правила с хората? Омразата не е добър водач.
А лумпени, идиоти, мизерници има навсякъде.

# 157
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Какво точно съм правила ли ... ами финансово подпомагане, какво друго да се прави с тях. Имах и колега, отговарящ за трудоустроЙство им. Мислеше си, че като казват, че искат работа, наистина искат. Да, ама не. Идваха с много точна сметка на парите - как ако работи за 200лв., ще му спрат помощите, които са повече от тази сума. И отказваха такива работи. Колко българи обаче си работят за 200лв., защото няма коЙ да им плаща помощи за 400? А как да му предложиш друга по-платена работа като е неграмотен например? И това е масово. Имаше див воЙ за това, че ако не пуснат децата си да учат, ще им спрат помощите. Накрая помощи пак вземат, а децата не ги пускат на училище. Лично на мен ми е обяснявано, че трябва да се раждат деца защото 12 деца по еди колко си лева детски ... прави еди колко си пари... ми що да се бъхтя да бачкам.... Ходихме на много проверки. Какво съм видяла по гетата, бедна ви е фантазията. Това, за което никоЙ не пише е, че има страшно много кръвосмешения. Колегата ми успя да уреди няколко циганки в шивашка фабрика, те напуснаха след седмица де, че виждаш ли, трудно било. Я бегом на помощите ... Идваха на работа с 10-12 годшни деца момичета, че ги било страх ако ги оставят в къщи, мъжете им или по-големите синове щели правят секс с тях. И това не било толкова страшно, ама не може, защото после щели да ги продадат за булки, пък малко пари щели им вземат защото като не са девствени, цената много падала...За главата да се хванеш. Аз съм ходила на проверки на контингента в гетото, но винаги заедно с колежка. И двете треперим от страх, на три пъти си излизахме от там с полиция. И трите пъти ни липсваха разни неща. Веднъж носех папка с документите за проверката, едно циганче ми я дръпна от ръката и изчезна. Питам от събралите се един циганин - как сега ще пиша на кого ще се актуализират помощите. Назад по редицата пък се предава, че няма да има помощи, изведнъж ни наобиколиха безбоЙ цигани с недобри намерения.  Бяхме предупредени да не носим в себе си чанти, пари, бижута и мобилни телефони. И имаше защо. Да де, ама ако не нося мобилен, как да извикам полиция ако се наложи? Едвам се отскубнахме. На колежката и отскубнаха на минутата златната верижка , тя пък забравила да я свали. А трябваше да се оглеждат жилищата, в които живеят и да се пишат протоколи за помощи на нуждаещите се. Затова и никоЙ не искаше да ходи на проверки по гетата. Ти отиваш да им помагаш, а те те нападат. Дори и полицията не иска да идва там. Мръсотия, смрад, боклук до шия. Живеят си върху боклучарника и хич не им пука. А вътре в къщите какво е ... не е истина направо, можеш да повърнеш. НикоЙ не си дава зор да мие и да чисти, на никого това не е нужно. Не е да нямат време, по цял ден лежат и пият до безпаметност.
 Циганите си идваха също и в офиса, но ред не знаят. Виждала съм как арогантно избутват българите и минават отпред. Някои работят на черно - търговия, далавери, обаче пак са на опашка за помощи. Веднъж на едни им казах, че ще проверяваме и това и ако бъдат хванати, ще им бъдат спрени помощите. Една от тях ми се изцепи - нищо не можете да ни направите, че ние сме в червената книга на изчезващите ?! КоЙ е на изчезване бе, вие ли? За главата да се хванеш. Дават им помощи за зимата - дърва и въглища, те после ги продават, парите ги изпиват и пак са на опашката. Нама оправия, това е.
Мога да пиша цели фермани личен опит с тях, ама стига вече. Само искам да кажа, че тези цигани, които не са паразити и са нормални хора, напускат гетата и прекъсват всички връзки с етноса, дори роднинските.
Имахме и една друга колежка - циганка, която беше изпратена от някаква организация да им защитава правата, уж да имало и техен представител. Добро и хубаво момиче,ако не знаеш, че е циганка, не личи по нищо,  омъжена за българин. Та тя общуваше само с българи, с маЙка си и сестра си, които живееха в Люлин в съседен до нея апартамент. Дори не се доближаваше до гетото, гадно и било. А на нас какво ни е?
Спирам до тук, че стана много дълго. Моля да ме извините за дългия пост, ама нещата трябва да се видят реално, а не така, както на някои хора им се иска. Циганите не могат да се интегрират, просто защото те самите не се чувстват дезинтегрирани.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 02:31 от Unknown_lady

# 158
  • Мнения: 25 725
Unknown_lady , напълно е вярно всичко, което си описала! Сигурна съм, че можеш още, както и аз - за отношението към собствените им деца например - нищо повече освен като към стока за продан. Но няма смисъл - когато проблемът се гледа само по телевизора, много е лесно да вееш байряка на толерантността и хуманизма.  Sick
А никой не отчита, че нашата държава успешно си отглежда същества, които в голямата си част нямат нищо човешко в тях. Нямат и животинско, защото животните имат поне майчински инстинкти, а тези и това нямат. Някакъв нов вид двукраки паразити, които могат само и единствено да ядат, пият и да се съвокупляват. Нищо друго! Сред най-младите представители все по-често се срещат такива, които и не могат да говорят - мучат там нещо нечленоразделно. И проблемът не е в някакво умствено увреждане - нямат нужда да общуват с външния свят, освен с родовата група...
Всички, които малко или много са запазили човешки облик отдавна са напуснали гетото или работят усилено, за да го направят.
Докато не се осъзнае сериозността на проблема и не се вземат адекватни мерки, не виждам какво може да се промени към добро. Все едно да лекуваш болен от рак организъм като подхранваш раковите клетки и им помагаш да се размножават безконтролно. Докога обаче? Колко време ще мине, докато организмът-гостоприемник умре? Раковите клетки не ги мисля, те ще си намерят друга среда да паразитират.
Да му мислят следващите!

# 159
  • Мнения: 2 492
Не съм расистка , но съм нетолерантна към агресия .
От цялата ситуация разбирам за пореден път колко са обединени циганите ( роми ще станат , когато се държат цивилизовано ) и колко сме разединени ние .
Полицията - какво чака , да заколят някой с брадва на улицата ли ?
Независимо от етническата принадлежност , всеки разхождащ се с брадва , сърп и подобни сечива би трябвало да бъде разходен до участъка и надлежно информиран за последиците , ако реши да ги използва .
За скинарите - поредните комплексари , както и феновете по стадионите ( проявяващите агресия , не говоря за кротко скандиращите и люпещи семки индивиди от мъжки пол ) .
Расистка не е точната дума, мила, но си здраво натъпкана с предразсъдъци. Иначе щеше да зададеш въпроса така:"Полицията какво чака - закононарушителите да отнемат човешки живот?: /Тук са включени и скинари и цигани и пр. закононарушители.

Не видях разликата между твоят въпрос и моят ?
Натъпкана с предрасъдъци ... достатъчно ми беше това да го прочета , за да ми секне ентусиазма да ти отговоря .
Как обичам някой да слага етикети - толкова е интересно ... боб ли хвърляш извини ме ? Joy
А и много обичам да ми казват "мила " , толкова е миличко .  ooooh!

# 160
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Момичета, аз не оспорвам нито вината на циганите, нито на българите, моля.
Знам, че точно живеещите до тези виетнамски общежития са потърпевши.
Shushi, питах какво ги е подтикнало към такива неща?
Някой знае ли? Защото по медиите новините са доста изкривени.
Никой не казва причините. А ей тъй, без причина, мисля не може да се стигне до такива ексцесии.



 

# 161
  • Мнения: 2 673
Аз пък съм расистка. АйДЕ СТИГА ВЕЧЕ КРИВОРАЗБРАНА ТОЛЕРАНТНОСТ, ДО КОГА ЩЕ ГО ДОНДУРКАМЕ ТОВА СМРАДЛИВО И КРАДЛИВО ПЛЕМЕ Twisted Evil

# 162
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Пак нищят темата по телевизиите. Дори по БТВ в прегледа на печата цитираха извадки от тази тема - дословно прочетоха постинга на shushi7777.
....Тук между хората отдавна назрява бунт срещу ромите , защото прекалиха във всяко едно отношение Тук в квартала ние сме малцинството а не те не можете да си представите в какво превърнаха този чудесен квартал пълен със зеленина Крадат ни от балконите , разбиват мазетата ,апартаментите Замърсяват навсякъде и ние ходиме след тях за да чистиме и събираме гадориите им защото все пак имаме деца които не желаеме да се ровят в отпадъците които изхвърлят непрестанно и навсякъде Аз лично в парка ...съм спасявала кожата на възрастни хора които можеше да бъдат пребити до смърт за 2 лева И когато сме се оплаквали на полицията ни казаха - А МИ НЕ ХОДЕТЕ В ПАРКА  !!!!!! А ми ние вече не само в парка не може ме да ход име спокойно а и по улиците  ooooh!

# 163
  • Мнения: 2 891
Пак нищят темата по телевизиите. Дори по БТВ в прегледа на печата цитираха извадки от тази тема - дословно прочетоха постинга на shushi7777.

Това не е новина  Tired

# 164
  • Мнения: 2 821
Аз пък съм расистка. АйДЕ СТИГА ВЕЧЕ КРИВОРАЗБРАНА ТОЛЕРАНТНОСТ, ДО КОГА ЩЕ ГО ДОНДУРКАМЕ ТОВА СМРАДЛИВО И КРАДЛИВО ПЛЕМЕ Twisted Evil


Общи условия

Активация на акаунт