Жена от " класа"....

  • 12 502
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 73
Да му се не види и "дрес кода", пак останах безкласова Grinning

# 91
  • Мнения: 3 268
За C Tramell съм съгласна.И не парадира с това,което вече е доказателство за класата на един човек.

# 92
  • Мнения: 24 467
Ами то затуй си има различни класи, де. Laughing
Да му се не види и "дрес кода", пак останах безкласова Grinning

# 93
  • Мнения: 967
Има един лаф, че за да се наречеш интелигентен ти трябват 3 висши образования - на теб, на баща ти и на дядо ти, т.е. ако само ти си вишист, но си отгледан от "селяни" не се брои.
Мисля, че за да си жена от класа важно е да си наследила определени гени и да си отгледана и възпитана в определена среда - пари, облекло, образование - не е достатъчно. Ако те е отгледала "селянка", колкото и обноски да придобиеш, както и да се обличаш и клкото и образована да станеш - уви не стига - все в даден момент ще се издъниш и ще изглеждаш смешна в очите на околните

# 94
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska,ти тази тема много сериозно я взе.Успокой малко топката Peace

Топката ми е спокойна, а темата изглеждаше сериозна.

# 95
  • Мнения: 5 877
Това не е вярно.
Познавач красноречиви примери за обратното. И в двете посоки.

няма смисъл от думата "цивилизация", ако не свързваме корена й със "civility" - внимателно и коректно отношение към останалите. Да се присмиваш на някого, защото "яде, представете си, крем-сладолед със лъжичката за кафето", не е пример за такова отношение.
Погледнете на какво прилича светът, в който живеем. По-малко класа, повече полезност.

# 96
  • Мнения: 73
Май пак трябва да вмъкна Баш Майстора:"И между професорите имало простаци!"
Да не говорим за разликите между "селянин"/произход/ и "селяндур"/манталитет, т.е. звание/  Simple Smile Grinning Laughing
Мнооооооооого завоалирано /един вид контекстуално/ съм в темата/да си имам стила или класата/ Laughing   341uuLaughing

# 97
  • София
  • Мнения: 1 635
Има един лаф, че за да се наречеш интелигентен ти трябват 3 висши образования - на теб, на баща ти и на дядо ти, т.е. ако само ти си вишист, но си отгледан от "селяни" не се брои.
Мисля, че за да си жена от класа важно е да си наследила определени гени и да си отгледана и възпитана в определена среда - пари, облекло, образование - не е достатъчно. Ако те е отгледала "селянка", колкото и обноски да придобиеш, както и да се обличаш и клкото и образована да станеш - уви не стига - все в даден момент ще се издъниш и ще изглеждаш смешна в очите на околните

Те и едни други хора са мислели така за гените до преди около 50-60 години, в виж докъде го докараха.  Laughing Или с други думи "две минути невнимание и после цял живот мъртъв"  Wink

# 98
Ами много ми се иска да съм първа дама в обществото но не ми е писано,но мисля че и аз имам качества от тези които притежава една жена от класа.Не скромно но факт.

# 99
  • Мнения: 3 782
Класата означава да познаваш добре понятието за мярка и да можеш да го използваш.
Да си ерудиран, без да го демонстрираш, да не натрапваш хубавата си фигура в очите на всички и във всеки възможен момент, да имаш чувство за хумор и все пак да се усетиш кога не е добре да го използваш, да усетиш кога не е добър тон да говориш за пари (а то рядко е).

Класата е да не играеш всичките си козове, да си достатъчно силен, за да си позволиш да бъдеш слаб.
И се отнася еднакво за жените и за мъжете.
Много добре казано. Класата наистина си личи от киломентри.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 431
Ази, обяснявам защо аз не искам да бъда жена от класа.
Често това е въпрос на избор. Всяка жена (добър папагал!) може да се превърне от неугледно девойче без произход в жена от класа. Гледала съм го във филми.  Laughing
Не мога да се сетя за нито една "дама от класа", която да е била обичана и щастлива. Пък аз искам да съм обичана и щастлива.
П.П. Ами сега? Открих, че предпочитам Ботичели пред умрял плъх. Joy Joy Joy

Ти може би си направила собствения си избор, Василиса.
Нямам представа защо, но имам чувството, че изказването ти е някакъв личен бунт, но аз не мога да го разбера, защото е твой личен бунт. Но ако си девойка от въпросната класа, ще те разпозная, дори и да разглеждаш умрелите плъхове с интерес, или да си кацнала на върха на едно дърво да се наливаш с бира от бутилката и да носиш чувал на главата.
Не бъркай свободата с класата.
Ясно казах, че има, разбира се и много папагали, даже бих казала, че папагалите преобладават, с претенция за класа.

# 101
  • Мнения: 10
noara,вярвям,че си точно такава,каквато се описваш и това е чудесно.Имаш обаче едно качество,видно за всички тук и това е твоята скромност. Blush
Знаеш ли, много дълго време бях скромна, после открих, че това не е качество, а недостатък и... се поправих Laughing

# 102
  • Мнения: 984
noara,вярвям,че си точно такава,каквато се описваш и това е чудесно.Имаш обаче едно качество,видно за всички тук и това е твоята скромност. Blush
Знаеш ли, много дълго време бях скромна, после открих, че това не е качество, а недостатък и... се поправих Laughing
Обсолютно си права!! Браво! Flutter

# 103
  • Мнения: 2 673
Жената от класа трябва да притежава всичко изброено от теб...
Според мен жената от класа, трябва да е и майка. Колкото и да е "класна" без дзвере - няма да изкласи далече ..Познавам такава ..
Класата и изведнъж мутира в патологичен нарцисизъм.

# 104
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И ето какво излезе: абсолютно всяка една от пишещите се смята за жена от класа.
И моя милост, обаче с щипка личен бунт, носеща умрелия си плъх на връвчица. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт